Autor Wątek: naprawa boczków- tapicerki drzwi.  (Przeczytany 1895 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

naprawa boczków- tapicerki drzwi.
« dnia: Marzec 04, 2017, 08:43:44 am »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2609
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
musiałem zdjąć boczek tylnych drzwi bo zamek szwankował. podczas tej operacji dwie spinki wyrwały się z płyty pilśniowej z której zrobiony boczek- zostały w blasze. jak to naprawić? druga sprawa- po jaką cholerę są w drzwiach między zawiasami dwa trójkątne otwory w blasze? w drzwiach na dnie kilka centymetrów nie schnącego kurzu. kratka na wysokości siedziska też zakurzona. to ma być wentylacja?
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: naprawa boczków- tapicerki drzwi.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 04, 2017, 10:26:57 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
wie spinki wyrwały się z płyty pilśniowej z której zrobiony boczek- zostały w blasze. jak to naprawić?
Ja zawsze brałem to na klej do drewna (wikol ub coś "wikolopodobnego"). Napchaj kleju w miejsce rozwarstwienia, lekko przygnieć, a nadmiar usuń, a następnie na czas schnięcia ściśnij mocno, np. ściskiem stolarskim albo połóż na płasko i dociśnij czymś ciężkim.

Odp: naprawa boczków- tapicerki drzwi.
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 04, 2017, 12:48:44 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3436
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Ja brałem na kropelkę i też trzymało.
Najlepiej zawsze mieć przy sobie kilka tych spinek bo one zawsze się upitolą w blasze.
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: naprawa boczków- tapicerki drzwi.
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 04, 2017, 16:00:49 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2609
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
spinki są całe, zostały w blasze ale dały się wyciągnąć bez uszkodzeń. upitoliła się płyta pilśniowa z której wykonany jest boczek. tam już nie ma co kleić, łatać.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: naprawa boczków- tapicerki drzwi.
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 04, 2017, 16:21:59 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Kropelką, jak pisze mruk1313 też można, ale ona wsiąka w chłonne materiały i jedna próba może nie wystarczyć. Nie wyobrażam sobie takiego uszkodzenia tej płyty, żeby nie dało się jej naprawić, chyba że jest złamana.

Odp: naprawa boczków- tapicerki drzwi.
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 05, 2017, 15:46:19 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Klej do drewna typu wikol.
Obficie w rozdarty otwór po spince dać kleju, a potem w to spinkę (aż wylezie klej bokiem)
Zostawić do wyschnięcia na kilka godzin.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...