Autor Wątek: światła do jazdy dziennej i inne gadżety  (Przeczytany 18712 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: światła do jazdy dziennej i inne gadżety
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 14, 2016, 12:18:00 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Za sprawdzenie auta bez pieczątki masz cenę promocyjną zamiast 99 zł zapłacisz 98zl za przegląd bez pieczątki(auto bez gazu)  :P.
Na większości stacji na których byłem, sprawdzenie auta np. przed podróżą czy po prostu na życzenie kosztuje ok 20zł :) To chyba jakaś bajka o tych zadowolonych klientach na twojej stacji <lol2>

Odp: światła do jazdy dziennej i inne gadżety
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 14, 2016, 12:41:59 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Za sprawdzenie auta bez pieczątki masz cenę promocyjną zamiast 99 zł zapłacisz 98zl za przegląd bez pieczątki(auto bez gazu)  :P.

???


Znam przypadek że diagnosta poszedł siedzieć za to że nie widział pęknięcia w główce haka i przyczepa się urwała i wjechała w inny samochód...

Tylko to jest inny przypadek niż np pęknięty przewód hamulcowy.

Odp: światła do jazdy dziennej i inne gadżety
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 14, 2016, 13:52:36 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Dzienne to tylko objaw myślenia życzeniowego stwarzające jednocześnie zagrożenie dla jednośladów które przed era dziennych były widoczne a teraz nie. Przypominam, że Austria owczym pędem dzienne wprowadziła, aby po dwóch latach się z nich wycofać.
bylem i jestem przeciwnikiem jazdy na swiatlach w dzien,
powodow jest kilka, jednym z nich jest to,ze nie lubie podejmowac dzialan niepotrzebnych, a drugi jest taki,ze to obniza percepcje kierowcow - potrafilem to przewidzic w momencie wprowadzania tego glupiego przepisu,
ale przepisy wprowadzaja ludzie nie potrafiacy przewidywac, a najczesciej to zwykle wiejskie głupki,
w sytuacji, gdy wszyscy maja jezdzic na swiatlach to juz nie ma miejsca na bunt, bo kazdy delikwent bez wlaczonych swiatel staje sie bardzo slabo widoczny - po prostu percepcja kierowcy zostaje obnizona, bo zauwaza on nie tyle pojazdy,co punty swietlne,
jezeli ktos twierdzi,ze jemu to bez roznicy i na ulicy pelnej samochodow,czy  sznurze poruszajacych sie aut, dostrzega tak samo dobrze te jadace na swiatlach i te bez to ..... zwyczajnie kłamie,
mozliwe,ze oklamuje nie tylko nas, ale tez siebie - to jednak nie ma znaczenia praktycznego, bo to jego prywatny problem,

dlatego czekam,az kilku diagnostow wyleci (skoro sa tak napietnowani ;] ) jak ktos wjedzie w samochod jadacy na dziennych badziewiach,bo go nie widzial,
a bedzie mial na tyle determinacji i znajomosci, ze doprowadzi sprawe do konca,czyli sprawdzi,czy te dzienne daja 400lm kazdy i ktory diagnosta go puscil na przegladzie,
bo diagnosta powinien miec na tyle wyobrazni, zeby zdawac sobie sprawe,ze skoro delikwent zamontowal sobie jakis badziew to nie dla ozdoby,tylko po to, zeby jezdzic na zgaszonych swiatlach,
skoro boi sie LEDow tam,gdzie one nie maja znaczenia, to niech zacznie sie bac i tych, ktore maja duze znaczenie
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2016, 13:54:50 pm wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: światła do jazdy dziennej i inne gadżety
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 14, 2016, 14:45:59 pm »

Offline Adampio

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 267
    • Caro Plus GSI '98
Za sprawdzenie auta bez pieczątki masz cenę promocyjną zamiast 99 zł zapłacisz 98zl za przegląd bez pieczątki(auto bez gazu)  :P.
To drogo u Ciebie ;(
Ja za przegląd przedzakupowy płacę zwykle ok. 50 zł., a za sprawdzenie czegoś konkretnego (np. coś mi się panie tłucze w przednim/tylnym zawieszeniu) - ok. 20.

Odp: światła do jazdy dziennej i inne gadżety
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 14, 2016, 16:15:42 pm »

Offline luka92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 988
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6GLI 97'
U mnie sprawdzenie przedzakupowe i bez przeglądu technicznego też kosztuje 50 ja mówiłem o sytuacji gdy klient przyjeżdża na przegląd i myśli że dostanie pieczątkę i listę co ma zrobić i uwierzę w jego słowa że zrobi , otóż nie lista co ma zrobić i wynik negatywny czyli usługa kosztuje 98zl a za wynik pozytywny i pieczątkę trzeba zapłacić 99
W uszach szum, w oczach łzy, na liczniku czterdzieści trzy ;)
Sam go mam sam go pcham ;)

Odp: światła do jazdy dziennej i inne gadżety
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 14, 2016, 16:32:32 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
U mnie sprawdzenie przedzakupowe i bez przeglądu technicznego też kosztuje 50 ja mówiłem o sytuacji gdy klient przyjeżdża na przegląd i myśli że dostanie pieczątkę i listę co ma zrobić i uwierzę w jego słowa że zrobi , otóż nie lista co ma zrobić i wynik negatywny czyli usługa kosztuje 98zl a za wynik pozytywny i pieczątkę trzeba zapłacić 99
Też nieźle, kiedyś dostałem za darmo wydruk z pomiarów plus dopisek że trzeba 2 rzeczy zrobić chyba to był sworzeń któryś i uszczelka mostu, ale to było z 3 lata temu, może teraz są bardziej upierdliwi i łasi na kase diagności :) Rozumiem że jak delikwent nie zapłaci 98zł to zatrzymujesz dowód ? :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2016, 16:35:23 pm wysłana przez Trojan »

Odp: światła do jazdy dziennej i inne gadżety
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 14, 2016, 17:12:11 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Mój sąsiad od 3 lat jeździ samochodem z ciemnymi szybami łącznie z tymi z przodu tak ciemnymi że w dzień nawet nie widać za bardzo kto kieruje i jak to niby przeglądy przechodzi.Taki idiota kiedyś kogoś nie zauważy przez te szyby i doprowadzi do wypadku.Także nie pierdziel mi o dokładności diagnostów bo takie coś ze 100metrów widać.

Odp: światła do jazdy dziennej i inne gadżety
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 14, 2016, 18:05:53 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Ja w dalszym ciągu czekam na wyjaśnienie "Jak działa samopoziomowanie reflektorów" od eksperta diagnosty.
Dwie strony tematu a ja dalej czekam.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Odp: światła do jazdy dziennej i inne gadżety
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 14, 2016, 18:08:16 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Przypominam że w ofercie są nie tylko LED i Światła... ale także oświetlenie tradycyjne, lampy robocze, oświetlenie przemysłowe, akcesoria samochodowe (czujniki parkowania centralne zamki, alarmy) oraz np mierniki lakieru czy kable rozruchowe.
Proszę pytać o ceny, chętnie udostępnię.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Odp: światła do jazdy dziennej i inne gadżety
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 14, 2016, 18:19:44 pm »

Offline Zoltan#1930

  • Administrator
  • Wiadomości: 3185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sport&Classic Workshop
Te przeglądy właśnie do tego się nadają-sprawdzanie numeru vin i żarowek pozycyjnych-kogo to obchodzi, jedynie na to większości diagnostów starcza wiedzy i doświadczenia. nie ma mowy o dokładnym sprawdzeniu elementów konstrukcji, a "sprawdzenie" lpg, co trzeba ponad 60 dych dołożyć to jakaś farsa.

Co do ledów zamiast żarówek h4- jak dla mnie to jest niedozwolone w świetle przepisów i tylko homologacja dopuszczająca użycie w lampie h4 to obali. Dodatkowo nie rozumiem po co to komu, bo w zwykłych, w miarę świeżych, dobrze ustawianych światłach widac wszystko co trzeba, ot zabawka.
Dzienne to fakt-sprzedają goowno, co ma nadrukowaną homologację i przy kontroli nie ma argumentów-to powinni kontrolować, kto na ten szajs wydaje homologację. Kupiłem ojcu do bmw (zapomina zapalać, bo za trudno zrobić automat za niemiaszków) to może w nocy widac, że świecą, ale nie lepiej niż postojówki w borewiczu-homo wybite mają

które z tych dziennych u Ciebie Sebek, najtańsze byś polecił?
A tak w ogóle, to chyba mieli wprowadzić normę max dla reflektorów?
Cytat: KGB
GAZ rzadzi ,GAZ radzi ,GAZ nigdy was nie zdradzi  :twisted:

Polski Fiat 1977r, Polonez 1600 L 1980r, Volvo 945 2300 GL 1992r, Mazda Bongo SD1D32 2200D->2000i 1994r, Iveco Daily Max 2800TD 1997r Chrysler Town&Country 3300 LX 2001r

Odp: światła do jazdy dziennej i inne gadżety
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 14, 2016, 18:24:42 pm »

Offline luka92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 988
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6GLI 97'
Mam tłumaczyć jak działa to w ksenonie? Jest sobie taki czujniczek przykrecony /przyczepiony do zawieszenia i budy który wysyla sygnał do sterownika, sterownik steruje silniczkami w reflektorach ustawiając je odpowiednio do ugiecia zawieszenia/obciążenia samochodu pozostawiając swiatlocien na odpowiednim poziomie tak tłumacząc w prostym języku.
Co do placenia od nowego roku będziecie płacić przed wjazdem na stację,  cena za wynik negatywny jest ustalona przez rząd i nie ma możliwości jej zmiany.  Cennik mamy wywieszony na Tablicy na stacji. Znam tylko jeden przypadek kiedy ciemne szyby u mnie przeszły przegląd, była to osoba która miała duże możliwości na wyższym stanowisku Państwowym.
W uszach szum, w oczach łzy, na liczniku czterdzieści trzy ;)
Sam go mam sam go pcham ;)

Odp: światła do jazdy dziennej i inne gadżety
« Odpowiedź #51 dnia: Lipiec 14, 2016, 18:34:12 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Cytuj (zaznaczone)
Mam tłumaczyć jak działa to w ksenonie? Jest sobie taki czujniczek przykrecony /przyczepiony do zawieszenia i budy który wysyla sygnał do sterownika, sterownik steruje silniczkami w reflektorach ustawiając je odpowiednio do ugiecia zawieszenia/obciążenia samochodu pozostawiając swiatlocien na odpowiednim poziomie tak tłumacząc w prostym języku.
Więc w praktyce robi dokładnie to samo co pokrętło regulacji wysokości świateł w każdym samochodzie ?
Ustawia wysokość świateł w zależności od obciążenia tylnej osi.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Odp: światła do jazdy dziennej i inne gadżety
« Odpowiedź #52 dnia: Lipiec 14, 2016, 19:07:43 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Znam tylko jeden przypadek kiedy ciemne szyby u mnie przeszły przegląd, była to osoba która miała duże możliwości na wyższym stanowisku Państwowym.
Czyli super równi i równiejsi.

Odp: światła do jazdy dziennej i inne gadżety
« Odpowiedź #53 dnia: Lipiec 14, 2016, 19:12:18 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Znam tylko jeden przypadek kiedy ciemne szyby u mnie przeszły przegląd, była to osoba która miała duże możliwości na wyższym stanowisku Państwowym.

To ma być argument? Mordować też może?

Odp: światła do jazdy dziennej i inne gadżety
« Odpowiedź #54 dnia: Lipiec 14, 2016, 19:18:45 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3762
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Kupiłem ojcu do bmw (zapomina zapalać, bo za trudno zrobić automat za niemiaszków) to może w nocy widac, że świecą, ale nie lepiej niż postojówki w borewiczu-homo wybite mają

Co za bmw? Nie lepiej włączyć w module świateł dzienne? :P
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: światła do jazdy dziennej i inne gadżety
« Odpowiedź #55 dnia: Lipiec 14, 2016, 19:22:11 pm »

Offline luka92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 988
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6GLI 97'
Praktycznie robi to samo ale musi to robić automatycznie nie za pośrednictwem człowieka wkońcu nie będziesz się bawił pokrętłem co każde dobicie zawieszenia na dziurze itp.  A z reguły jak mówię klientowi żeby ustawil korektor świateł na zero czyli pozycje bez obciążenia to nie wie o czym mówię i że może regulować światła
Niestety, jak Ktoś ci potrafi powiedzieć że zamknie ten interes albo Tobie uprawnienia jak zwracasz mu uwagę i wiesz ze może to zrobić...
W uszach szum, w oczach łzy, na liczniku czterdzieści trzy ;)
Sam go mam sam go pcham ;)

Odp: światła do jazdy dziennej i inne gadżety
« Odpowiedź #56 dnia: Lipiec 14, 2016, 19:31:04 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Praktycznie robi to samo ale musi to robić automatycznie nie za pośrednictwem człowieka wkońcu nie będziesz się bawił pokrętłem co każde dobicie zawieszenia na dziurze itp. 

Pisząc to jako diagnosta ośmieszyłeś się. Układ zbudowany z czujnika na belce i silniczków przy lampach nie ma szansy zadziałania na wybojach.

Inna sprawa to światła adaptacyjne.

Odp: światła do jazdy dziennej i inne gadżety
« Odpowiedź #57 dnia: Lipiec 14, 2016, 19:42:38 pm »

Offline luka92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 988
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6GLI 97'
Światła adaptacyjne dodatkowo działają na zasadzie zyroskopu
Sam układ jako taki będzie dzialal wystarczy że będzie odczytywal odpowiednio sygnały jakie dostaje, cały pic polega na tym żeby potrafił odczytać ile buda auta zbliży się do belki tak naprawdę i na podstawie odczytanych danych opuści światła, z tymże muszą to być czujniki i na przedniej osi i na tylnej.
Jeśli można by to do czegoś porównać to działa podobnie jak niektóre korektory siły hamowania
Rozumiem ze auto na belce jest sztywne wedle twojego przekonania? Bo innej możliwości gdy układ nie zadziała nie widzę
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2016, 19:52:28 pm wysłana przez luka92 »
W uszach szum, w oczach łzy, na liczniku czterdzieści trzy ;)
Sam go mam sam go pcham ;)

Odp: światła do jazdy dziennej i inne gadżety
« Odpowiedź #58 dnia: Lipiec 14, 2016, 19:54:06 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Chodzi o to że układ nie zdąży zareagować i nie działa to tak jak się niektórym wydaje, m.in. Tobie. Ten układ jest tylko po to, aby wyręczyć matoły, które po obciążeniu auta nie potrafią wyregulować poziomu świateł.

Przykładowo auta z pneumatycznym zawieszeniem nie posiadają układu poziomowania, bo sprawę załatwia zawieszenie, którego sterownik dąży do utrzymania tego samego poziomu. Tylko znów, nie działa to na wybojach, bo po prostu nie zdąży.

Odp: światła do jazdy dziennej i inne gadżety
« Odpowiedź #59 dnia: Lipiec 14, 2016, 20:01:12 pm »

Offline luka92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 988
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6GLI 97'
jakby to ująć dziś jest coś takiego jak układ samopoziomowania dynamiczny :P i taki układ fakt nie działa jeszcze odpowiednio szybko, ale w takim stopniu że zdąży na tyle zareagować żeby nie oślepić kierowcy z naprzeciwka, chciałbym zauważyć że światła nie są ustawione poziomo do przodu tylko delikatnie w dół więc układ ma możliwość dzięki temu odpowiednio dużo czasu żeby zareagować. Ja wiem o jakie układy Ci chodzi i faktycznie są układy które działają z prędkością żółwia :D nie przeczę.

Gdyby tak było jak mówisz to montowane byłoby też to już od dawna do świateł halogenowych które także potrafią oślepiać, fakt spotkałem w swoim życiu jedno auto z samopoziomowaniem na halogenie :P było to volvo s60 z jakiegoś innego kraju. Fakt że daje to wygodę, ale nie zostało to zamontowane ze względu na użytkowników, a ze względu na rodzaj światła, nie mylmy tych dwóch pojęć. To że korzystają z tego niczego nieświadomi ludzie to jest efekt uboczny :D. Bo coraz więcej ludzi, uważa że elektronika za nich wszystko załatwi, a potem wychodzą na przeglądzie kwiatki "a to ja mam przeciwmgielne z tyłu? A co to jest korektor świateł".
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2016, 20:08:12 pm wysłana przez luka92 »
W uszach szum, w oczach łzy, na liczniku czterdzieści trzy ;)
Sam go mam sam go pcham ;)