Autor Wątek: Kotwy do lucasa z innego auta  (Przeczytany 3867 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kotwy do lucasa z innego auta
« dnia: Kwiecień 19, 2017, 17:05:28 pm »

Offline poloneztruck

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 16
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Truck
Drodzy, mam trucka, w ktorym zmuszony bylem zamontowac zwykle tarcze lucasa ze wzgledu na pekniecie przedniej kotwy od wiekszych tarcz. Jak mam zaladowana pake, to trzeba mocno dusic pedal, a hamowanie pozostawia wiele do zyczenia, zwlaszcza w korku. Czytalem tematy na forum o innych tarczach, ale czy do zwrotnicy polonezowskiej pasuja kotwy od jakiegos fiata? Moze ktos probowal zamontowac? Ewentualnie moze pasuja cale zwrotnice? Prosze o pomoc.

Odp: Kotwy do lucasa z innego auta
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 19, 2017, 17:23:48 pm »

Offline Joker

  • Żyj Jakbyś Miał Umrzeć Jutro, Marz Jakbyś Miał Żyć Wiecznie
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 456
  • Płeć: Mężczyzna
  • DRIFTER
    • Drift-borek 1.6 16V
Pod jaka felge to chcesz ?
17.07.2011 - Cycu - [']
22.02.2018 - Czaku - [']
"Żyj Jakbyś Miał Umrzeć Jutro, Marz Jakbyś Miał Życ Wiecznie"
http://www.youtube.com/user/jokerfso/videos
http://vimeo.com/user5582520/videos

Odp: Kotwy do lucasa z innego auta
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 19, 2017, 17:26:39 pm »

Offline poloneztruck

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 16
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Truck
14", fabryczne felgi

Odp: Kotwy do lucasa z innego auta
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 19, 2017, 18:44:19 pm »

Offline mateo#1939

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1340
  • Płeć: Mężczyzna
    • C22XE
Chyba najlepszy będzie zestaw z fiata sienny tarcza wentylowana, felga 14 siadzie na nie.
Cytat: Senn#1869
A to SS-man sie nam pojawil

Odp: Kotwy do lucasa z innego auta
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 19, 2017, 19:38:47 pm »

Offline Zoltan#1930

  • Administrator
  • Wiadomości: 3185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sport&Classic Workshop
zerknij do tematu o tarczach wentylowanych. na zwykłemocowanie z poloneza osobowego lukas zakładasz tarcze 257 wentylowani i kolo 14 wejdzie
Cytat: KGB
GAZ rzadzi ,GAZ radzi ,GAZ nigdy was nie zdradzi  :twisted:

Polski Fiat 1977r, Polonez 1600 L 1980r, Volvo 945 2300 GL 1992r, Mazda Bongo SD1D32 2200D->2000i 1994r, Iveco Daily Max 2800TD 1997r Chrysler Town&Country 3300 LX 2001r

Odp: Kotwy do lucasa z innego auta
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 19, 2017, 19:41:02 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
ale mam rozkmine ... jak pekla plyta kotwiczna, przeciez to w najcieńszym miejscu ma 10mm  ;-|
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Kotwy do lucasa z innego auta
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 19, 2017, 20:15:47 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Właśnie. Zapodaj jakieś foto.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: Kotwy do lucasa z innego auta
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 19, 2017, 20:17:51 pm »

Offline poloneztruck

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 16
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Truck
Zoltan#1930, wlasnie czytalem tamten temat i jest on dla mnie nie jasny, czy moglbys mi napisac ktore czesci musze wymienic i od ktorego konkretnie modelu? Najlepiej nry katalogowe, garaz i checi mam, nie mam jedynie czasu zostawic samochodu na kilka dni rozlozonego, bo do roboty jest niezbedny i na zastoj w sezonie pozwolic sobie nie moge, a ze zwyklymi tarczami boje sie jezdzic. Chcialbym to zrobic mozliwie najtaniej, juz i tak w tym roku wladowalem za duzo w ten samochod.

Odp: Kotwy do lucasa z innego auta
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 19, 2017, 20:22:24 pm »

Offline poloneztruck

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 16
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Truck
Nie robilem zdjec dostalem strzala w kolo. Jak rozbieralem zeby wymienic czesci to uho bylo pekniete, wywiozlem na zlom i w zamian wzialem z caro cale zwrotnice

Odp: Kotwy do lucasa z innego auta
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 19, 2017, 20:56:24 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
a rozebrales i przeczysciles elementy hamulcow ze szrotu ?
bo roznica wynikajaca ze srednicy tarczy bedzie, moze nawet lekko wyczuwalna w praktyce, ale to nie jest zadna przepasc ktora powinna powodowac twoj strach,
za to przy zablokowanych prowadnicach zacisku gdy w praktyce hamuje jeden klocek to juz roznica jest mega,
w swoim trucku mam zamiar zalozyc tarcze 240mm po to,zeby pozyskac plyty kotwiczne do osobowki - czyli jeszcze nie sprawdzilem jaka jest roznica,
ale jezdzilem truckiem dieslem na lucasie 240mm i nic strasznego sie nie dzialo,
baa, przeciez kiedys truck fabrycznie wyjezdzal na bendixie 227mm i nie bylo fali wypadkow z ich udzialem
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Kotwy do lucasa z innego auta
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 19, 2017, 22:45:29 pm »

Offline poloneztruck

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 16
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Truck
Kolego, dla ciebie to jest niewielka roznica, dla mnie to jest codzienne pokonywanie prawie 200km samochodem zaladowanym z przyczepka, gdzie po 12h fizycznej pracy noga nie odpoczywa. Zarowna ja oraz moj wspolnik odczulismy zmiane w hamulcach. Uklad jest sprawny. Gratuluje, ze masz 2 samochody i czas na zabawy w zmiany hamulcow, ja ten samochod traktuje jako wol roboczy, ma na siebie zarabiac.

Odp: Kotwy do lucasa z innego auta
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 20, 2017, 11:54:37 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
przez poltora miesiaca zrobilem truckiem 5000km i oczywiscie nie na pusto ,
byloby 8000km gdyby nie walnela uszczelka pod glowica,
wiec nie kreuj sie na ostatniego Mohikanina (czy raczej u nas janusza biznezu) ktory uzywa trucka w celach do ktorych zostal stworzony,
oprocz tego co na pace to w kabinie mialem jeszcze ludzi jakos wrazliwych na dzialanie przyspieszen, wiec hamulca uzywalem nad wyraz delikatnie,
dodam do tego,ze hamuje praktycznie sam przod ,bo jeden beben z tylu jest wysmarowany hipolem ,a tak ogolnie to z tylnej sekcji gdzies powoli spierdyka plyn hamulcowy,
wiec najwiecej do dzialania wnosi lacznik miedzy kierownica a pedalami,

zaladowany truck z przyczepka ani nie rozpedzi sie do predkosci wymagajacych uzycia hamulaca ,ani nie zatrzyma sie tam gdzie chcesz niezaleznie od rozmiaru tarczy,
zrobisz co uwazasz za sluszne, ale nie wmawiaj nikomu,ze czujesz roznice po zmianie tarcz ,bo ona wynosi 8%
dlatego napisalem,ze zadnej przepasci nie ma (w koncu jezdze kilka lat na tarczach 240->278 to wiem jaka jest roznica przy 16%) i jezeli odczuwasz to wyraznie to trzeba przejzec caly uklad,
lacznie z bebnami z tylu ,bo w trucku beda odwalaly spora czesc pracy ,a tam jest korektor mechaniczny i po tylu latach najlepszym sposobem jego naprawy jest zastapienie trójnikiem,

bo glupio bedzie, gdy po wydaniu kilkuset pln, okaze sie ze dalej jest gorzej niz na sprawnym fabrycznym Bendixie <lol2>
po kupieniu zaciskow z Palio trzeba je co najmniej przejzec, nowe tarcze wentylowane i klocki kosztuja,
wiec szkoda wtopic świeżo po kupnie nowych tarczy i klockow do Lucasa 240
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Kotwy do lucasa z innego auta
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 20, 2017, 12:14:22 pm »

Offline poloneztruck

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 16
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Truck
Urzekla mnie twoja historia, czy jest tu na forum osoba kompetentna i potrafiaca udzielic odpowiedzi na zadane pytania?

Odp: Kotwy do lucasa z innego auta
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 20, 2017, 12:24:22 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
jak widzisz wszyscy olali twoje problemy emocjonalne, co mnie wcale nie dziwi,
ileż razy mozna pisac to samo, temat o zmianie przednich hamulcow jest skonolidowany i podczepiony w widocznym miejscu,
trzeba przeczytac chociaz jego czesc (mozna od konca) zeby otrzymac wszystkie potrzebne do tej operacji informacje,
zwlaszcza,ze na zadane przez ciebie pytanie otrzymales juz odpowiedz ->siena/palio
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Kotwy do lucasa z innego auta
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 20, 2017, 12:28:46 pm »

Offline poloneztruck

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 16
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Truck
Pytalem o kotwy, dostalem odpowiedz o tarczach, na dodatek obrazasz mnie wyzywajac od januszy biznesu z problemami emocjonalnymi, dziekuje.

Odp: Kotwy do lucasa z innego auta
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 20, 2017, 12:33:36 pm »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1327
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
Najpierw zdefiniuj "kotwy", bo tu chyba jest nieporozumienie.
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: Kotwy do lucasa z innego auta
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 20, 2017, 12:36:30 pm »

Offline poloneztruck

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 16
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Truck
Mocowania zacisku (tarcza kotwiczna, kotwa) przednich kol do poloneza trucka lucasa z tarcza 260mm, czy pasuja od innego auta?

Odp: Kotwy do lucasa z innego auta
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 20, 2017, 12:43:53 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
taki obrazalski jestes ? 
i nie zauwazyles,ze siebie za kierownica trucka wiozacego cos za pieniadze tez nazwalem januszem biznesu - no coz, moze to jest przyczyna nie rozumienia odpowiedzi i tego ze po prostu i za darmo chcialem ci pomoc z hamucami,

otrzymales odpowiedz na to jakie haulce mozesz zamontowac,
twoje pytanie o plyty kotwiczne zostalo zignorowane, moze jako smieszne, moze bezsensowne ,a moze tozsame z tym,ze chcesz przykreicic inny zestaw hamulcowy,
wiec mateo odpowiedzial,ze na plyty kotwiczne od Caro/Atu mozesz przykrecic hamulce od sieny/palio w257 i na to wejdzie felga trucka

P.S.
do plyty kotwicznej przykrecasz jarzmo,czyli to co trzyma klocki i zacisk - istota zmiany hamulcow jest mozliwosc przykrecenia jarzma do plyty kotwicznej
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Kotwy do lucasa z innego auta
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 20, 2017, 13:11:32 pm »

Offline poloneztruck

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 16
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Truck
Czytajac to forum jestes ostatnim uzytkownikiem godnym zaufania. Chodzi mi o plyty kotwiczne i takie pytanie padlo w temacie, moze dla ciebie smieszne, dla mnie wazne, nie wnikam co cie bawi, jedynie myslalem, ze ktos udzieli mi jasnej odpowiedzi, czy w innych aitach byly blizniacze plyty, ktore podejda do tarcz od trucka, nic wiecej nie chce wiedziec, nie chce kupowac tarcz, zaciskow i innych rzeczy., noe tuninguje ponezow, a pytanie wydawalo mi sie proste. W obliczu brakujacych czesci coraz wiecej rzeczy trzeba adaptowac z innych aut.

Odp: Kotwy do lucasa z innego auta
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 20, 2017, 13:13:03 pm »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1327
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
Mocowania zacisku (tarcza kotwiczna, kotwa) przednich kol do poloneza trucka lucasa z tarcza 260mm, czy pasuja od innego auta?
Tutaj na to się mówi tarcza kotwiczna / płyta kotwiczna / kotwa:
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.