Autor Wątek: FSO Polonez Caro MR91 1.5 GLE by Marcin  (Przeczytany 37871 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: FSO Polonez Caro MR91 1.5 GLE by Marcin
« Odpowiedź #180 dnia: Lipiec 05, 2016, 22:48:44 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
tego auta nikt nie robił żeby się nim ścigać
Każdy tak mówi, a potem czyta się wywody typu "jechałem 160km/h i uważam, że jazda na takim setupie jest bezpieczniejsza niż na 6 letnich oponach"...

Odp: FSO Polonez Caro MR91 1.5 GLE by Marcin
« Odpowiedź #181 dnia: Lipiec 05, 2016, 22:49:33 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6585
  • Płeć: Mężczyzna
Rozumiem. To twórcy takich kalek nie rozumieją że robienie czegoś takiego jest jak wstawianie fortepianu do kawalerki żeby się pochwalić że stać ich na tak duże mieszkanie że mieści się fortepian, albo mówiąc mniej elegancko, zakładanie prezerwatywy zamiast majtek, tylko po to żeby móc się pochwalić że się czegoś takiego używa.

Tak czy owak efekt jest groteskowy i niepraktyczny jak lampy pomalowane sprejem na czarno, na wzór zaślepek z wyścigówek DTM.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: FSO Polonez Caro MR91 1.5 GLE by Marcin
« Odpowiedź #182 dnia: Lipiec 05, 2016, 22:51:48 pm »

Offline miedzian

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 637
  • Płeć: Mężczyzna
  • a.k.a jama
    • C+ '98 23E, Truck El Camino '89, Atu AE86
Marcin, co to masz takie fajne w tylnym oknie? Mam na myśli tą kratkę. Gdzie to kupiłeś?

Nie myślałeś o tym żeby nakleić nowe naklejki CARO na błotnikach? Są jeszcze dostępne oryginały.

Odp: FSO Polonez Caro MR91 1.5 GLE by Marcin
« Odpowiedź #183 dnia: Lipiec 06, 2016, 16:32:52 pm »

Offline Rocky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 230
  • Płeć: Mężczyzna
    • 126p'79,126el'96,Caro plus GTI'97
https://www.facebook.com/pages/Rocky-Garage/627042057348691
Zapraszam ;)
Cytuj (zaznaczone)
I to się chwali bo dla większości remont sprowadza się do szukania blach w kolorze i ich wymiany

Odp: FSO Polonez Caro MR91 1.5 GLE by Marcin
« Odpowiedź #184 dnia: Lipiec 07, 2016, 00:00:54 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Rozumiem podejście banneda, ja z kolei wchodzę w ten dział, biorę pierwszy lepszy temat z brzegu, znowu zglebiony polonez na szerokiej feldze... zieeew

Nie wiem, co wam w tym się podoba, za parę lat będzie się przywracać te zawieszenia do oryginału i wszyscy będą kląć na tą głupią modę, według mnie robienie z auta jamnika i szorowanie podłogą po ziemi to nic ani ładnego, ani ciekawego. No ale, każde czasy rządzą się swoją dziwną modą, kiedyś się dokładało spojlery z desek i kijów do hokeja, dolepiało wielkie, brzydkie zderzaki, a teraz się wsadza zbyt szeroką felgę, psuje zawieszenie, żeby krzywo stał i szorował po ziemi.  :P
« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2016, 00:06:02 am wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: FSO Polonez Caro MR91 1.5 GLE by Marcin
« Odpowiedź #185 dnia: Lipiec 07, 2016, 11:37:32 am »

Offline łapek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 236
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6 GLI
To autko ma właśnie wyglądać i urywać karki większości ludzi na ulicy. Co kierowca to inne ma podejście do swojego auta. Mój idzie w tym samym kierunku. Auto do wystawienia w niedziele na spota albo do kościoła :-)
Zapewne rocznie zrobię ok 5-6 tys kilometrów. Tak jak to było z moją e30 cabrio. Więcej pucowana i woskowana niż toczyła się na kołach. Raz na 2 tyg szedł wosk :-)
Ale to indywidualnie każdy podchodzi do swojej bryczki. Nie można rozmawiać tu o gustach ponieważ to zawsze zaprowadzi do szumu na forum.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2016, 11:39:51 am wysłana przez łapek »

Odp: FSO Polonez Caro MR91 1.5 GLE by Marcin
« Odpowiedź #186 dnia: Lipiec 13, 2016, 00:41:16 am »

Offline Marcin

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 243
  • Płeć: Mężczyzna
Nie wiem na ch*j co jakiś  czas zaczyna się pier*olenie o zawiasie, ping pongach i tym podobnych, nie wiem banned może jakiś ukryty fetysz masz z tym podskakiwaniem jak ping pong, sam w domu praktykujesz jak nikt nie widzi? Wymiotować mi się chce jak widzę twój nick w moim temacie, nic konstruktywnego nie wnosisz, a twoja krytyka jest również niekonstruktywna odkąd gadasz to samo w kółko, jak jesteś znawca to zaproponuj inny amortyzator z inną charkaterystyką czy cokolwiek innego, jak nie, to daruj sobie. Nie wiem po raz który powtarzam że ja tym samochodem nie startuje w rajdach, nie nakur*iam boków i nie pałuje pod światłami, on ma za zadanie być neck breakerem, toczyć się i świecić się, form over function, nie wiem jak mam to prościej wyłożyć. Ten samochód jest czystszy niż stół operacyjny, na lakierze ma wosku więcej niż w uszach banneda i wyjeżdża w weekendy na zlot czy przejażdżkę jak jest ładna pogoda, nie jest praktyczny bo być nie musi, mam inne samochody spełniające te funkcje.

THAT'S ALL.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2016, 00:56:34 am wysłana przez Marcin »

Odp: FSO Polonez Caro MR91 1.5 GLE by Marcin
« Odpowiedź #187 dnia: Lipiec 13, 2016, 00:48:31 am »

Offline Marcin

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 243
  • Płeć: Mężczyzna
#hatersgonnahate


Odp: FSO Polonez Caro MR91 1.5 GLE by Marcin
« Odpowiedź #188 dnia: Lipiec 13, 2016, 00:53:42 am »

Offline Marcin

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 243
  • Płeć: Mężczyzna
miedzian dokładnie takie coś jak Rocky podał, też z Allegro brałem, Trixie kratka wentylacyjna dla psa/kota, w "tuningowych" sklepach sprzedają po 50zł jako cult, retro, classic itd :d W zoologicznym też znajdziesz, fajna sprawa jak auto zamykasz a gorąco jest to nie ma takiej sauny potem :)

Odp: FSO Polonez Caro MR91 1.5 GLE by Marcin
« Odpowiedź #189 dnia: Lipiec 13, 2016, 11:48:16 am »

Offline łapek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 236
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6 GLI
Autko kozak. Do poruszania się tak jak on się porusza nie jest wymagany zawias jakiś full konkretny. Ani nie rozwija prędkości ani nie pomyka codziennie po polskich drogach. Tak samo jak mój były projekt. Rocznie 5 tys km i non stop dopieszczany i głaskany. Jedynie co mam do tego poloneza to to że zbyt dużo wystają tylne koła. Zmienił bym na inny dystans. z 1,5 cm do środka. Kibicuje w dalszych dopieszczaniach. Idę w tym samym kierunku.

Odp: FSO Polonez Caro MR91 1.5 GLE by Marcin
« Odpowiedź #190 dnia: Lipiec 13, 2016, 12:46:02 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
w sumie skoro to nie jezdzi prawie wcale to po co swiatla do jazdy dziennej ?
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: FSO Polonez Caro MR91 1.5 GLE by Marcin
« Odpowiedź #191 dnia: Lipiec 13, 2016, 13:04:35 pm »

Offline Marcin

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 243
  • Płeć: Mężczyzna
Jeszcze nie wiem czy nie wpadnie inna rolka na nowy sezon, jeśli nie to powalczę z ładnym spasowaniem tego co jest :)
KGB bo po primo fajnie wyglądają a jak już nim śmigam to odciążają bilans prądowy bo przy tym audio co jest obecnie to w przyszłości trzeba będzie pomyśleć nad wydajniejszym alternatorem :)

Odp: FSO Polonez Caro MR91 1.5 GLE by Marcin
« Odpowiedź #192 dnia: Lipiec 13, 2016, 13:28:18 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
fajniej wygladaja żółte H4 ,a dzienne to bym okreslil raczej mianem przykrej koniecznosci,
trudno, by odciazaly altka  bardziej niz wytlaczone swiatla podczas tego calego dudnienia
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: FSO Polonez Caro MR91 1.5 GLE by Marcin
« Odpowiedź #193 dnia: Lipiec 13, 2016, 14:07:07 pm »

Offline Marcin

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 243
  • Płeć: Mężczyzna
Miałem długo żółte H4, jak wracałem w nocy z Youngtimer Warsaw ponad 300km nie widząc praktycznie nic to podziękowałem, jeżdżę na Xtreme Vision +130%.
Przy tych żarówkach odciążają sporo, widzę po akumulatorze. Wygląd kwestia gustu.  Kolego tylko mi tu nie mów o dudnieniu, bo zestaw jest zrobiony pod jak największą muzykalność, przejrzystość, dobrą separację pasm i punktowość, wyciszony jest matami, w pomiarach wyciąga  130 decybeli bez słyszalnych zniekształceń  :P

Odp: FSO Polonez Caro MR91 1.5 GLE by Marcin
« Odpowiedź #194 dnia: Lipiec 14, 2016, 01:48:25 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6585
  • Płeć: Mężczyzna
ak jesteś znawca to zaproponuj inny amortyzator z inną charkaterystyką

Prawdopodobnie nie ma takiego na rynku który by się nadawał, możesz zamówić w Zerkopolu żeby Ci zestroili amortyzatory do tego, tylko że przy okazji przydałyby się mocniejsze sprężyny, a przy takim skoku i tak uda się to zestroić tylko na autostradę.
Jeżdżenie tym autem nie różni się od jeżdżenia pojazdem niesprawnym, tylko że mało jest awarii które mogą spowodować że pewnego dnia staniesz jak wryty bo o coś zachaczyłeś mocowaniem skrzyni biegów, powinny za to masowo lecieć dowody ale jak widać rząd nie zwietrzył jeszcze interesu :P
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: FSO Polonez Caro MR91 1.5 GLE by Marcin
« Odpowiedź #195 dnia: Lipiec 15, 2016, 11:55:35 am »

Offline łapek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 236
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6 GLI
Jedni negują inni są za inni mają jeszcze nie wiadomo jakie aluzje. A jeszcze innych nie stać na ładowanie w poloneza  większych kwot jak zatankowanie za 50zł czy to gazu czy benzynki i też się głupio mądrze wypowiadają.
Ale niestety na forum na klatę przyjąć trzeba wszystkie wypowiedzi. Nie należy się nimi jednak przejmować. Każdy orze jak może. Każdy robi auto wedle swojego planu.

Odp: FSO Polonez Caro MR91 1.5 GLE by Marcin
« Odpowiedź #196 dnia: Lipiec 15, 2016, 16:01:57 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6585
  • Płeć: Mężczyzna
Jeden amortyzator Bilsteina zrobiony  na zamówienie kosztuje znacznie więcej niż ucięcie sprężyn i sklepanie resorów... Więcej kosztowały nawet dwa Krosno Duocontroll. które tu też by nie działały.
Ok, mogę obiecać że się więcej nie wypowiem  :-)
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: FSO Polonez Caro MR91 1.5 GLE by Marcin
« Odpowiedź #197 dnia: Lipiec 17, 2016, 02:00:56 am »

Offline Maciek BP

  • Psuj
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 251
  • Płeć: Mężczyzna
    • Był: 97' C20NE
Marcin nie denerwuj się, komentarze dla Ciebie nieistotne po prostu pomiń ;p A poldek ahh żebym miał taki zapał i chęci do swojego  :d

Odp: FSO Polonez Caro MR91 1.5 GLE by Marcin
« Odpowiedź #198 dnia: Lipiec 18, 2016, 17:19:41 pm »

Offline łapek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 236
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6 GLI
Dawaj lepiej więcej fotek bo nie mogę się napatrzeć hehe. Ile można wałkowac czy komuś on pasuje czy nie. Jest to autko na pokaz i tyle. Ma wyglądać. Na spotach robi robotę i tak ma zostać :-)