Autor Wątek: sworznie tłokowe.  (Przeczytany 1796 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sworznie tłokowe.
« dnia: Luty 21, 2017, 23:19:11 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2610
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
kupiłem tłoki 80, 60 nowego typu. muszę skrócić stare długie sworznie- nowe, krótkie są grube i ciężkie. jakim sposobem? w jednym warsztacie mówią żeby ciąć szlifierką i szlifować końcówkę. jak daleko od "rzazu" materiał sworznia się rozhartuje? czy szukać warsztatu który obetnie je laserem?
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: sworznie tłokowe.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 23, 2017, 00:15:26 am »

Offline Elwood#1887

  • Moderator
  • Wiadomości: 2725
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wujek Samo Zlo
Włodek normalnie w świecie  odcinasz na tokarni i po sprawie...  Końce zaokrąglić.  Jak masz stary pasujący to mierzysz  ile uciąć i po problemie. Sprzęt i głowę na karku masz :) Można je tez odchudzić jak w książce usprawnienia poloneza - wytoczyć stożek w środku. Nic więcej nie trzeba. Co "spece" chcą szlifować jak sworzeń jest utwardzany powierzchniowo i chromowany ? Szlifierka to niech sobie łeb utną..
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2017, 00:22:22 am wysłana przez Elwood#1887 »
Obecny park maszynowy :
Ford Granada 4.0 '82 "No replacement for displacement "
BMW E36 323ti  '98 No LPG
BMW E82 125i   '10 "Ferrero Rocher Złoty Miesiąc"& No LPG

Odp: sworznie tłokowe.
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 23, 2017, 00:56:40 am »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2610
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
dzięki Michał.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: sworznie tłokowe.
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 23, 2017, 16:20:28 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
szlifierka ciac, czyli diaxem z reki ? -szlifierka katowa :d
bo inaczej to jakos mi sie nie widzi zaprzegac do ciecia prawdziwe szlifierki
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: sworznie tłokowe.
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 23, 2017, 19:34:57 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2610
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
szybkoobrotowa tarcza jak w szlifierce ale w ramie na zawiasie, nie z ręki. byłem u tokarza popatrzył i nie chciał nawet próbować. moja tokarka stołowa za słaba do takiej roboty.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: sworznie tłokowe.
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 23, 2017, 20:39:27 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
za twarda powierzchnia dla noża ? powiedzial,dlaczego nie chce tego robic ?
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: sworznie tłokowe.
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 23, 2017, 21:33:46 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2610
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
może mu się nie chciało, jutro zaniosę do firmy w której zrobią to tarczą i oszlifują końcówki na magnesówce, w pryzmach szlifierskich.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: sworznie tłokowe.
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 24, 2017, 08:23:12 am »

Offline jacek2

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 323
  • Płeć: Mężczyzna
    • borewicz 89
szybkoobrotowa tarcza jak w szlifierce ale w ramie na zawiasie, nie z ręki. byłem u tokarza popatrzył i nie chciał nawet próbować. moja tokarka stołowa za słaba do takiej roboty.

Stawiam raczej na to że mu się nie chciało.. Za dawnych czasów jak pracowałem na tokarce, to się nawet rowki w łożyskach wytaczało na pierścienie ustalające do skrzyń biegów....