Autor Wątek: Poszukuję sklepu z częściami do Poldka lub osoby z częściami  (Przeczytany 3220 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Poszukuję sklepu z częściami do Poldka lub osoby z częściami
« dnia: Styczeń 07, 2017, 20:09:12 pm »

Offline adeiano

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 13
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus 1.4 GTi
Siemanko, potrzebuję kupić parę części do mojego Poloneza, mianowicie:

1x drążek kierowniczy środkowy
2x (czyli prawy i lewy) drążek kierowniczy końcowy
2x (czyli prawe i lewe) łożyska kół przednich
2x gumy drążków reakcyjnych

Pacjent to Polonez Caro Plus 1.6GSi

Poszukuje sklepu na terenie Wrocławia lub po drodze z Lubina do Wrocławia gdzie będę mógł owe rzeczy zakupić. Mogą być też osoby prywatne, aczkolwiek liczę na nowe części (jeśli są wgl możliwe do dostania). Jeśli ktoś wie gdzie można to kupić we wspomnianej lokalizacji to będę wdzięczny jeśli odezwie się w odpowiedzi do tego posta, peace!

Odp: Poszukuję sklepu z częściami do Poldka lub osoby z częściami
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 07, 2017, 20:11:08 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
To są zwykłe części dostępne w każdym sklepie motoryzacyjnym.

Odp: Poszukuję sklepu z częściami do Poldka lub osoby z częściami
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 07, 2017, 20:58:43 pm »

Offline Johny

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Ul.Tarnogajska 5/9 Wrocław, powinni miec wszystko czego ci trzeba
Z gory przepraszam za bledy

Odp: Poszukuję sklepu z częściami do Poldka lub osoby z częściami
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 07, 2017, 21:42:35 pm »

Offline Kleofas

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 428
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldoford 2.0 SLE & reszta gruzów
To są zwykłe części dostępne w każdym sklepie motoryzacyjnym.
Byłoby świetnie, gdyby nadal były ale niestety :(
Na Wrocławiu poza Tarnogajską polecam również Inter Car na pl. Św Macieja.

Odp: Poszukuję sklepu z częściami do Poldka lub osoby z częściami
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 07, 2017, 22:03:37 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Byłoby świetnie, gdyby nadal były ale niestety :(
A nie są ? Są prawie w każdej hurtowni a większość sklepów sprowadza części na drugi dzień, a jak nie to należy zmienić sklep :P

Odp: Poszukuję sklepu z częściami do Poldka lub osoby z częściami
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 08, 2017, 00:00:04 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
A w sklepach jeszcze są łożyska przednie które się do czegoś nadają? Bo tylne to tylko z hurtowni łożysk...
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Poszukuję sklepu z częściami do Poldka lub osoby z częściami
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 14, 2017, 17:21:19 pm »

Offline MichalSW

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 857
  • Płeć: Mężczyzna
A w sklepach jeszcze są łożyska przednie które się do czegoś nadają? Bo tylne to tylko z hurtowni łożysk...
Akurat łożyska można kupić po symbolu oryginału z FŁT Kraśnik. Wtedy co prawda zestaw wychodzi ok. 50 zł na koło, ale takie coś ma szansę pojeździć trochę więcej niż zestawy za 20 zł.

Co do dostępności wszelakich części do Poloneza w sklepach motoryzacyjnych nie będę się wypowiadał. Po prostu nie wiem, skąd bierze się taki pogląd, że jest prawie wszystko i wszędzie. Na wyszukiwaniu detali do odbudowy Plusa z 1997 roku spędziłem 4 lata, a i tak nie udało mi się wszystkiego co potrzebne kupić.
Pomóżmy Jackowi!

Odp: Poszukuję sklepu z częściami do Poldka lub osoby z częściami
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 14, 2017, 22:16:48 pm »

Offline Ukash

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1743
  • Płeć: Mężczyzna
    • Peugeot 208 / Fiat 126p 1977r
Było: Atu+ 1.6 GSi 97'; Atu+ 1.4 GTi 16v turbo...
Jest: Peugeot 208 ; Fiat 126p 1977r

Morał taj bajki jest krótki i niektórym znany, jak nie ma warunków, nie zaiwaniamy... :D

Odp: Poszukuję sklepu z częściami do Poldka lub osoby z częściami
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 15, 2017, 12:34:21 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
Co do dostępności wszelakich części do Poloneza w sklepach motoryzacyjnych nie będę się wypowiadał. Po prostu nie wiem, skąd bierze się taki pogląd, że jest prawie wszystko i wszędzie. Na wyszukiwaniu detali do odbudowy Plusa z 1997 roku spędziłem 4 lata, a i tak nie udało mi się wszystkiego co potrzebne kupić.

W 2010 roku już były problemy, i były na forum rozmowy o tym że warsztaty nie chcą brać na robotę.
Mimo to, 2 km od domu miałem sklep gdzie była większość eksploatacyjnych rzeczy, w jednym sąsiednim mieście Polmozbyt gdzie mieli prawie wszystko, a w kolejnym sklep specjalizujący się w FSO gdzie mieli absolutnie wszystko, no może poza oryginalnymi błotnikami do Fiata.
W tej chwili w jednym sklepie nie ma nic, Polmozbyt znikł, a w trzecim sklepie nie wiem co, ale pewnie też jest gorzej niż było.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Poszukuję sklepu z częściami do Poldka lub osoby z częściami
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 15, 2017, 21:45:30 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Co najmniej dwa z czterech sklepów w moim mieście, o których wiem, że mają to i owo do poldka, chętnie pozbędą się polonezowych zapasów i więcej na magazyn zamawiać nie będą.

PS. Nie wiem, czy już o tym pisałem, ale problem z dostępnością zbiorników paliwa do daewoo nubira, może za chwilę zacząć dotyczyć również polonezów, bo robił je ten sam rzemieślnik, któremu się umarło.

Odp: Poszukuję sklepu z częściami do Poldka lub osoby z częściami
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 15, 2017, 23:03:22 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
Co najmniej dwa z czterech sklepów w moim mieście, o których wiem, że mają to i owo do poldka, chętnie pozbędą się polonezowych zapasów i więcej na magazyn zamawiać nie będą.

To niech dadzą pliki ze spisem, wykupimy i zadołujemy w piwnicach.

PS. Nie wiem, czy już o tym pisałem, ale problem z dostępnością zbiorników paliwa do daewoo nubira, może za chwilę zacząć dotyczyć również polonezów, bo robił je ten sam rzemieślnik, któremu się umarło.

Do Nubiry II to ja mam dwa nowe oryginalne halogeny i nawet nie próbuję tego sprzedawać, bo rzadziej widuję te auta na ulicy niż Polonezy.
A następny zbiornik do Poloneza to już chyba zamówię "niezniszczalny".
A propo, mam oryginał z szerokim kołnierzem, i zajechaną pompą do piaskowania ale szczelny na zbyciu. Ktoś chce?

Chciałbym też przypomnieć że fabryka w Krośnie oferowała się wyprodukować amortyzatory do Poloneza, tylko wymagali żeby zamówić co najmniej 50 kompletów.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2017, 23:05:36 pm wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Poszukuję sklepu z częściami do Poldka lub osoby z częściami
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 16, 2017, 11:54:25 am »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1324
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
Chciałbym też przypomnieć że fabryka w Krośnie oferowała się wyprodukować amortyzatory do Poloneza, tylko wymagali żeby zamówić co najmniej 50 kompletów.
Przypomnisz szczegóły?
Wszedłbym w to.
Dwa komplety.
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: Poszukuję sklepu z częściami do Poldka lub osoby z częściami
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 16, 2017, 12:50:04 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
Jak 5 lat temu zbierałem zamówienia to nie było chętnych. Tzn. było dużo za mało.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E