Autor Wątek: Podświetlenie w liczniku Caro/Atu Plus  (Przeczytany 2233 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Podświetlenie w liczniku Caro/Atu Plus
« dnia: Kwiecień 11, 2017, 20:42:42 pm »

Offline adeiano

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 13
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus 1.4 GTi
Witam klubowiczów, chciałbym wymienić podświetlenie zegarów w moim Plusie i nasuwają mi się trzy pytania:

1. Jakie żarówki wchodzą do licznika? Czy są to te same żarówki T5 które można znaleźć w panelu sterowania nawiewami?

2. Jak zdjąć czarny plastik wokół zegarów i nawiewów? Podchodziłem do tego raz lecz nie potrafię sobie poradzić w okolicy środkowych nawiewów a nie chcę nic połamać więc koniec końców się poddałem.

3. Spodziewam się że fabrycznie znajdują się tam żarówki z zielonymi kapturkami (tak jak w panelu sterowania nawiewami), czy jeśli wsadzę tam np. białe LEDy to zegary będa świecić na biało czy może sam cyferblat ma zielony filtr?



Odp: Podświetlenie w liczniku Caro/Atu Plus
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 11, 2017, 21:00:57 pm »

Offline Oxej

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 130
  • Płeć: Mężczyzna
    • dużo, aktualnie Caro Plus
1. raczej nie T5, tylko chyba W1.2W.

2. Ze środkowych nawiewów wyjmujesz ruchomą kratkę poprzez przekręcenie jej do góry/dołu i zsunięcie z zatrzasków. U góry otworów znajdują się umieszczone pod kątem śruby z łbem krzyżakowym. Wykręcenie ich to jednak nie wszystko - mocowania tych śrub pełnią jednocześnie rolę zatrzasków - trzeba je podważyć czymś cienkim i wąskim, w innym wypadku cały trud na nic, bo plastik się połamie przy próbie wyjęcia.

3. W liczniku znajdują się żarówki białe/żółte, bez kapturków. Kolor kontrolek jest następstwem kolorowych, półprzeźroczystych nadruków w cyferblacie licznika.
Złombol '23, '24, team Carozela

Odp: Podświetlenie w liczniku Caro/Atu Plus
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 11, 2017, 23:15:39 pm »

Offline Oxej

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 130
  • Płeć: Mężczyzna
    • dużo, aktualnie Caro Plus
AD1. zdaje się, że T5, W1.2W i dodatkowo Bx8.5d to jedno i to samo, mój błąd, niestety nie idzie edytować
Złombol '23, '24, team Carozela

Odp: Podświetlenie w liczniku Caro/Atu Plus
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 11, 2017, 23:58:42 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
2. Jak zdjąć czarny plastik wokół zegarów i nawiewów? Podchodziłem do tego raz lecz nie potrafię sobie poradzić w okolicy środkowych nawiewów a nie chcę nic połamać więc koniec końców się poddałem.

Przekręcasz kratki nawiewów do pozycji skrajnej, np. do góry, po czym trzymając palec w górnej części, wpychasz je do środka. Wypadają wtedy z zatrzasków i możesz je wyjąć. Następnie, masz do wykręcenia śrubki trzymające górne zatrzaski, po jednej na każdy nawiew. Jak już wykręcisz te śrubki, to musisz delikatnie śrubokrętem popodważać zatrzaski i panel wyskakuje.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Podświetlenie w liczniku Caro/Atu Plus
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 12, 2017, 08:17:30 am »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3762
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Dodaj jeszcze dwa wkręty nad zegarami i dwa pod (zaślepki). I ostrożnie z zatrzaskami, lubią się złamać. Trzeba podważać górny i dolny jednocześnie żeby wyskoczyło.
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...