Autor Wątek: Malowanie czarnych zderzaków - lakier strukturalny czy lakier do zderzaków?  (Przeczytany 4787 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Malowałem kiedyś w moim wąskim caro zderzaki jakimś preparatem bolla i wyszło to nieźle. W caro mam każdą listwę wyblakłą na inny kolor, podobnie nakładki na progi, zderzaki też wymagają malowania. Znalazłem dwa lakiery do zderzaków i plastików BOLL-a, jak myślicie, który będzie lepszy? Próbowałem też sposobu z opalarką, ale brud od temperatury wtopił się w listwy progowe, więc efekt wyszedł mizerny, są placki, miejsca bardziej spłowiałe/z wtopionym brudem są bardzo widoczne.

Lakier strukturalny do plastiku: http://allegro.pl/boll-lakier-strukturalny-do-plastiku-czarny-400ml-i5334179741.html

Lakier do zderzaków: http://allegro.pl/lakier-do-zderzakow-czarny-spray-boll-325-i6600367413.html

Czym się one właściwie różnią? Może do listew powinienem kupić strukturalny, a do zderzaków ten drugi?
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Malowanie czarnych zderzaków - lakier strukturalny czy lakier do zderzaków?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 03, 2017, 18:38:04 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Używałem lakieru strukturalnego, efekt max na 1,5-2 lata, potem kupiłem nowe listwy :) Dobre efekty daje najzwyklejszy smar wazelinowy ale jak narazie używałem tylko na plastikach wewnętrznych, kosztuje 3zł a z wyblakłego wręcz białego przycisku świateł potrafi zrobić głęboką czerń która utrzymuje się bardzo długo. Można też spróbować jakiegoś czernidła.

Odp: Malowanie czarnych zderzaków - lakier strukturalny czy lakier do zderzaków?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 03, 2017, 18:43:20 pm »

Offline maciejowski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2979
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p '75 | 125p '78 | 125p '80 | 125p '90 | 126p '78 | caro '96 x2 |
opalałeś brudne listwy?  <oklaski> zmartwię cię, bez mycia nie pomalujesz. i musisz dobrze je wymyć czymś w stylu akry, tym bardziej jak były kiedyś plakowane, czy smarowane czernidłami inaczej lakier odpadnie szybciej niż myślisz.
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2017, 18:50:53 pm wysłana przez maciejowski »
Cytat: KGB
wtedy moze okazac sie ,ze pelno Nm ,a jakoby zadnego nie bylo - jedna malutka przekladnia ,tak wiele ubylo ...

Odp: Malowanie czarnych zderzaków - lakier strukturalny czy lakier do zderzaków?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 03, 2017, 18:56:31 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Opalałem w miejscach niewidocznych, czyli od spodu, na próbę, bo nie mogłem tego niczym zmyć :]. Czyli rozumiem, że powyższe lakiery odpadają ze względu na chwilowy efekt?
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Malowanie czarnych zderzaków - lakier strukturalny czy lakier do zderzaków?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 04, 2017, 12:01:52 pm »

Offline Tomekk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1303
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polskie Fiaty i inne graty
opalałeś brudne listwy?  <oklaski> zmartwię cię, bez mycia nie pomalujesz. i musisz dobrze je wymyć czymś w stylu akry, tym bardziej jak były kiedyś plakowane, czy smarowane czernidłami inaczej lakier odpadnie szybciej niż myślisz.

Ciekawostka z mojego podwórka: gdy oddawałem Orciari zielone do lakierni, postanowiłem solidnie umyć, odtłuścić nakładki i plastiki, gdyż poprzedni właściciel miał prawdopodobnie hurtownię Plaka i wszystko w tym Polonezie było nim usmarowane. Pamiętam że myłem wówczas komorę silnikową oraz pokusiłem się o pryśnięcie Akrą zderzaków i dokładek. O ile zderzakom to specjalnie nie robiło, o tyle nakładki i wszelkie listwy zostały tak mocno wyjałowione z czarnego że niewiele go tam zostało. Raczej stosować tylko jak coś ma iść na straty albo pod malowanie właśnie.
Fiat 125p,'71,76, Fiat 132: '78, Fiat Fiat 131:'78, Polonez '80,1500 '86,1500 '89,Polonez 1,6 GLI '96, Fiat 126 Town '99, Audi S8 '16

Odp: Malowanie czarnych zderzaków - lakier strukturalny czy lakier do zderzaków?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 04, 2017, 17:17:59 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Takie specyfiki odtłuszczające, łącznie z cifem najczęściej wybielają plastiki, już kiedyś w ten sposób "wybieliłem" czarny magnetofon kapral, także płyn do silników odpada. Najgorsze, że te zabrudzenia nie chcą zejść nawet po szczotkowaniu, jakby piach wtopił się w plastik od temperatury (nie od opalarki). 

Nikt nie testował tych preparatów BOLL-a na dłuższą metę? Kiedyś pomalowałem lakierem do zderzaków całe orciari w polonezie, wyglądało to świetnie, ale nie mam kontaktu z obecnym właścicielem auta i nie wiem, czy efekt się utrzymał :).
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2017, 17:20:44 pm wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...