Autor Wątek: Jak się rozbiera bęben hamulcowy ?  (Przeczytany 19232 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Jak się rozbiera bęben hamulcowy ?
« Odpowiedź #60 dnia: Październik 07, 2016, 14:59:23 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
To te śruby są chyba tylko dla ułatwienia montażu koła i ew, dociśnięcia bębna przy zakładaniu, bo przecież cały układ trzymają śruby kół. Zresztą jak zakładałem dystanse to wykręciłem te śruby i jeździłem bez nich.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Jak się rozbiera bęben hamulcowy ?
« Odpowiedź #61 dnia: Październik 07, 2016, 22:04:14 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Robisz się powoli upierdliwy jak KGB  :-) Co mnie to interesuje, do czego one są i czy je zakładałeś, czy nie.Kolega pytał, to odpowiedziałem zgodnie z prawdą i wkleiłem fotkę.Co Ci tu nie pasuje? Samemu, to możesz nawet bez bębnów jeździć, co mnie to...
Oczywistym jest, że bęben głównie jest dociskany do czoła półosi za pomocą felg i śrub, ale te szpilki też mają być, żeby się wszystko do kupy razem trzymało, po zdjęciu koła.Tutaj akurat dodatkowo wykorzystano je jako swego rodzaju "centrowanie" felg stalowych.

Odp: Jak się rozbiera bęben hamulcowy ?
« Odpowiedź #62 dnia: Październik 07, 2016, 23:30:38 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
To te śruby są chyba tylko dla ułatwienia montażu koła i ew, dociśnięcia bębna przy zakładaniu, bo przecież cały układ trzymają śruby kół. Zresztą jak zakładałem dystanse to wykręciłem te śruby i jeździłem bez nich.

W odpowiedzi na ten ciekawy post napiszę, że ostatnio zauważyłem, że śruby trzymające koło odpowiedzialne są w zasadzie tylko za trzymanie koła.

 

Odp: Jak się rozbiera bęben hamulcowy ?
« Odpowiedź #63 dnia: Październik 08, 2016, 10:37:16 am »

Offline zacekpl

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 723
  • Płeć: Mężczyzna
  • Maniak RWD
    • PN 1.8 VVC '95/Sierra 2.0 '91/BMW 7 3.0 '92/ Opel Senator 2.6 92'
ostatnio zauważyłem, że śruby trzymające koło odpowiedzialne są w zasadzie tylko za trzymanie koła.
To nie zauważyłeś jeszcze, że te śruby odpowiadają za wygenerowanie tarcia na połączeniu tarcza(czy tam beben)- piasta.

Odp: Jak się rozbiera bęben hamulcowy ?
« Odpowiedź #64 dnia: Październik 08, 2016, 23:08:19 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
ostatnio zauważyłem, że śruby trzymające koło odpowiedzialne są w zasadzie tylko za trzymanie koła.
To nie zauważyłeś jeszcze, że te śruby odpowiadają za wygenerowanie tarcia na połączeniu tarcza(czy tam beben)- piasta.

To chyba to samo. Inaczej napisałbym, że służą jako wieszaki.