Autor Wątek: Jak wymienić szkło reflektora???  (Przeczytany 5300 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jak wymienić szkło reflektora???
« dnia: Kwiecień 04, 2004, 22:11:52 pm »

Gifter

  • Gość
No właśnie jak???? Wiem że trzeba dobić stare szkło,kupic silikon bezbarwny,dookoła wpuścić silikon i wsunąć szkło????? Poradzcie co i jak bo robic to bede pierwszy raz :)

Jak wymienić szkło reflektora???
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 04, 2004, 22:19:44 pm »

Offline Alien#174

  • Mój Polonez - jako JEDYNY od początku w PTK
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1211
  • Płeć: Mężczyzna
  • ***$karbnik PTK ***
    • PN CARO 1.6GLE MR'91
też tego nie robiłem ale ja przed klejeniem przetrałbym wszystko np benzyną ekstrakcyjną albo innym rozpuszczalnikiem by odtłuścić, a jak już masz dostep do lustra to je trochę umyj - bedzie lepiej świecić, aha i zwróc uwage na to że szkło nie jest wcale wklejone hermetycznie dookoła - na dole są chyba spływy którymi wypływa woda która jakimś cudem dostanie się do środka - zobacz jak wyglada to w drugim - orginalnir klejonym
Minister Zdrowia ostrzega! Polonez uzależnia!
PN Caro - burgundowe cacuszko 92' ( Polina )

Jak wymienić szkło reflektora???
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 04, 2004, 22:23:11 pm »

Wafel

  • Gość
łądnie docisnąć, wywalić nadmiar sylikonu i zakelić taśmą na jakiś czas.

Jak wymienić szkło reflektora???
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 04, 2004, 22:33:52 pm »

Gifter

  • Gość
taka jak sie maluje sciany??? zeby nie przywarła do szkła i nie zostawiła śladu???

Jak wymienić szkło reflektora???
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 04, 2004, 22:37:15 pm »

Wafel

  • Gość
Netom (bo on sie z tym bawił) używał zwykłej samoprzylepnej - nie ma to znaczenia - reflektor zawse można po tym wyszorować (ale po co :D ) - i tak śladów nie widać.

Jak wymienić szkło reflektora???
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 04, 2004, 22:49:20 pm »

Tobi#1817

  • Gość
Ja walnąłem szkiełko na poxipolu - trzyma pięknie :D

Jak wymienić szkło reflektora???
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 04, 2004, 23:22:13 pm »

Gifter

  • Gość
hmmmm poxipol,to co w koncu lepsze???????

Jak wymienić szkło reflektora???
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 05, 2004, 07:11:53 am »

Bardos#779

  • Gość
zdecydowanie silikon, tluczesz stare szklo, wydlubujesz wszystkie odlamki szkla z rowka gdzie siedzialo, nakladasz w rowek silikon (za mocno nie zaluj ale i nie przesadz), wkladzasz nowa szybke. w 2-3 miejscach owijasz dookola tasma klejaca i gotowe. Na drugi dzien tasme zrywasz.

Jak wymienić szkło reflektora???
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 05, 2004, 15:08:58 pm »

Gifter

  • Gość
na drugi dzien??????? moze chodzi ci o 2 godziny???

Jak wymienić szkło reflektora???
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 05, 2004, 15:18:54 pm »

Netom#151

  • Gość
Głupie pytanie, jak jest szkło to po co je wymieniac?? Ja przyklejałem 2 razy, raz u siebie bo jak kupiłem auto to sie okazało ze reflektor w srodku sobie z mocowan wyskoczył i musiałem go wsadzic, wiec delikatnie nozykiem odciołem szkło nie niszcząc go, ustawiłem reflektor, Mario zastosował tajny chwyt i go przymocował, a potem przykleiłem to z powrotem na silikon, i przykleiłem na pare dni zwykła tasmą klejącą szkło do reflektora. Drugi raz u ojca w aucie szkło samo zaczeło odpadac, wiec je odczepiłem, oczysciłem powierzchnie styku, nawaliłem silikonu jak poprzednio, przyklepałem i znow zakleiłem tasmą klejącą, z tym ze tak auto jezdzi od miesiąca bo z lenistwa nikt tasmy nie odkleił:) ale mimo tego ze jest czarna to jej zabardzo nie widac bo na brzegach reflektora jest:)

PS Pytam zeby kazdy usłyszał jeszcze raz, po co wymieniac jak sie trzyma i jest spoko??

Jak wymienić szkło reflektora???
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 05, 2004, 16:03:13 pm »

Gifter

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
Głupie pytanie, jak jest szkło to po co je wymieniac??


"kur*"AAAAA! ZROBIE CI FOTKE I ZOBACZYSZ CZEMU!!!!!!!!!!!!

Jak wymienić szkło reflektora???
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 05, 2004, 16:15:30 pm »

Netom#151

  • Gość
Spokojnie, po prostu mnie to zastanawia. Czekam na fotke :)

Jak wymienić szkło reflektora???
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 05, 2004, 17:38:44 pm »

Gifter

  • Gość
mam j e b n i e t y klosz na samym srodku,w nocy robi sie zajebisty pryzmat :P

Jak wymienić szkło reflektora???
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 05, 2004, 18:02:13 pm »

Marek Bydgoszcz

  • Gość
Co wy z tą taśmą ja docisnełem zebrałem nadmiar slikonu 2 godziny poleżało i do auta. A jaki to tajny sposób na mocowanie odblasku bo ja to całom Bydgoszcz zjeŹdziłem za plastikami i nic wsadziłem od malucha jak? nagrzałem śróbke powiękrzyłem gniazdo a plastik przykleiłem do odblasku super glu

Jak wymienić szkło reflektora???
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 05, 2004, 18:30:06 pm »

Tobi#1817

  • Gość
Cytat: "Gifter#354"
hmmmm poxipol,to co w koncu lepsze???????


Pewnie silikon, jak wymieniałem swoje to po prostu nie wiedziałem o istnieniu takiego silikonu :D Chciałem tylko przez to powiedzieć, że na poxipolu też trzyma i nic się nie dzieje.

Jak wymienić szkło reflektora???
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 05, 2004, 18:32:11 pm »

Netom#151

  • Gość
tajny sposob to własnie super glu i troche tworzenia:) a o regulacji hydraulicznej nie ma mowy, mam teraz tylko ręczną:)

Jak wymienić szkło reflektora???
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 05, 2004, 20:07:57 pm »

Marek Bydgoszcz

  • Gość
W moim pracuje tylko jeden siłownik musze coś wyczarować ale jeszcze niewiem jak to działa (mile widziane podpowiedzi)

Jak wymienić szkło reflektora???
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 05, 2004, 20:19:45 pm »

Gifter

  • Gość
no a ze strony czekania to szybciej chyba bedzie poxipolem bo chyba 30 minut a silikon to 1 godzina????

Jak wymienić szkło reflektora???
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 06, 2004, 10:50:25 am »

Slawek13

  • Gość
Do tych plaskikow od malucha to ja np: sobie zeszlifowalem koncowke i pasowalo ale niz za dlugo, niewiem moze temperatura za wysoka bo H4 100/90W.
Te plastiki utrzymujace lustro to moze sie uda kupic u mechanika ktory ma tez sklep motoryzacyjny. Mnie sie udalo.

Jak wymienić szkło reflektora???
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 06, 2004, 14:42:33 pm »

Gifter

  • Gość
Slawek nie rozumiem co znaczy twoja wypowiedz, ja tu mowie klejeniu klosza i ile to trwa a ty jakis tekst z palstkiami zaczynasz?????