Autor Wątek: Jaki kolor do Caro  (Przeczytany 4926 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jaki kolor do Caro
« dnia: Kwiecień 05, 2017, 21:55:38 pm »

Offline S3BA

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 17
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE 1994
Siemanko. W najbliższym czasie chcę położyć nowy lakier na moim brzydkim do bólu Caro. Ma być mat, ale czarny jest nudny i oklepany. Chciałem się Was poradzić jaki kolor wybrać. W planach jest też gleba więc można by zrobić coś ciekawego tak żeby nie było jednolite ale z gustem a nie wieś.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2017, 21:57:32 pm wysłana przez S3BA »
Ef Es O.o

Odp: Jaki kolor do Caro
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 05, 2017, 22:21:16 pm »

Offline maciejowski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2979
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p '75 | 125p '78 | 125p '80 | 125p '90 | 126p '78 | caro '96 x2 |
oliwkowy, do tego czarna szeroka stal.
Cytat: KGB
wtedy moze okazac sie ,ze pelno Nm ,a jakoby zadnego nie bylo - jedna malutka przekladnia ,tak wiele ubylo ...

Odp: Jaki kolor do Caro
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 05, 2017, 22:25:28 pm »

Offline Michu125p

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jeśli FSO, to tylko z dwoma wałkami rozrządu :)
    • 125p 1.4 16V / Caro 1.4 16V
Gust jak język, każdy ma swój. Dla mnie wioską jest mat na Polonezie.

Odp: Jaki kolor do Caro
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 05, 2017, 22:33:46 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3436
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Bądź inny i bardziej zrób wiochę, pomaluj w khaki i załóż koła od Uaza.
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: Jaki kolor do Caro
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 06, 2017, 09:29:26 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6584
  • Płeć: Mężczyzna
Jak już musi być matowy, to chyba tylko beżowy będzie wyglądał dobrze.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Jaki kolor do Caro
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 06, 2017, 10:57:13 am »

Offline Varisella

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 489
  • Płeć: Mężczyzna
  • POLONEZ
    • (f)FSO Prima 1.6 16V
Nie bądź typowym Sebixem z Hundy. Zrób to po ludzku. Rondle spawane po znajmości u Gumiaka i szorowanie miską po studzienkach już dawno są passe i budzą jedynie politowanie. Ogarnij porządną blacharkę wraz z konserwacją i na to jakiś ciekawy lakier. Nie musi być fabryczny- świetny efekt dają lakiery typu "candy" a nie wyglądają jak ze spotu gimbusów pod Realem.
"Główną przyczyną awarii Poloneza jest jego użytkownik"
~ mistrz zmiany FSO: Stanisław Majak.

Odp: Jaki kolor do Caro
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 06, 2017, 11:10:59 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Jak ma być gleba, to stickerbomby, jakiś spojler do tego ale taki wysoki i nie z dechy od ławki tylko normalny, z plastiku odlewany, szeroka stal i jakieś dokładki do zderzaków, żeby nie była taka koza. A antenę do radia bym pomalował w "candy" tak jak radzi "?", czyli patriotycznie w biało-czerwone paski i dodał jakiś smaczek, np. migacze w lusterkach  <spoko> Do tego naklejka "nie trąb pojebie bo jadę na glebie", "patrz w lusterka, motocykle są wszędzie!" i cacy  :]
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2017, 11:12:37 am wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Jaki kolor do Caro
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 06, 2017, 12:19:09 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5095
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Ja pier*olę  ;-| To jest temat na serio? Bo odpowiedzi, to tak raczej już półserio.Temat chyba prosto z fejsbukowej grupy.Myślałem, że tu już mamy spokój, od podobnych pomysłów.Ale może i dobrze, bo jest dzięki temu jakaś "przeciwwaga" dla np. auta Tomka, czyli błękitne prospektowe orciari.

Odp: Jaki kolor do Caro
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 06, 2017, 17:25:56 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Ja pier*olę  ;-| To jest temat na serio? Bo odpowiedzi, to tak raczej już półserio.Temat chyba prosto z fejsbukowej grupy.Myślałem, że tu już mamy spokój, od podobnych pomysłów.Ale może i dobrze, bo jest dzięki temu jakaś "przeciwwaga" dla np. auta Tomka, czyli błękitne prospektowe orciari.

Pewnie pomylił drogę albo okna, miało pójść na "FSO Polonez fan club", a wysłał tutaj :D.

PS. Naklejka PL z Kamilem Stochem życzącym szerokiej drogi też by dała radę na tylnej szybie.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Jaki kolor do Caro
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 06, 2017, 18:21:54 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1167
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
Maluj na co chcesz i co ci się podoba, bo według mnie co komu do domu jak chata nie jego , i ma Tobie się podobać a nie innym.

Odp: Jaki kolor do Caro
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 06, 2017, 21:25:39 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Dla mnie wioską jest mat na Polonezie.
Mój od słońca wypłowiał. Ależ ze mnie wieśniak!  :d
jakaś "przeciwwaga" dla np. auta Tomka, czyli błękitne prospektowe orciari.
Daj spokój z takimi przykładami. Polonez, o którym piszesz, ma malunek nie mający nic wspólnego z paletą FSO, odcień różni się wyraźnie od tego na prospektach.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2017, 21:37:10 pm wysłana przez mp79 »

Odp: Jaki kolor do Caro
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 06, 2017, 22:26:59 pm »

Offline Tomekk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1303
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polskie Fiaty i inne graty
[
Daj spokój z takimi przykładami. Polonez, o którym piszesz, ma malunek nie mający nic wspólnego z paletą FSO, odcień różni się wyraźnie od tego na prospektach.


Rozumiem MP79 że chciałeś być złośliwy...


« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2017, 22:29:35 pm wysłana przez Tomekk »
Fiat 125p,'71,76, Fiat 132: '78, Fiat Fiat 131:'78, Polonez '80,1500 '86,1500 '89,Polonez 1,6 GLI '96, Fiat 126 Town '99, Audi S8 '16

Odp: Jaki kolor do Caro
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 06, 2017, 22:33:35 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5095
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Daj spokój z takimi przykładami. Polonez, o którym piszesz, ma malunek nie mający nic wspólnego z paletą FSO, odcień różni się wyraźnie od tego na prospektach.
Sens mojej wypowiedzi był taki, że autko Tomka, jest ładnie polakierowane i wygląda przepięknie, a tutaj autor tematu, chce robić jakieś (nie mam na to określenia) i tylko w tym kontekście użyłem takiego przykładu.Ja wiem, że kolor na Tomkowym poldku, nie jest prospektowy.Powinienem wziąć słowo prospektowy, w cudzysłów, to wtedy by było wszystko jasne.Chodziło właśnie o to, że jeden polakierował jak człowiek i nie robił żadnych zbędnych "ulepszeń" a drugi z kolei, chce walnąć jakieś maty i znowu ciąć sprężyny i te sprawy.Aż chciało by się zrobić porównanie i na jednym zdjęciu napisać "dobrze" a na drugim "źle". Oczywiście, wolnoć Tomku, w swoim domku i jak chce tak zrobi i nam nic do tego, ale jak czytam o matowym "lakierze" to aż mi się odbija oranżadą z komunii.

Odp: Jaki kolor do Caro
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 06, 2017, 22:39:39 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
zlosliwy czy nie, napisal prawde,ze to inny kolor,
w sumie to nawet ostatnio widzialem ten kolor na jakims swetrze ,a wczesniej na transporterze i w sumie nic ciekawego - faktycznie wcale prospektu nie imituje,
nie wiem dlaczego nie dorobiles sobie odpowiedniego koloru, tylko uzyles gotowego z innej firmy, ale mam ciekawsze tematy na zmartwienia,

jednak matowe kolory dobrze wygladaja gdy sa jasne, wiec takie cos niebieskiego moze byc dobrym wyborem,
moze podaj koledze nr lakieru ,to nie bedzie musial daleko szukac ;>
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Jaki kolor do Caro
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 06, 2017, 22:44:48 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Może niech kolega pójdzie w jakieś specyfiki typu Plastidip, jak się znudzi to sobie zmieni na inny kolor albo polakieruje w jedyny słuszny połysk.

Odp: Jaki kolor do Caro
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 06, 2017, 22:58:12 pm »

Offline mati_lecha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 564
Różowy :)

Odp: Jaki kolor do Caro
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 06, 2017, 22:59:07 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6584
  • Płeć: Mężczyzna
Proponuję pomarańczowe ogumowanie. Taką gumę się natryskuje, wygląda to jak matowy lakier, wytrzymuje kilka lat (o ile nie pokryto tym korozji) a potem można to sobie zdrapać.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Jaki kolor do Caro
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 06, 2017, 23:26:54 pm »

Offline Tomekk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1303
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polskie Fiaty i inne graty
zlosliwy czy nie, napisal prawde,ze to inny kolor,
w sumie to nawet ostatnio widzialem ten kolor na jakims swetrze ,a wczesniej na transporterze i w sumie nic ciekawego - faktycznie wcale prospektu nie imituje,
nie wiem dlaczego nie dorobiles sobie odpowiedniego koloru, tylko uzyles gotowego z innej firmy, ale mam ciekawsze tematy na zmartwienia,

jednak matowe kolory dobrze wygladaja gdy sa jasne, wiec takie cos niebieskiego moze byc dobrym wyborem,
moze podaj koledze nr lakieru ,to nie bedzie musial daleko szukac ;>

Bosze, jeszcze twoich madrosci tutaj brakuje...Ten kolor wystepuje tylko na Skodach. Nie mniej jezeli masz w sobie duzo źeńskich hormonów to wyjaśnia że tak zauważasz tego typu różnice.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2017, 23:29:47 pm wysłana przez Tomekk »
Fiat 125p,'71,76, Fiat 132: '78, Fiat Fiat 131:'78, Polonez '80,1500 '86,1500 '89,Polonez 1,6 GLI '96, Fiat 126 Town '99, Audi S8 '16

Odp: Jaki kolor do Caro
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 07, 2017, 10:08:46 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Wiesz, znam pacjentów, którzy nie odróżniają nawet L-69 od L-45 - o, ci to dopiero "męscy"! Złośliwość nie była moim zamysłem. Przyznaję, iż po prostu przyczepiłem się do określenia prospektowy, bo już nawet po kolorze widać, że to nie ten sam. Tak pięknie dopracowałeś w szczegółach swoje niebieskie caro, a nie chciało Ci się dobrać lakieru do egzemplarza, na którym się wzorowałeś... W sumie ważne, że Ty jesteś zadowolony. U nikogo innego ten samochód nie miałby lepiej.

Odp: Jaki kolor do Caro
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 07, 2017, 10:40:19 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V

I niech ktoś mi powie że matowy kolor na polonezie wygląda źle.

Tyle że nie tylko sam kolor robi z tego auta "Bandziora". Caro już takiego efektu nie da.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.