Autor Wątek: światła do jazdy dziennej i inne gadżety  (Przeczytany 17654 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: światła do jazdy dziennej i inne gadżety
« Odpowiedź #100 dnia: Lipiec 17, 2016, 13:51:38 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Odp: światła do jazdy dziennej i inne gadżety
« Odpowiedź #101 dnia: Lipiec 18, 2016, 01:20:05 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
bo to nie sluzy do swiecenia, tylko do swiecenia sie - czyli tego co robia dzienne
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: światła do jazdy dziennej i inne gadżety
« Odpowiedź #102 dnia: Lipiec 20, 2016, 13:20:57 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Świeca się - to prawda - ale sa karygodnie słabe i nie widać ich inaczej jak w nocy.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Odp: światła do jazdy dziennej i inne gadżety
« Odpowiedź #103 dnia: Sierpień 25, 2016, 10:28:51 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Nie wiem, czy wrzucać to tu, czy w linkowisku, ale skoro jest tu dyskusja o przeglądach...
http://magazynauto.interia.pl/porady/eksploatacja/news-zmiany-na-stacjach-kontroli-pojazdow-coraz-blizej-koniec-z-p,nId,2251768#pst115408476
Czyżby to o tym pisał luka92?

Odp: światła do jazdy dziennej i inne gadżety
« Odpowiedź #104 dnia: Sierpień 25, 2016, 10:50:10 am »

Offline luka92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 988
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6GLI 97'
To nie wszystkie zmiany ale część z nich, to akurat jest pomysł który wyszedł po odroczeniu w zeszłym roku nowego CEPIKU, po prostu maja więcej czasu na dopracowanie Tych przepisów, choć nie wszystkie te informacje są jeszcze pewne, więc część z nich nadal nie wejdzie z nowym rokiem.
W uszach szum, w oczach łzy, na liczniku czterdzieści trzy ;)
Sam go mam sam go pcham ;)

Odp: światła do jazdy dziennej i inne gadżety
« Odpowiedź #105 dnia: Sierpień 25, 2016, 11:29:35 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Pier**lenie o Chopinie, już w zeszłym roku widziałem ten tekst, można powiedzieć kropka w kropkę taki sam, tyle, że tam było trochę więcej absurdalnych pomysłów jak np. konieczność wożenia ze sobą zaświadczenia o tym, że samochód przeszedł przegląd, a prócz tego naklejka na szybę i pieczątka w dowodzie oraz płatność 2x za przegląd w przypadku zgłoszenia się do SKP po upływie daty ważności badania technicznego. I jeszcze te głupoty, że niby konieczność dostosowania się do eurokołchozowych dyrektyw... Podobno tak samo było z SAMami, że w każdym kraju w UE muszą uzyskać homologację, o dziwo w Anglii rejestracja DIYcara czy KITCARa bez konieczności homologowania, to nie jest problem, w Niemczech podobnie, nie wiem jak teraz w Czechach to wygląda, bo podobno od tego roku miało się coś zmienić w tej kwestii... No ale nie ważne, najważniejsze, że obywatel znów na parter sprowadzony, a biurw co raz więcej, bo trzeba pełnić kontrole nad pełniącymi kontrole. Tak jeszcze wracając do tej naklejki na szybę/tablicę/inne miejsce to jestem za a nawet przeciw, pod warunkiem, że przy okazji zmieniliby dowody rejestracyjne na takie jakie są obecnie na Ukrainie, tzn. format dowodu osobistego, z jednej strony wszystkie dane pojazdu z drugiej strony dane właściciela/i. O takie:

A w ogóle to najlepiej byłoby całkiem zrobić tak jak na Ukrainie, czyli znieść obowiązek przeglądów pojazdów do 3.5t, tylko coby w tedy lobby ubezpieczeniowe i diagnostyczne zrobiło?
Tak btw. to pytanie do kolegi luka92, czy to prawda co wyczytałem na jednym z forów, że niektóre OSKP po spełnieniu określonych warunków również mogą uzyskać uprawnienia do "dopuszczenia jednostkowego"? I jakie warunki musi spełnić: a) przyczepka lekka b) np. samochód, aby takie dopuszczenie uzyskać?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2016, 11:35:58 am wysłana przez Gomulsky »

Odp: światła do jazdy dziennej i inne gadżety
« Odpowiedź #106 dnia: Sierpień 25, 2016, 12:37:12 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
ach te wraki, TVPis pokaże strach i i łzy biednych matek, bojących się o pięćsetplusy ;]
czy jest jakies zestawienie statystyczne ile wypadkow spowodowaly "wraki" w stosunku do "prawie nowek"  ?
bo co ciekawsze wypadki w tv to jakies świeże drogie fury
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: światła do jazdy dziennej i inne gadżety
« Odpowiedź #107 dnia: Sierpień 25, 2016, 16:08:02 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
KGB o tym to mówiono jeszcze za wesołych  czasów TVPo i pani ministet Bublewicz, której się wydawało, że im ostrzejsze prawo tym ludzie chętniej go przestrzegają a im łagodniejsze tym bardziej kombinują jak wych*ać to pokrzywdzone państwo :p Czyli myślenie tak inteligentne jak stwierdzenie pewnego hem... hem... "polityka", który stwierdził " żeby wolny rynek miał szansę działać poprawnie, musi być usankcjonowany bardzo surowymi  przepisami" <lol>

Odp: światła do jazdy dziennej i inne gadżety
« Odpowiedź #108 dnia: Sierpień 25, 2016, 22:14:16 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
czy jest jakies zestawienie statystyczne ile wypadkow spowodowaly "wraki" w stosunku do "prawie nowek"  ?

Statystyki policyjne.

Ja natomiast jestem ciekaw, ile wypadków zostało spowodowanych przez SAMy.

żeby wolny rynek miał szansę działać poprawnie, musi być usankcjonowany bardzo surowymi  przepisami" <lol>

To akurat jest prawda, ale tylko w tym zakresie podmioty gospodarcze powinny być równe wobec prawa, a nie są odkąd legalne jest tworzenie korporacji w ich obecnym kształcie.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: światła do jazdy dziennej i inne gadżety
« Odpowiedź #109 dnia: Sierpień 25, 2016, 22:34:31 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
jeszcze za wesołych  czasów TVPo
slaby troling, nigdy czegos takiego nie bylo, bo poprzednia wladza byla zbyt nieudolna,zeby to stworzyc ,albo nie czula takiej potrzeby (albo jedno i drugie) - ale sie przeliczyla

ale Ja o zupie, a Ty o dudzie,
chodzi mi o to czym te barany sie podpieraja w swoim lęku przed wrakami - cos mi tu wyglada, ze to ich dziurawa logika znowu szaleje,
w koncu jaki pan, taki kram,
a pan Prezes to stary moher bez prawa jazdy, wiec wiadomo ...
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: światła do jazdy dziennej i inne gadżety
« Odpowiedź #110 dnia: Sierpień 25, 2016, 23:43:34 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
nigdy czegos takiego nie bylo
Tak tak tak, a mi rover pali 2 l/100km... Nie wprowadzili bo tam się sprawy "wprowadzało", a nie wprowadzało, wszak wyobraź sobie, że masz firmę informatyczną i jesteś znajomym krulika, więc Twoja firma prowadzi pracę nad rewolucyjną bazą danych CEPiK 2.0 i możesz to zrobić w rok i zarobić powiedzmy miliard lub ciągniesz temat kilkanaście lat i ciągniesz na tym kilkanaście miliardów z powodu "problemów technicznych". Sądzę, że logicznie myśląc wybrałbyś tą drugą opcje, bo skoro dobrze jest jak jest a Ty możesz zarobić na czymś co może się okazać, że koniec końców i tak nie wejdzie w życie, to czemu by tak nie zrobić?
Co do uzasadnienia swoich fobii, no statystyczny Janusz mający pojęcie o motoryzacji takie, że w najlepszym razie trzeba wymienić olej, klocki i rozrząd będzie uważał, że to jak najbardziej dobra zmiana, bo przecież on ma 10 letniego paska za 25k zł, a wszystko co starsze (w domyśle tańsze) to szajs i trumna na kołach. A propaganda w TV, ma właśnie na celu pobudzenie takiej fobii w ludziach, "rany boskie ma rdze na nadkolu, to na pewno złom, na pewno rozleci się na pierwszym zakręcie i dobrze jak zabije tylko siebie", co powoduje u mnie raka i alergię, na radio i TV,więc po prostu unikam jak mogę. Coś mniej więcej tak, jak ostatnio stwierdziłem przy obiedzie, że chciałbym sobie kupić jakiś (prawie) nie modyfikowany samochód na dayli, taki że wsiądę i na pewno zajadę z punktu A do punktu B. Więc przedstawiam swoje typy: Syfik aero, nubira kombi, legacy kombi, lanos, ew 306 kombi, co na to moja matka? "Weź Ty sobie odłóż i kup jakieś porządne kilkuletnie auto za 15 tys. zł" i ręce mi opadły, bo słowa porządne, kilkuletnie i 15 tys. zł w takim kontekście wykluczają się niemal całkowicie, że już o czymś takim jak niezawodność w czymś takim nie wspomnę. Niestety za takim stanem świadomosci w ogóle społeczeństwa stoją, jak to mawia mój ulubiony działacz polityczny: "mafie, służby i loże".
Także byłem dziś na przeglądzie i sam kierownik SKP przeglądu dokonywał, więc pytam się chłopa co to z tym CEPiKiem słychać, a on na to, że więcej niż pewne, że wejdzie. To się pytam jeszcze, czy wiadomo coś na temat tego czy opłaty wzrosną, to stwierdził, że ma nadzieje, bo koszty utrzymania stacji na przestrzeni tych kilkunastu lat wzrosły rzekomo dość znacznie a opłaty stanęły w miejscu i szczerze mówiąc już mi się nie chciało z człowiekiem dyskutować bo po pierwsze primo to wchodząc w przeglądy wiedział na co się decyduje, po drugie, ceny badań nie powinny być ustawione pod jego widzi mi się, tylko pod lud, który na te przeglądy ma się zgłaszać, a po trzecie jakby zamknęli wszystkie SKP na rzecz okręgówek to spokojnie opłaty mogłyby zostać na dotychczasowym poziomie, bo przez ilość klientów spokojnie wyszliby na swoje, ale passka W8 nie miałby za co tankować :P

Odp: światła do jazdy dziennej i inne gadżety
« Odpowiedź #111 dnia: Sierpień 26, 2016, 00:59:32 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
wez sie ogarnij, dokladnie zacytowalem co komentuje, czyli ze nie bylo czegos takiego jak TVPo , ale teraz jest TVPis,

co do reszty to zgoda,
a matka niech Ci da 15kpln i kup sobie 3 letnie Daihatsu Charade ;>
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: światła do jazdy dziennej i inne gadżety
« Odpowiedź #112 dnia: Październik 06, 2016, 14:30:45 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
tylko jest jeden problem - wygladaja paskudnie na aucie
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: światła do jazdy dziennej i inne gadżety
« Odpowiedź #113 dnia: Październik 06, 2016, 16:43:12 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
A niech sobie podnoszą opłaty dwukrotnie i kontrolują rzetelnie, byle to było wymierzone w rzeczywiste zaniedbania właścicieli, a nie co innego. Poza tym uważam, że przegląd powinien być wydawany nie na okres, tylko na przebieg ew. z limitem 3 lat, bo są ludzie którzy robią rocznie 3 tys. i trudno oczekiwać że coś się tym czasie zużyje, a są tacy którzy robią 40 tys. i wysypać się może absolutnie wszystko.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E