Autor Wątek: Bardzo fajny zbiornik lpg dedykowany do plusa  (Przeczytany 2741 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bardzo fajny zbiornik lpg dedykowany do plusa
« dnia: Kwiecień 18, 2017, 12:03:34 pm »

Offline markus

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 242
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez caro plus 1998 - 1,6 GSI mpi
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2047899.html#9743913
Witam!
Luknijcie Panowie na ten zbiornik i moze ktoś zna  miejsce gdzie  mozna jeszcze mozna by go kupić ?

Odp: Bardzo fajny zbiornik lpg dedykowany do plusa
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 18, 2017, 12:05:26 pm »

Offline markus

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 242
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez caro plus 1998 - 1,6 GSI mpi
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2047899.html#9743913
Witam!
Luknijcie Panowie na ten zbiornik i moze ktoś zna  miejsce gdzie  mozna jeszcze mozna by go kupić ?
http://obrazki.elektroda.pl/9045903100_1311276505_thumb.jpg

Odp: Bardzo fajny zbiornik lpg dedykowany do plusa
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 18, 2017, 12:26:35 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5089
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
No cóż, było tu już kiedyś o tym i towar ponoć niedostępny.Były produkowane w czasach świetności polonezów, a dzisiaj, to wiadomo.Może gdyby poszło zamówienie na 1000 sztuk, to producent by zrobił, jeśli mają jeszcze jakąś dokumentację na to.Bardzo fajna rzecz, bo dedykowane specjalnie do plusa, bez żadnego cięcia/sklepywania wnęki koła zapasowego i nie wystaje ponad poziom podłogi.

Odp: Bardzo fajny zbiornik lpg dedykowany do plusa
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 18, 2017, 12:31:03 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
zakladajac,ze najnowsze bylyby z roku 2002 (chociaz bardziej pewnie 2001) mozna szukac uzywanego na szrocie i przedluzyc mu legalizacje do 2021 roku,
w Stako juz pewnie dawno zapomnieli, ze cos takiego produkowali ,ale jak zawsze pieniadze by im skutecznie odswiezyly pamiec
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Bardzo fajny zbiornik lpg dedykowany do plusa
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 18, 2017, 12:43:25 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5089
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Życzę powodzenia,  z szukaniem takiego zbiornika.Większość polonezów, które widziałem, miała zwykłe, walcowe zbiorniki, bo nikt się nie bawił w jakieś dedykowane, tylko walili w bagażnik butlę i już.Albo za kanapą, albo takie małe, krótkie, za nadkolem.A co do reszty, to tak jest, że jak posmarujesz, to wszystko się da.Gdyby iść normalnie, to by było "panie, nie zawracaj pan dupy pierdołami"  ale jak by już posmarował konkretnie, to by było "ile sztuk pan potrzebuje?" Przy jednym zbiorniku, nawet, jakby chcieli zrobić, to cena by była "zachęcająca" ale już przy 1000-cu sztuk, była by pewnie normalna.Zebrało by się tylu chętnych?  <lol2> Ciekawe, czy w ogóle mają dokumentację na te zbiorniki, bo z czego zrobią, z pamięci? U nas, to się nic nie trzyma, tylko jak "już niepotrzebne" to na śmietnik, albo złom.Szwaby, to tam wszystko ponoć trzymają.

Odp: Bardzo fajny zbiornik lpg dedykowany do plusa
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 18, 2017, 13:03:33 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Większość polonezów, które widziałem, miała zwykłe, walcowe zbiorniki, bo nikt się nie bawił w jakieś dedykowane, tylko walili w bagażnik butlę i już.
Ja z kolei powiem że większość plusów które widziałem na złomie miały właśnie takie butle w bagażniku, w szczególności Atu Plusy :) Jak to taki rarytas to może czas zacząć to zabierać ? :)

Odp: Bardzo fajny zbiornik lpg dedykowany do plusa
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 18, 2017, 13:09:45 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5089
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Ty cholerny szczęściarzu.Jak masz taki wysyp tych butli, to dawno powinieneś wszystkie wykupić.W życiu takiej na żywo nie widziałem, wiec tym bardziej nie wiedziałem, że takie były.Może to kiedyś będzie OBRSO i będziesz sobie pluł w brodę, że nie wziąłeś, jak miałeś okazję.Uprzedzając fakty: Ile za taką?  :jezyk2:

Odp: Bardzo fajny zbiornik lpg dedykowany do plusa
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 18, 2017, 14:01:13 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
te butle byly montowane z instalacja fabryczna, nawet nie wiem czy byly luzem do kupienia,
a ze przez parę lat instalacja w salonie kosztowala 2200pln ,to sporo PN z nia wyjechalo,
zreszta lanosy i nubiry tez ,ale z oczywistych wzgledow z innym butlami

Trojan jak masz okazje wyszarpac takie butle ze szrotu to bierz kaza ilosc,
oni to powinni sprzedawac na kilogramy,czyli po jakies 20pln ,a chetni sie znajda,
sam bym kupil za 50-100pln w zaleznoci od stanu i rocznika
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Bardzo fajny zbiornik lpg dedykowany do plusa
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 18, 2017, 17:34:47 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Faktycznie, teraz przyjrzałem się i przyznaje że dokładnie taką widziałem może raz czy dwa. Na tym małym zdjęciu wyglądała jak zwykła a jednak nie ma środka. W każdym razie postaram się wytężyć wzrok za takim czymś :)

Odp: Bardzo fajny zbiornik lpg dedykowany do plusa
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 18, 2017, 17:36:23 pm »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3029
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Sam bym przytulił coś takiego byle nie dziurawe :P

Ma mocowania na montaż pod dekiel i elektrozawór z boku - niemal bezinwazyjne rozwiązanie!
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: Bardzo fajny zbiornik lpg dedykowany do plusa
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 18, 2017, 18:28:35 pm »

Offline markus

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 242
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez caro plus 1998 - 1,6 GSI mpi
Z ciekawości zadzwonilem do Staco do Słupska  , Pani powiedziała ze  nie maja juz  aktualnych homologacji na wznowienie  produkcji tego modelu butli nawet w krotkiej serii ,  bo jest to nieopłacalne dla zakładu  .
Zostalo ewentualne poszukiwanie na szrocie .
l

Odp: Bardzo fajny zbiornik lpg dedykowany do plusa
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 18, 2017, 18:54:55 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
nie maja homologacji na wznowienie produkcji ? czy tlumaczyla to sobie google translatorem z angielskiego na polski ?
prawda jest taka,ze STako sprzedalo sie hamburgerom i maja wyjebongo na jakiekolwiek ruszenie dupska, a rzadzace tam hamburgery  maja to jeszcze glebiej,
jakim cudem 1000szt towaru mialoby byc nieoplacalne dla fla firmy pracujacej praktycznie jako manufaktura ?
ten frustrat z Irene to juz by siedzial i mlotkiem klepal blache  ;p
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Bardzo fajny zbiornik lpg dedykowany do plusa
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 20, 2017, 10:58:38 am »

Offline Krafter

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 206
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro Plus 1.6 GTI 16v
Z tego co pamietam, to takie butle nie miały możliwości ponownej legalizacji. Miałem kiedyś taką i musiałem wymienić, bo na tabliczce był znaczek KE 2011(koniec eksploatacji) a nie jakiś inny symbol oznaczajacy możliwość legalizacji.

Odp: Bardzo fajny zbiornik lpg dedykowany do plusa
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 20, 2017, 11:58:28 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
a to dziady ,nawet na "holendrach" rzadko jest KE ,a tu taki numer na wlasnym podworku,
no ale nic , w celach kolekcjonerskich koniecznie sprawna butle z wielozaworem i tak przygarne za 50pln
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.