Autor Wątek: Jaki zewnętrzny regulator napięcia na wysokie temperatury?  (Przeczytany 1368 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jaki zewnętrzny regulator napięcia na wysokie temperatury?
« dnia: Lipiec 27, 2016, 18:40:17 pm »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
Temat okołopolonezowy.
W motorówce z silnikiem 125p (a numer silnika zaczyna się na WA) zastałem alternator  A124F-14V-44/53A, regulator RC2/12B z zielonym przyłączem i napięcie w instalacji 16,5V.
Niestety, nie pomierzyłem go ale zdaje się, że jest 9-cio diodowy za to regler do 6diodowego...

Regulator siedzi pod kokpitem, gdzie jest gorąco, przepływ wiatru znikomy, stąd pytanie o wytrzymałość termiczną:
- mechaniczny czy elektroniczny?
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: Jaki zewnętrzny regulator napięcia na wysokie temperatury?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 27, 2016, 19:57:29 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
laduje do oporu na mechanicznym regulatorze, to najpewniej sie zastal, moze od wilgoci zardzewial,
wyczysc go i rozruszaj,

gdzies mi sie zapodzial regulator, jakis Ra15 czy cos w tym stylu ,chyba od ciagnika czy malucha, pasuje do altka 80A z Plusa,
w kazdym razie rozbieralem go i ma diode przyklejona do obudowy ,wiec wyglada na to,ze zmniejsza ladowanie po nagrzaniu
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.