Autor Wątek: korek spustowy oleju  (Przeczytany 2010 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

korek spustowy oleju
« dnia: Luty 08, 2017, 17:47:45 pm »

Offline Paki68

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1.6 gsi
Czy w ohv gsi korek spustowy oleju powinien mieć podkładke? bo dałem miedzianą podkładke i lekko przepuszcza olej

Odp: korek spustowy oleju
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 08, 2017, 19:28:20 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1167
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
Jak od misy silnika to ma mieć podkładkę miedzianą ale taką miękką lub powietrzną, osobiście jak mi ciekło to odkręciłem korek ale nie do końca, bez spuszczania oleju, nawinąłem taśmy teflonowej i skręciłem ponownie, narazie nic nie leci.

Odp: korek spustowy oleju
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 09, 2017, 08:08:10 am »

Offline Paki68

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1.6 gsi
Najlepsze jest to że wcześniej miałem sam korek bez podkładki i nic nie ciekło a teraz coś mnie podkusiło dać podkładkę i to był błąd. Myślę że spuszczę olej do czegoś czystego wkręcę sam korek i z powrotem wleje ten olej. Szkoda wyrzucać olej bo 3 dni temu go wymieniłem

Odp: korek spustowy oleju
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 09, 2017, 13:44:27 pm »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2283
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
olej śmiało zlej. Jak miałeś sam korek to w miejscu jego docisku masz wgniecenia w misce olejowej i dlatego ci przepuszcza. Włóż do miski  kawałek szmaty żeby ci olej się nie sączył po spuszczeniu, klocek i papier ścierny i jedziesz do gładkiej powierzchni. na koniec  jakimś drobnym papierem  żeby nie było rys. Dajesz podkładkę miedzianą tzw. oponkę i wkręcasz korek. po tym zabiegu nie ma bata żeby ciekło.
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Odp: korek spustowy oleju
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 10, 2017, 10:35:51 am »

Offline Paki68

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1.6 gsi
Wziąłem większy klucz i spróbowałem jeszcze mocniej dokręcić, trochę poszło i jak narazie nie cieknie ale przy następnej wymianie przeczyszczę papierem ściernym i dam podkładkę oponkę. Dzięki za rady :-)