Autor Wątek: Forum za bardzo publiczne  (Przeczytany 10945 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Forum za bardzo publiczne
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 23, 2017, 01:27:49 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
Ja tylko tyle, że jak już chcecie coś zamykać, to od razu zróbcie forum tylko dla członków klubu bo założenie konta przecież nie wymaga żadnej weryfikacji tożsamości, wystarcza przecież do tego konto e-mail np. bot999@gmail.com

Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Forum za bardzo publiczne
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 23, 2017, 11:47:24 am »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3436
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Jak zrobią forum tylko dla członków klubu to 99% userów odejdzie i z automatu to forum przestanie istnieć.
Niech zostanie jak jest , powtarzam jest to Największa Kopalnia Wiedzy o Polonezie, gdzie bez łaski można otrzymać satysfakcjonującą odpowiedź.
Nikt nie wymaga podawania danych osobowych czy numeru telefonu.
Po prostu niektórzy robią z igły-widły.
Dla mnie zamykanie kont osobom które napiszą 20 postów w ciągu roku jest totalnym bezsensem, powtarzam nie każdy ma czas na pisanie, a ewentualnie czytanie i nie podwajanie tematów które były już wyczerpane od A do Z.


FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: Forum za bardzo publiczne
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 23, 2017, 12:02:18 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
O rety, ale wpadacie w panikę. Chodzi tylko o wyłączenie widzialności giełdy dla osób z zewnątrz, co jest normalne i działa na pozostałych forach. Unika się wtedy rejestracji osób które zakładają konto tylko po to, żeby wystawić zgniłego 125p za 15 tysięcy i więcej się nie pojawić, nasze dane nie latają po google dostępne dla każdego (czyli szkół języka, telemarketerów i innego denerwującego syfu). Przykład OLX jest bez sensu, ponieważ trzeba wyświetlić numer telefonu, żeby go zobaczyć - boty google ich więc nie "widzą".
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Forum za bardzo publiczne
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 23, 2017, 12:23:10 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Co roku kilka milionów wejść, ile z tych zakończyło się jakąś aferą typu oszustwo? Z tego co kojarzę to największe wałki na innych użytkodnikach dokonywali właśnie użytkownicy... Poza tym widać po statystykach, że ruch na forum powoli zanika, więc przyspieszanie tego procesu takimi pomysłami to strzał w kolano dla ptk.

Odp: Forum za bardzo publiczne
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 23, 2017, 13:25:29 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Ogłoszenia w dziale sprzedam są weryfikowane pod kątem regulaminu i jegomość ze zgniłym DFem za 15 koła nie wyśle ogłoszenia bez minimum postów. Tylko ilu z was przeczytało regulamin giełdy...

Przy ogłoszeniach typu kupię jestem bardziej tolerancyjny bo wystarcza kilkanaście postów na forum...

Nigdy nie wymagałem podania adresu czy telefonu. Opcja PW i np "okolice Warszawy" w zupełności wyczerpują wymagania formy kontaktu i lokalizacji.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: Forum za bardzo publiczne
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 23, 2017, 15:23:56 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2606
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
czy Wy rozumiecie to co czytacie? napisałem wyraźnie- osobom niezarejestrowanym- gościom, zablokować dostęp do działu- "lista użytkowników", oraz do działu "nasze zloty". i to wszystko! przez wiele lat wraz z nadejściem wiosny dokonywano "wiosenne porządki" na forum, usuwane były konta nieaktywne dłużej niż 3 miesiące. w 2007 roku, po rezygnacji z usług P. P., przez 4 miesiące nie mogłem znaleźć dostawcy internetu i mnie z forum usunięto. zarejestrowałem się ponownie, bo mi na tym zależało. z sympatyka stałem się bywalcem, w następnym roku ajk przywrócił mi status sympatyka. teraz na forum są konta nieaktywne od kilku lat, te trzeba usunąć.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: Forum za bardzo publiczne
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 23, 2017, 15:24:41 pm »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
Panowie w tematyce forum i jego publiczności to zostawcie wszystko tak jak jest.
W tematyce publiczności to powiedzcie mi prosze ile idiotycznch zjęć wpada na fb z adesami, numerami rejstracyjnymi, wysteojem domów prywatnych posesji wystarczy tylko dobrze obserwować i kuku na własne życzenie.
Żeby za publicznie nie było niech każdy zacznie pilnować siebie samego zapozna sie z programami w których można wymazać to czego nie chce sie pokazać :-*
Wiec tak na prawde nasze forum w stosunku do innych dobroci naszego świata to jest megi intymne  ;)

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE

Odp: Forum za bardzo publiczne
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 23, 2017, 17:50:05 pm »

Offline Zoltan#1930

  • Administrator
  • Wiadomości: 3185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sport&Classic Workshop
Daniel22-zasady giełdy na naszym forum są takie, a nie inne. Nie chcesz dawać numeru? nie dawaj, najlepiej w ogóle tu nie handluj.

Otwartość i styl forum dobrze rozumie i opisał Tomekk. Nie widzę potrzeby robić działow dostępnych po zalogowaniu, ponieważ zalogowanie się jest proste do obejścia, nikt nie sprawdza poprawności danych (bo i jak) więc trudno uznać kto jest "nasz", a kto nie. Dodatkowo jaka to różnica, każdy użytkuje jak ma ochotę. Kasuję użytkowników z 0 postów tylko po długim okresie bez logowania i aktywności.
Giełda jakiś czas temu miała opracowany regulamin, który się sprawdza. Ogłoszenia są weryfikowane sprawnie i działa to ok.

Dostępność i wrażliwość danych jest w gestii użytkownika.
Jednak kwestie formy/regulaminu forum proszę klubowiczy poruszać najpierw na forum klubowym, następnie jeśli jakieś decyzje lub propozycje zostaną przyjęte, to na forum ogolnym
Cytat: KGB
GAZ rzadzi ,GAZ radzi ,GAZ nigdy was nie zdradzi  :twisted:

Polski Fiat 1977r, Polonez 1600 L 1980r, Volvo 945 2300 GL 1992r, Mazda Bongo SD1D32 2200D->2000i 1994r, Iveco Daily Max 2800TD 1997r Chrysler Town&Country 3300 LX 2001r

Odp: Forum za bardzo publiczne
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 23, 2017, 18:29:47 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
z tym kasowaniem po 3 miechach to chamstwo bylo, kiedys mi tak zczyscili poczte na interi - konta nie usuneli,ale wyczyscili wszystko,
ale jakies kasowanie po 13 miesiacach bez logowania to mozna smialo zrobic, jezeli postow jest np. mniej niz 100,

brak dostepu dla gosci do profilu użytkownika moze za duzo nie utrudnia dla chcacego, ale zniecheci leniwego - a przede wszstkim jest to eleganckie ustawienie,
akurat w tym czasie,czyli napierania ustawy inwigilacyjnej, wprowadzane sa durnoty sluzace tylko i wylacznie utrudnieniu zycia dla normalnego obywatela i jakos nikt sie nad tym nie pochyla ,
a tutaj jakis wrzask lemingow nad ustawieniami pro forma ,bo ktos zauwazyl, ze czegos takiego brakuje

P.S.
jak mis ie nie chce isc zarejestrowac telefon, juz z tydzien sie wyberam,
czas najwyzszy zatwierdzic jednostke glupoty, zeby moc nia oficjalnie operowac - tj. 1 błaszczak
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Forum za bardzo publiczne
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 24, 2017, 10:51:47 am »

Offline Zoltan#1930

  • Administrator
  • Wiadomości: 3185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sport&Classic Workshop
czas najwyzszy zatwierdzic jednostke glupoty, zeby moc nia oficjalnie operowac - tj. 1 błaszczak
+100 pkt dla gryfindoru :)
Cytat: KGB
GAZ rzadzi ,GAZ radzi ,GAZ nigdy was nie zdradzi  :twisted:

Polski Fiat 1977r, Polonez 1600 L 1980r, Volvo 945 2300 GL 1992r, Mazda Bongo SD1D32 2200D->2000i 1994r, Iveco Daily Max 2800TD 1997r Chrysler Town&Country 3300 LX 2001r

Odp: Forum za bardzo publiczne
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 25, 2017, 21:04:35 pm »

Offline Excalibur#1937

  • Administrator
  • Wiadomości: 1904
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kilka ich było ;)
    • http://www.intermediaservice.pl
No spoko; a jak mogę w takim razie zaktualizować swoją wypowiedź o kolorach caro i atu minusów? Muszę skorzystać z opcji "cytuj" i ponownie umieścić ją w wątku, tylko zaktualizowaną?
Zawsze możesz poprosić o pomoc moda/admina

Odp: Forum za bardzo publiczne
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 25, 2017, 21:11:31 pm »

Offline Excalibur#1937

  • Administrator
  • Wiadomości: 1904
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kilka ich było ;)
    • http://www.intermediaservice.pl
teraz na forum są konta nieaktywne od kilku lat, te trzeba usunąć.
Tu niestety muszę się zgodzić. Na moją obronę - nigdy się tym tematem nie zajmowałem. 330 userów z datą ostatniego logowania powyżej 3 lat. Zastanowimy się na forum Klubu co z tym zrobić.

Odp: Forum za bardzo publiczne
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 26, 2017, 15:01:29 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2606
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
nie rozumiem oporu z jakim spotkała się moja propozycja- przecież osób zarejestrowanych to ograniczenie nie będzie dotyczyć. mieszkań też nie zamykacie i każdy kto ma ochotę może do Waszych domów wejść,  połazić po pokojach i pogrzebać w szafach? w czyim imieniu występujecie?
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: Forum za bardzo publiczne
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 26, 2017, 15:18:14 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2231
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Kiepskie porównanie, mieszkanie to mieszkanie a forum to forum - od tego jest forum, żeby na nie wchodzić i czerpać z niego wiedzę. Zresztą violenti non fit iniura, chcącemu nie dzieje się krzywda, na podzielenie się ze światem swoimi danymi są narażeni tylko Ci, którzy je podają. Nie jest to obowiązkowe więc jeśli nie chcesz żeby ktokolwiek cokolwiek o Tobie wiedział to forum daje taką możliwość. Miesięcznie rozdaje co najmniej kilkanaście swoich wizytówek różnym ludziom, o których niezbyt wiele wiem, na tych wizytówkach jest moje imię, nazwisko i numer telefonu, nie mam kompletnie żadnego problemu z ujawnianiem tego typu danych i ciężko mi pojąć jak dla kogoś to może być problem.

Mam pozakładane konta na kilku forach różnych innych marek, gdzie potrzebowałem pomocy doraźnej, gdyby wszystkie były ,,pozamykane dla zwiedzających" wszystkie bym olał bo nie chciałoby mi się zakładać konta gdzieś gdzie nie mogę nic przeczytać.

Odp: Forum za bardzo publiczne
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 26, 2017, 15:41:08 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2606
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
"od tego jest forum, żeby na nie wchodzić i czerpać z niego wiedzę"- tak, czerpać wiedzę techniczną ale nie przeglądać dane użytkowników. pisałem których działów mają dotyczyć ograniczenia, technika niech pozostanie otwarta.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: Forum za bardzo publiczne
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 26, 2017, 15:49:50 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2231
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Dane użytkowników: płeć, wiek, ilość postów i miejsce pobytu, żadne to dane wrażliwe, tym bardziej, że można wpisać cokolwiek. Dla mnie forum nie ogólnodostępne, dostępne tylko po założeniu konta i zalogowaniu jest czymś w rodzaju zakupu samochodu bez jazdy próbnej ( Coś w deseń gdyby sprzedający powiedział ,,jak już spiszemy umowę i go Pan kupisz to wtedy se Pan pojeździsz, chociaż kiedyś kolega autentycznie miał takiego sprzedającego  <lol2> )

Odp: Forum za bardzo publiczne
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 26, 2017, 16:53:54 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2606
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
" tym bardziej, że można wpisać cokolwiek" no tak. polak jak nie oszuka to chory a jak pisze prawdę to lewak, ruski troll albo komuch. uwielbiamy sami siebie  oszukiwać. "Dla mnie forum nie ogólnodostępne, dostępne tylko po założeniu konta i zalogowaniu, " Ty nie rozumiesz o co chodzi. dział techniczny ma być dostępny. po co goścowi dostęp do danych użytkowników forum? wytłumacz mi.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: Forum za bardzo publiczne
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 26, 2017, 19:50:51 pm »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3412
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
" tym bardziej, że można wpisać cokolwiek" no tak. polak jak nie oszuka to chory a jak pisze prawdę to lewak, ruski troll albo komuch. uwielbiamy sami siebie  oszukiwać. "Dla mnie forum nie ogólnodostępne, dostępne tylko po założeniu konta i zalogowaniu, " Ty nie rozumiesz o co chodzi. dział techniczny ma być dostępny. po co goścowi dostęp do danych użytkowników forum? wytłumacz mi.

Włodek kurczę pióro - ale gość nie odpali Twojego profilu na forum. Pojawia się komunikat o braku dostępu.
Gość może przeglądać forum i podstawowe statystyki - tyle.
Wyloguj się z łaski swojej i zobacz jakie uprawnienia masz jako gość.



Prosiłbym o nałożenie ograniczeń na przynajmniej ten dział naszego forum, chociażby ze względu na minimalną ochronę naszych danych osobowych.
Umieszczenie ogłoszenia na forum jest dobrowolne.
Nie ma obowiązku podawania numer telefonu, maila - można skorzystać z prywatnej wiadomości.
jeśli byśmy wdrożyli Twoją propozycję ktoś się zarejestruje i już po tym widzi Twoje dane.
Marne zabezpieczanie a ilość potencjalnych zainteresowanych ogłoszeniem mocno ograniczona.

Teraz nawet nie ma opcji edycji posta, już nie mówiąc o jego usunięciu. Więc teraz, kiedy już wiem, że wszyscy mają wgląd w to co piszę, chciałbym zmienić treść posta i co, nie mam możliwości.
Możesz użyć przycisku - zgłoś do moderatora, w szczegółach zaznaczając o co chodzi.

dalej uważam że osoby nie zarejestrowane nie powinny mieć dostępu do naszych danych i do informacji o zlotach.
j/w

jeśli do reszty forum ma dostęp każdy to nie widzę różnicy między użytkownikiem zarejestrowanym a gościem. 
gość czyta - użytkownik może też pisać, wysyłać PW, itp...

goście nie czytają także wiadomości o planowanych zlotach i imprezach.
Bez przesady!
Nie wiem czy pamiętasz jak się wywieszało w oknach swoich FSO plakaty informujące o organizowanym zlocie by dotrzeć do jak największej liczby społeczeństwa.

Właśnie dlatego, nasze forum jest uznawane w niektórych kręgach za wiochę i patologię.
Hmm... możesz to rozwinąć?

A dane w profilu, typu miejsce zamieszkania i co bardziej drażliwe rzeczy, nie są przecież wymagane obowiązkowo
dodatkowo - dla "gościa" nie są w ogóle widoczne.

wracając do meritum- postuluję o dokonanie zmian które uniemożliwią gościom zaglądanie do następujących działów- lista użytkowników,
Włodek jak na samym początku tego posta :)

czy Wy rozumiecie to co czytacie? napisałem wyraźnie- osobom niezarejestrowanym- gościom, zablokować dostęp do działu- "lista użytkowników"
sama lista użytkowników z licznikiem postów Ci też przeszkadza? why?

« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2017, 20:16:32 pm wysłana przez jimo#1921 »
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

Odp: Forum za bardzo publiczne
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 27, 2017, 01:19:08 am »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2606
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
sprawę uważam za załatwioną, nie widzę potrzeby dalszej dyskusji.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: Forum za bardzo publiczne
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 27, 2017, 10:40:37 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5089
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Hmm... możesz to rozwinąć?
To nie moje słowa.Ktoś gdzieś kiedyś mówił, że nie jesteśmy lubiani, ze względu na atmosferę panującą na forum, zlotach itd.Trafiało się paru ludzi, którzy robili niedźwiedzią przysług reszcie i przez ich pryzmat, postrzegani są wszyscy.Ale słowa typu wiocha, to już wielokrotnie padały, chyba nawet na tym forum.
Chcecie, czy nie, ale to już nie jest to samo forum, co choćby w 2010-tym roku, gdy się rejestrowałem.Teraz, to tu się kompletnie nic nie dzieje.Jakiś ruch jest tylko wtedy, kiedy KGB zacznie się z kimś wykłócać, albo ktoś się oburzy zweryfikowaniem ogłoszenia w dziale allegro.... jak wczoraj.Mam wrażenie, że już nie ma takiego problemu, który by nie został omówiony na kilkanaście różnych sposobów.Teraz, to już jest kompletny zastój, zjadamy własny ogon.