Autor Wątek: Sytuacja z dostępem do części  (Przeczytany 6071 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Sytuacja z dostępem do części
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 31, 2017, 07:09:37 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Pan w sklepie, w którym czasami kupuję, ma za każdym razem inne części blacharskie. Ostatnio miał chyba z pięć podłóg do 126p. Nie pytałem, czy z jakichś starych zapasów, czy nadal produkowane, w co wątpię. Stwierdził, że do 12p/poloneza podłogę też można zamówić, ale cena skutecznie odstrasza.

Odp: Sytuacja z dostępem do części
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 31, 2017, 07:20:27 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Oczywiście 125p, a nie "12p" miałem na myśli. ;)

Odp: Sytuacja z dostępem do części
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 31, 2017, 08:01:58 am »

Offline maciejowski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2979
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p '75 | 125p '78 | 125p '80 | 125p '90 | 126p '78 | caro '96 x2 |
podłogi do lamucha są, albo jeszcze całkiem niedawno były produkowane. tylko ich jakość, jest delikatnie mówiąc, nie najlepsza.
Cytat: KGB
wtedy moze okazac sie ,ze pelno Nm ,a jakoby zadnego nie bylo - jedna malutka przekladnia ,tak wiele ubylo ...

Odp: Sytuacja z dostępem do części
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 31, 2017, 09:57:14 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4631
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
W Katowicach z nie jest źle,a tutaj te auta praktycznie całkowicie wymarły, caro widuję od święta, ale większość gratów jest dostępna od ręki. Co do uszczelek pod głowice - macie przecież pełen wybór na allegro, więc nie rozumiem problemu.
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2017, 09:58:58 am wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Sytuacja z dostępem do części
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 31, 2017, 13:52:24 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6570
  • Płeć: Mężczyzna
W Katowicach z nie jest źle,a tutaj te auta praktycznie całkowicie wymarły, caro widuję od święta, ale większość gratów jest dostępna od ręki. Co do uszczelek pod głowice - macie przecież pełen wybór na allegro, więc nie rozumiem problemu.

A możesz adresy podać?
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Sytuacja z dostępem do części
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 31, 2017, 18:20:22 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 639
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Ja często kupuję na Kołobrzeskiej i też na Jankego jest fajny sklep Pamiętam że kupowałem tam spinki do reflektorów). Pamiętam że dużo części było w sklepie na Karolinki w budynkach KWK Staszic, ale czy ten sklep nadal istnieje? Fajne graty można tez dostać na Cmentarnej w Chorzowie

Odp: Sytuacja z dostępem do części
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 31, 2017, 21:44:47 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Najlepsze sklepy w Katowicach to sklep na Witosa przy rondzie i na Ordona.

Odp: Sytuacja z dostępem do części
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 12, 2017, 09:34:59 am »

Offline Marek94

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 157
  • Płeć: Mężczyzna
    • C+ i inne
Kurde ja jakoś na ten brak części nie narzekam fakt jakoś łożysk czy innych elementów jest lipna plus taki że montaż demontaż nie licząc tylich jest łatwy :p.Poniekąd sami sobie winni jesteśmy gdy przyszła fala szrotu za niemieckiej granicy w tefy polonez stał się autem do poniewierani i na załom w sumie ogólnie wyśmiewanym,co skutkuje teraz brakiem niektórych części od lat nie było chętnych w moim sklepie w którym się zaopatruje nie mają nawet filtra oleju bo w sumie kupuje go ja iiiii ja :p.Nieraz jak pytam o coś co mniej się zużywającego pada odpowiedź wiesz pamiętam że kiedyś to na hurtowniach mieli ale ostatni raz to z 10 lat temu zamawiałem co ciekawe gdy rozwaliłem półoś przeciągając wymianę łożyska i podjechałem do nich i pytam czy nie da rady całej zamówić oczywiście na hurtowni nie ma ale z grymasem mówi szkoda że kupiłeś go sobie wcześniej bo parę lat temu na złom wywiozłem parę kompletów półosi,hamulców i innych pierdół do poloneza bo leżały już kupę lat i nawet nikt się nie zapytał.Na coraz ciężej o polda ale czasem się trafi ja nawet na takiego z klimą trafiłem  <lol> wiem gdzie stoi przejściowe akwarium strasznie przód mi się z niego widzi w moim ale cena zaporowa bo za przygnitego bez papieru 3 tyś

Odp: Sytuacja z dostępem do części
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 25, 2017, 09:33:50 am »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 512
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Widzę, że lekka panika z częściami :) Też niedawno myślałem, że to wszystko poumierało, ale jak kupiłem Poldka we wrześniu, to jakoś sporo ich się na drodze pojawiło :) Ostatnio jadąc z Wawy do Kozienic, dokładnie między Górą Kalwarią a Kozienicami, a potem w drugą stronę, jakieś 5 sztuk spotkałem.Ba, nawet w "stolycy" nieraz jeżdżą Polonezy, śmigając do Łodzi też widuję.

Jeśli ktoś z Warszawy i okolic, to jest sklep na ul Winnickiej (niedaleko Banacha), wszelkiej maści filtry, klocki itp. dostępne od ręki, nawet chłodnica była :) Jest jeszcze na pewno na ul.Arkuszowej, ale tam mają chyba drożej.

Natomiast, z tego co widzę, na allegro reperaturki wystawia sklep z Huty Żabiowolskiej (jakieś 20km z Wawy w stronę Katowic), jest tam opcja odbioru osobistego.

Skoro ludzie "jakoś" odbudowywują Borewicze i inne, to tym bardziej graty eksploatacyjne się znajdą.

Pozdrawiam :)

Odp: Sytuacja z dostępem do części
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 25, 2017, 12:58:00 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Ja się wypowiem  na temat krakowa z moich okolicznych sklepów . Na Bronowicach był bardzo porządny sklep Familia mieli nawet w sprayu oryginalne lakiery na zaprawki FSO i to nie byle jak pierdyknięte tylko specjalny stojak z FSO , Nowe liczniki do DFa i wiele innych gratów do  polskich aut . Niestety sklep po wielu latach się zwinął i jest tam teraz Żabka  <blee> . W Modlnicy w sklepie Mareks wszystko co było do kupienia na miejscu zostało wykupione przez naszą ekipę z okolic . Wszystko tylko na zamówienia i to nie zawsze . Z Częściami do Rovera też jest lipa nawet takimi podstawowymi bo jak się palniesz tekstem  filtr powietrza do poloneza 1.4 Mina O_O tak samo z filtrem . Dopiero po numerach katalogowych z Rovera może ci znajdą ale i to nie zawsze . Jakieś resztki się walają ale to też rzadko . W Zabierzowie jest jeszcze 1 sklep z częściami samochodowymi i tam czasem idzie jakąś drobnicę dorwać jeszcze do FSO Od ręki . Jak tylko się da sprowadzić to gościu sprowadzi prowadzi go bardzo ogarnięty Facet który na tych autach zjadł zęby  i nawet pokracznie mu tłumacząc co potrzebujesz to zrozumie i może znajdzie na magazynie . Rok temu jeszcze u niego szło dostać błotniki do maluchów pasy przednie , poszycia drzwi do poloneza , reparaturki , zawias , przewody oryginalne . Co do głębszego centrum Krakowa się raczej nie zapuszczam ale z rozmów po znajomych to jeszcze Co nieco ciekawych rzeczy typu chodź by drążek środkowy do rovera od ręki idzie dostać w Auto Wandzie .

A co do reszty części czasem na złomach coś się trafi ale to jest dosłownie loteria coraz tego mniej a jak już lądują na złomach poldy to albo po porządnych dzwonach albo tak zgnite że z blachy nie ma co ratować ...  Nie raz moja wyprawa na złom wygląda tak . Dobry macie jakieś polonezy / maluchy / Duże fiaty/ Rovery na placu ? . Nie ? to dziękuje dowodzenia ... To już nie te czasy gdzie tego było od zarąbania . Teraz w pizdu jest golfów 3 BMW e36 , Matizów, Tico , Cors . Więc jak już i tak ktoś znajdzie na złomie poldolota to albo już ograbiony albo zgnity że szkoda mówić . Gdybym miał więcej kasy to na 100% bym odwiedzał co jakiś czas okoliczne sklepy i kupował nawet pierdoły bo dojdzie prędzej czy później do takich paranoi że żeby swoje auto utrzymać w stanie "sprawny" to  będzie trzeba kupić za chore pieniadze całe 2 auto  i graty przerzucać . Pamiętam jak latałem po Krakowie jak głupi bo przerwało mi się sitko z pływaka od GLE i w każdym sklepie robili na widok tego wielkie oczy a kilka lat wstecz jak miałem 1 poldka to było tego od zarąbania ...

A co do spotkania poldków w Krakowie to już rzadki widok naprawdę. Większość ludu się poznaje na jakiś KKNach albo jakimś spocie bo na codzień to ciężko coś zobaczyć jak już jedzie to albo gruz budowlany dojechany tak że żal patrzeć albo jakiś grzyb katujący sprzęgło i w oddali z słyszalnym dźwiękiem wypiconych panew . W okolicy tam gdzie ja mieszkam to sam mam tylko pierdykla  na polskie auta reszta chłopaków jest rozrzucona w odległościach 10-15 KM . Już nie raz sąsiedzi robili wielkie oczy jak z podwórka wylatywało po 6 poldolotów albo jak człowiek odpalał po swapie w nocy OHVKę bez wydechu :D . I teraz mnie zabijecie ale wiecie co powiem ? Może WWL robi co robi nie mnie ich oceniać ale chłopaki przynajmniej między sobą się potrafią dogadać i zgrać jak gdzieś wpadają na jakiś spot albo zlot to ich ekipa jest zgrana i w ogóle . Tak jak ostatnio Firas organizował wypad na tego spota zamiast się umówić jak ludzie w 1 miejscu  i pojechać w większej kolumnie to każdy osobno jak by się ludzi wstydził czy co . 1 Typek nawet się znalazł co przyjechał na 1 miejsce spotkania z skąd mieliśmy polecieć w ekipie to stwierdził że on poza kraków nie wyjeżdża O_o posiedział 10 min i pojechał ...  .  A co do ludu było widać chodź by po ostatnim naszym spocie Małopolskim jedyni żeśmy przywlekli grilla tak naprawdę i tylko ludzie od nas jakoś się potrafili zintegrować przyjść piwka napić pogadać o autach o życiu co tam itd a reszta wypierniczyła gdzieś przy 1 aucie i zamiast się zintegrować czy podłączyć pod grilla czy coś stała jak widły w gnoju ...  Nawet takiego czegoś nie było jak chłopaki ze śląska kilka lat temu wpadli na Czyżyny integracja była . Każdy z każdym gadał nikt się nie bał , każdy pogadał na temat aut , trochę o życiu , zjadł kiełbaskę piwko wypił z ludźmi pośmiał się itd . Nawet jak pamiętam grill paru osobą użyczałem a tu no nikt każdy tam odcięty i udaje że nie widzi ... Nie znasz spoko podejdź przywitaj się poznaj przecież nikt cię nie zje a ekipe zawsze warto powiększać .
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2017, 13:19:23 pm wysłana przez Macfly »
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: Sytuacja z dostępem do części
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 25, 2017, 13:44:49 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6570
  • Płeć: Mężczyzna
Drążki to akurat nie problem. Nawet jakby ich brakło (na co się na razie nie zapowiada) to zrobimy zamówienie zbiorowe i nam to powinni wyprodukować.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Sytuacja z dostępem do części
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 25, 2017, 14:38:50 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Drążek był tylko przykładem mówię chodź by o podstawowych rzeczach do samochodu typu porządne klocki (Nie piszczące Fomary) lepsze tarcze czy gumowe przewody hamulcowe ... Wszystko to na alledrogo kupowałem niestety bo w okolicznych sklepach nic lepszego nie było . Jak miałem powiedzmy kupować klocki fomara czy zwykłe tarcze a dołożyć i kupić TRW i Mikody to chyba wybór oczywisty . Tak samo z resztą zawieszenia firmy mototechnika nic innego nie dostaniesz to założysz ale szlag cie trafi że po pół roku znowu to szlag trafi będziesz wymieniał na nowo gdzie oryginalny drążek z FSO wytrzymał tam ponad 100 tys :E
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2017, 14:41:19 pm wysłana przez Macfly »
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: Sytuacja z dostępem do części
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 25, 2017, 14:53:45 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6570
  • Płeć: Mężczyzna
Tym bardziej że pamiętam przypadek, jak ktoś kupił tarcze Zameto które były fabrycznie pęknięte wokół piasty. Wymienił na inne i też były popękane.

Właśnie się zastanawiam czy nie popełniłem błędu zmieniając i zużyte i sprawne sworznie, bo te poprzednie chyba były jeszcze fabryczne- nabite, a nie przykręcane.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Sytuacja z dostępem do części
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 22, 2017, 15:46:47 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Kobiecina w sklepie powiedziała mi, że nowe rynienki drzwi tylko trakowe można dostać. Jak ktoś chce do osobowego, może takie kupić i przerobić na krótsze.