Autor Wątek: Polonezy w filmach  (Przeczytany 11018 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Polonezy w filmach
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 05, 2015, 12:13:42 pm »

Offline KBF

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 37
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1992
Ty Poldon zejdź na ziemię.
Tak samo jak spuszczanie się nad Pickupem czy Truckiem w ruchu.... Nie wiem co by się działo jak byś zobaczył idealną 200 ( leyland lub 359) ) czy 315M odkupioną z WP....,,,, Film to film , koszta, koszta koszta koszta... resztę sam sobie dopowiedz.




Tutaj jest film:
http://www.cda.pl/video/876474e

Pauzujemy na 70:43 i obserwujemy uwaznie. To juz nie tylko Truck i Pickup :P

Odp: Polonezy w filmach
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 05, 2015, 12:29:29 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Jeżeli miałbym być czepliwy, to 70:41 jest Caro. Tak Ci przeszkadzają nowsze auta, a tego nie zauważyłeś?

Odp: Polonezy w filmach
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 05, 2015, 12:51:35 pm »

Offline poldon82

  • Dawid
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 678
  • Płeć: Mężczyzna
    • to co w sygnaturce :)
    • mój "Borewicz" z 1982r
Ty Poldon zejdź na ziemię.
Tak samo jak spuszczanie się nad Pickupem czy Truckiem w ruchu.... Nie wiem co by się działo jak byś zobaczył idealną 200 ( leyland lub 359) ) czy 315M odkupioną z WP....,,,, Film to film , koszta, koszta koszta koszta... resztę sam sobie dopowiedz.


Jakie koszta ? Jak nie mam odpowiedniego budżetu to nie kręcę filmu i proste... Film jest wtedy dobry jeśli jest dopracowany w najdrobniejszym szczególe. Tu również chodzi o zgodność historyczną.

Podobnie jest przy remontowaniu auta. Nie mam kasy na remont Auta ?  To go nie robię, wstawiam do garażu i czekam aż uzbieram środki i części żeby zrobić to porządnie a nie "Szpachla, klej, trytytka i jazda..." byle do zlotu... byle na handel...

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Co do wyjazdów osobistych to nie wiem Kolego z czym masz problem ale szczerze Ci współczuję. Słowo "mruk" idealnie pasuje do twojego odnoszenia się w stosunku do pozostałych forumowiczów. Pozdrawiam.  :)



Tak w porządku ale takie są jakieś głupie realia, filmy robią tak jak robią. Ty czy Ja i inni którzy interesują się motoryzacją a w szczególności Polską, wyłapią że pojazd nie odpowiada latami itp. Innym będzie to obojętne był Polonez ok, był.
A z samochodem, tak jak piszesz, nie mam nie robię ewentualnie sprzedaż, lub czekanie na dozbieranie kosztów.



Oczywiście masz rację, ale czasem zdarza się że twórcy filmowi/serialowi naprawdę przykładają się do dbałości o szczegóły. Niestety jest to wielka rzadkość a my jesteśmy bombardowani zwykłą masówką, co już zresztą było tu podkreślane.

"...Telewizor, meble, mały fiat
Oto marzeń szczyt..."

Odp: Polonezy w filmach
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 05, 2015, 15:07:01 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6586
  • Płeć: Mężczyzna
Jakie koszta ? Jak nie mam odpowiedniego budżetu to nie kręcę filmu i proste... Film jest wtedy dobry jeśli jest dopracowany w najdrobniejszym szczególe. Tu również chodzi o zgodność historyczną.

Na takiej zasadzie nigdy nie powinna ruszyć produkcja Poloneza i to ze znacznie większej liczby przyczyn. Jeżeli wszystko co się da zarzucić temu filmowi, to inny MR, kolor i parę wpadek w tle, to znaczy że film jest bardzo udany na tle większości filmów jakie kiedykolwiek wyprodukowano, a zwłaszcza historycznych (!).

Chciałbym też tak ogólnie dodać, że np. opowiadania Mrożka nie mają opisów scenografii, a są bardzo dobre, bo to nie o scenografię w nich chodzi, tylko o przekaz zawarty w absurdalnej, groteskowej, lub surrealistycznej fabule.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Polonezy w filmach
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 05, 2015, 15:46:37 pm »

Offline Maurer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6 GLI '96 LPG

Jakie koszta ? Jak nie mam odpowiedniego budżetu to nie kręcę filmu i proste... Film jest wtedy dobry jeśli jest dopracowany w najdrobniejszym szczególe. Tu również chodzi o zgodność historyczną.

Jakby tak było to całe Hollywood możnaby zaorać. Film to nie tylko samochody, to też multum innego rodzaju niezgodności z realiami. Film fabularny to historia, pokazywanie realiów pozostawmy dokumentalistom. Mało kto przejmuje się detalami zauważalnymi dla nielicznych, a już na pewno nie na tyle, żeby wykładać na to pieniądze, których wszędzie brakuje. Policjantów irytują błędy w filmach kryminalnych, lekarzy w Na dobre i na złe itp, a maniaków motoryzacji auto w złym kolorze...

Odp: Polonezy w filmach
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 05, 2015, 23:27:56 pm »

Offline KBF

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 37
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1992
Jeżeli miałbym być czepliwy, to 70:41 jest Caro. Tak Ci przeszkadzają nowsze auta, a tego nie zauważyłeś?

Jest Caro, owszem. Nie jest to zreszta jedyne w tym filmie. Mnie ogolnie nie podoba sie np. Golf II, ktorego tez widac w tej scenie, bo w latach 80 w Polsce to byla wyjatkowa rzadkosc, zdecydowana wiekszosc to jedynki. Ujecie o ktorym mowie to apogeum natloku samochodow duzo mlodszych od lat w ktorych krecono film. I tak naprawde nie wiem po co to ujecie, bo ani to ladne, ani zbytnio zgodne z prawda, bo w tamtych latach takie korki na trasie WZ zdarzaly sie rzadko, ani nie pokazano tam nic konkretnego bo to tylko jakies 3 sekundy. Krotko mowiac taki zapychacz, ktory pochlonal pieniadze i niczemu nie sluzy. I to jest dla mnie dziwne

Odp: Polonezy w filmach
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 06, 2015, 07:37:42 am »

Offline Zoltan#1930

  • Administrator
  • Wiadomości: 3185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sport&Classic Workshop
Golf II, ktorego tez widac w tej scenie, bo w latach 80 w Polsce to byla wyjatkowa rzadkosc
Jesteś w błedzie. Było tego trochę.
Cytat: KGB
GAZ rzadzi ,GAZ radzi ,GAZ nigdy was nie zdradzi  :twisted:

Polski Fiat 1977r, Polonez 1600 L 1980r, Volvo 945 2300 GL 1992r, Mazda Bongo SD1D32 2200D->2000i 1994r, Iveco Daily Max 2800TD 1997r Chrysler Town&Country 3300 LX 2001r

Odp: Polonezy w filmach
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 06, 2015, 08:33:02 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
KBF, na TV Historia są powtórki Dziennika Telewizyjnego, może będzie Cię satysfakcjonował, choć dużo propagandy, ale samochodów z przyszłości nie pokazują.

Odp: Polonezy w filmach
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 06, 2015, 17:51:03 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6586
  • Płeć: Mężczyzna
Tak a propo tego, jak sobie amerykanie wyobrażali wojsko staropolskie <lol>

Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Polonezy w filmach
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 07, 2015, 13:26:08 pm »

Offline sova

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 667
  • Płeć: Mężczyzna
  • wychowany na tylnym napędzie
    • PN Coupe--> home made
Ale przeżywacie :-)  gwoli wyjaśnienia – to jest trudne aby wyłączyć i oczyścić kawał miasta na potrzebę realizacji jednej sceny, stad pojawiają się takie wtopy.
Mnie osobiście o wiele bardziej irytuje jak samochód uszkodzony w jednej scenie w kolejnej jest nietknięty, ale powód jest ten sam, producent uzyskuje zgode na kręcenie 2-3h w centrum miasta i brakuje czasu na dublowanie lub dopasowywanie uszkodzeń w kolejnych autach, bo wcześniej jeźdzące całkowicie poległo na krawężniku.
Dramatycznie widać to np. w pościgu za mercedesem W124 w uprowadzona2, ale w zasadzie większość filmowych pościgów ma takie wtopy.
FSO Motoklub Polska---> www.fsomoto.xip.pl
Mercedes C180 Esprit kombi
Historia mojego PN 1,4 Coupe zaczyna się tu ->www.fsomoto.xip.pl/forum/viewtopic.php?t=1143&postdays=0&postorder=asc&start=360

Odp: Polonezy w filmach
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 07, 2015, 22:32:25 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
A Urlih von Jungingen spojrzał na zegarek i powiedział: "bitwę czas zacząć..."

Nie ma się co ekscytować filmami. Zasadniczo w każdym jest się do czego przyczepić. Maszerujące wojska Napoleona a w tle słupy WN czy komórkowe... Nie wszystko da Się wyretuszować.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: Polonezy w filmach
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 09, 2015, 20:07:38 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6586
  • Płeć: Mężczyzna
ale w zasadzie większość filmowych pościgów ma takie wtopy.

W zasadzie większość filmowych pościgów jest źle nakręcona, ponieważ filmowcy znają się na filmach, a nie na pościgach.
Tak samo jak dziennikarze, którzy przecież zawodowo zajmują się pisaniem o czymś, o czym nie mają zielonego pojęcia.

Poza tym ludzie to debile. Dziś np. do wydziału propagandy jednego z wielkich polskich miast, przyszła wieść, że zawody o których informowali kilka dni wcześniej na swoich stronach, się raczej nie odbędą, bo miały być DZISIAJ i organizator DZISIAJ WYSŁAŁ PISMO do odpowiedniego wydziału z prośbą o zgodę na postawienie na chodniku w środku miasta 12 tonowej instalacji niezbędnej do ich przeprowadzenia.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Polonezy w filmach
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 04, 2015, 08:51:20 am »

Offline poldon82

  • Dawid
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 678
  • Płeć: Mężczyzna
    • to co w sygnaturce :)
    • mój "Borewicz" z 1982r
Duży Fiat w Serialu "Narcos" (2015)
S01E01
[25m20s] :)


Liczyłem że pojawi się też jakiś Polonez kolumbijskiej policji ale niestety :( Może w drugim sezonie :)

"...Telewizor, meble, mały fiat
Oto marzeń szczyt..."

Odp: Polonezy w filmach
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 07, 2015, 12:24:25 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Jak wygram w totolotka 20 milionow, to chyba wyprodukuje Polska czesc "Powrotu do przyszlosci" z Polonezem w roli glownej :P


Proszę:
https://www.youtube.com/watch?v=T5KiUmDQcLU

Odp: Polonezy w filmach
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 08, 2015, 00:13:14 am »

Offline piotrek72

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 496
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 2000
    • Borewicz -underconstruction
 Wpierdzielił jak dzik w paśnik ,orzesz dobre to było.1.50 to chyba na skansenie w Bierkowicach w Opolu, tylko tirówki pouciekały :P

Odp: Polonezy w filmach
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 08, 2015, 10:13:48 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Jeżeli wierzyć temu co napisał autor, to Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu.

Odp: Polonezy w filmach
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 09, 2015, 21:09:25 pm »

Offline piotrek72

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 496
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 2000
    • Borewicz -underconstruction
Mniejsza oto na jakim zadupiu to było ,miało być fajn'e

Odp: Polonezy w filmach
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 14, 2016, 08:31:18 am »

Offline poldon82

  • Dawid
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 678
  • Płeć: Mężczyzna
    • to co w sygnaturce :)
    • mój "Borewicz" z 1982r

"...Telewizor, meble, mały fiat
Oto marzeń szczyt..."

Odp: Polonezy w filmach
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 14, 2016, 13:26:40 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Przecież to polonez Żuka, czy jak mu tam. ;) Były jesezcze sceny kręcone podczas jazdy, a nawet na jednej z nich występował on sam (chyba nawet on tam za kółkiem siedzi). :)

Odp: Polonezy w filmach
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 16, 2016, 20:38:45 pm »

Offline Blacnik

  • Mroczek
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 336
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus 1.6 GTi
Obecnie w serialu Belfer na Canal+ główny bohater jeździ Caro
Caro Plus 1.6 GTi
Romet Kadet m780