Autor Wątek: Rozrusznik poldorover v&s rover  (Przeczytany 1701 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Rozrusznik poldorover v&s rover
« dnia: Lipiec 03, 2011, 12:07:48 pm »

Offline manieko58

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 549
  • Płeć: Mężczyzna
    • ATU + 2.2 16v (c22xe)
Witam ostatnio padł mi rozrusznik w moim poldoroverze i musiałem kupić inny . Z racji tego że oryginał jest ciężko znaleźć  zakupiłem rozrusznik od rovera 214 albo 25 (dokładnie nie wiem bo leżało ich tam od chol..y u gościa co handluje częściami do roverków). Teraz zrobimy porównanie ten po lewej jest od poldorovera , jak widac ma inną główkę.
także z drugiej strony montaż szczotko trzymacza jest przesunięty na śrubach. Teraz montaż , rozrusznik da się zamontować ale tylko na 2 śruby
te w lini prostej , górna mija się z otworem montażowym o jakiś 1cm z racji tego że elektromagnes jest z innej strony .W rozruszniku musimy skrócić śruby szczotko trzymacza i założyć podkładki płaskie zamiast tych oryginalnych głębokich , tak jak zrobiłem to tutaj .jpg/]. Trzeba także zaślepić najlepiej silikonem otwór odwadniający gdyż po zamontowaniu otwór jest u góry i może nam się dostawać do środka woda podczas jazdy w deszczu.
. trzeba także wywiercić nowy otwór odwadniający w główce elektromagnesu , oryginał ma ją z boku tak jak widać natomiast roverowski niema jej wcale i trzeba ją zrobić w górnej części główki .  Dodatkową ingerencją jest pod szlifowanie na skrzyni biegów rantu , któty znajduje się przy tylnej części rozrusznika tak jak widac to na tym zdjęciu . Wszystkie te ingerencje muszą być wykonane z racji tego że rozrusznik zamontowany jest elektromagnesem do dołu, a nie jak oryginał , który ma elektromagnes z boku . Tu już zamontowany jest roverowski rozrusznik . Niema obawy że urwiemy elektromagnes , mieści się on w tunelu i nie wystaje poza  podłużnicę . Jeśli ma ktoś jeszcze jakieś pytania postaram się odpowiedzieć :] Można też zamienić główki rozruszników ale ja jestem zdania,że jednak cały w oryginale jest najlepszy bo nie zawsze główki będą idealnie pasować.






/edit: miniaturki zdjęć - jimo.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2011, 12:33:34 pm wysłana przez jimo#1921 »
Atu + było 1.6 ohv
1.4 16v rover
1.6 16v rover
 2.0 16v c20xe opel
jest hybryda opla c22xe

Odp: Rozrusznik poldorover v&s rover
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 13, 2016, 21:19:59 pm »

Offline master22

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 75
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1.6GLI>1.4 GTI
mam pytanie do autor albo może ktoś jeszcze robił taką zamianę, właśnie rozpadł mi się elektromagnes i kupiłem rozrusznik z rovera wydawał się podobny a cena na szrocie nie była wysoka:) zanim znalazłem ten temat to sam próbowałem go zamontować i jedyne co zrobiłem to skróciłem śruby te z tyłu rozrusznika i zamontowałem go na dwóch śrubach, zapalił ale rozrusznik cały czas chodził nie odbił bendix do tyłu. Pisałeś o podkładkach, w którym są one miejscu? i nie szlifowałem rantu w skrzyni chyba przez ten rant zblokowało mi rozrusznik z kołem ponieważ przez to były pewnie pod lekkim kontem do koła.