Autor Wątek: Paleta kolorów do daewoo-lublin?  (Przeczytany 4498 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Paleta kolorów do daewoo-lublin?
« dnia: Luty 13, 2017, 17:41:31 pm »

Offline El-Portero2

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 698
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN 5d 1.5 1980r -> PN 3D V6 2.8i. Polonez 5D 1.5 SLE 1989r -> PN Coupe 1.5X, Polonez 1986 1.5 LE Milicja
Poszukuję palety kolorów do daewoo lublin ...jest daewoo ale potrzebuję typowo do lublina jakie były stosowane a jakie nie.
Cytuj (zaznaczone)
"Moze potnij jakiegoś malucha , świat pełen jest tych co tną ale tych co spawają policzysz na palcach jednej dłoni." CRUISER

Odp: Paleta kolorów do daewoo-lublin?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 13, 2017, 19:08:43 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Niestety, wszystko wskazuje na to, że - jak zwykle - brak jest dospętpu do informacji z pierwszej ręki i trzeba będzie coś opracować.
Do jakiego lublina chcesz?
Jedynki miały jeszcze malunki w spadku po FSO; w dwójkach pojawił się już maluchowski pomarańcz (tzw. bahama yellow)...

Odp: Paleta kolorów do daewoo-lublin?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 14, 2017, 17:10:55 pm »

Offline El-Portero2

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 698
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN 5d 1.5 1980r -> PN 3D V6 2.8i. Polonez 5D 1.5 SLE 1989r -> PN Coupe 1.5X, Polonez 1986 1.5 LE Milicja
Mamy jeszcze kilka lublinów "w firmie". Związku z zbliżającą się OR'ką dostałem od szefa zadanie określenia ilości materiałów potrzebnych do przeprowadzenia remontu blacharskiego/lakierowania w niektórych pojazdach. Będę zgłaszał zapotrzebowania na materiał więc podanie kodu koloru lakieru byłoby wskazane.
Kilkakrotnie czytałem tabliczki znamionowe i nie ma na nich żadnych danych na temat koloru

W przypadku lublina izotermy to strzelam, że może być to biały 11U

a zielone furgony lublina II i lublin 3 andoria typowałem na 39U Tropic Green ale występują tylko metaliczne i według DMC kolor wygląda tak



 i ten występuje w metaliku a te lubliny jeżdżące u mnie w firmie mają wszystkie lakiery niemetaliczne - akrylowe i zbliżone bardziej do tego zielonego



lub tego



muszę wiedzieć na 100% jaki to kody - zdejmowanie klapek do odczytu nie wchodzi w grę
Cytuj (zaznaczone)
"Moze potnij jakiegoś malucha , świat pełen jest tych co tną ale tych co spawają policzysz na palcach jednej dłoni." CRUISER

Odp: Paleta kolorów do daewoo-lublin?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 14, 2017, 20:51:59 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5095
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Widzisz, może być problem, skoro tabliczki nie podają żadnych kodów.Pierwsza seria lublinów i ostatnia żuków, miała namalowane czarną farbą symbole lakieru, z przodu pod maską, tzn. jak się otworzyło maskę, to na belce nad lampami był czarny napis.Te późniejsze, to widocznie były już inaczej robione i nikt nie pomyślał, żeby takie oznaczenie umieszczać.

Odp: Paleta kolorów do daewoo-lublin?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 14, 2017, 21:17:18 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
W przypadku lublina izotermy to strzelam, że może być to biały 11U

Ten ma kod lakieru D-245, jeśli dobrze pamiętam. Jutro zdementuję, jeżeli przekręciłem.


lubliny jeżdżące u mnie w firmie mają wszystkie lakiery niemetaliczne - akrylowe i zbliżone bardziej do tego zielonego



lub tego


??

Odp: Paleta kolorów do daewoo-lublin?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 15, 2017, 12:50:23 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Sprawdziłem; jednak D-249.

Odp: Paleta kolorów do daewoo-lublin?
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 25, 2017, 21:47:51 pm »

Offline El-Portero2

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 698
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN 5d 1.5 1980r -> PN 3D V6 2.8i. Polonez 5D 1.5 SLE 1989r -> PN Coupe 1.5X, Polonez 1986 1.5 LE Milicja
jaki to kod koloru? coś mi to podchodzi ral'em 6010
Cytuj (zaznaczone)
"Moze potnij jakiegoś malucha , świat pełen jest tych co tną ale tych co spawają policzysz na palcach jednej dłoni." CRUISER

Odp: Paleta kolorów do daewoo-lublin?
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 26, 2017, 12:27:11 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Bardziej przypomina na RAL 6000 - czyli mniej więcej L-97 (polonez, którego wlepiłem powyżej). Lublin w takim kolorze jeździ po moim mieście; tyle że nie wiem, czy kolor fabryczny, bo widać auto miało robiony prawy bok.