Autor Wątek: Archiwizacja cyfrowa danych  (Przeczytany 4909 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Archiwizacja cyfrowa danych
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 05, 2017, 18:18:46 pm »

Offline Paki68

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1.6 gsi
WD mogę polecić wszystkie dyski jakie miałem i mam to były WD i żaden nigdy się nie zepsuł a nie były to najlepsze modele tylko jakieś średnie

Odp: Archiwizacja cyfrowa danych
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 05, 2017, 20:07:08 pm »

Offline Mr.D

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1036
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + '99
Na ile się orientuję wewnątrz moich dysków firmy Transcend również znajdują się budżetowe serie WD i wciąż spisują się świetnie. Dysk 640GB śmiga bez zarzutu już 5 lat a 500GB 4 lata. Wkrótce będę musiał zaopatrzyć się w dysk 1TB i wybór znów padnie na Transcend za ich niezawodność w połączeniu z niską ceną.
"Cars have never been about brand association: it's about culture and expression. It's about the people, the scene, the community, and friends."   Mike Burroughs

"simple and clean look will never go out of style."    Elvis Skender

Odp: Archiwizacja cyfrowa danych
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 06, 2017, 00:36:15 am »

Online KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Więc pewnie ostatnio w Seagate były premie za zmniejszenie kosztów produkcji  <lol2>
Seagate to taki szrotwagen wsrod HDD, wiec mozliwe ;>
ale tak uczciwie to trzeba przyznac,ze to jednak skomplikowana technologia i kazdemu producentowi zdarzaja sie jakies wpadki w roznych seriach,
wielu producentow poplynelo na trefnych seriach ,ale Saegate nie poplynal bo jest jednym najwiekszych i jeszcze ten prestiz <lol2>
ale uszkodzonych HDD w stodole u Mietka nie wyklepia jak to czynia z b5 ,wiec klienci wybieraja konkurencje,

ceny dyskow sa niskie, wiec zysk nizszy niz kiedys,
Samsung wyczuł koniunkturę na SSD i sprzedal swoje linie produkcyjne HDD,
a dobre HDD swego czasu robili, trzech używam do dzis
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Archiwizacja cyfrowa danych
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 06, 2017, 02:17:08 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Teraz nie ma niestety reguły - wszystkie firmy robią i dobre modele i kompletnie beznadziejne. Aktualnie szwankuje mi druga Toshiba z rzędu, a przedtem miałem problemy z Seagatem i WD. W dodatku w ramach cięcia kosztów popsute dyski są naprawianie i znowu sprzedawane jako nowe.
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Archiwizacja cyfrowa danych
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 26, 2017, 01:37:35 am »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Wtrącając się do tematu to się wypowiem na temat płytek  CD . Odkopałem  stary bolec w płytami na których kupowane były na giełdzie RTV Filmy  . Najstarszy jest z 99 roku bodajże Mumia czy jakoś tak i powiem tak . Przy Verbatimkach TDK i innych płytkach lekko jest problem z odczytem bo nie wiadomo dlaczego płyty się grzeją . Filmy chodza elegancko do pewnego momentu a potem trzeba sobie zrobić przerwę i trochę długo mielą .   Natomiast  co ceny za płytki/ Jakość . Wygrywają płytki Platinum . Jestem z nich bardzo zadowolony wszystko włącznie z starymi grami na których były wypalone działa bez problemu . Ostatnio instalowałem z 2003r GTA Vice City  zero problemów tak samo z filmami i muzyką wszystko elegancko chodzi nic się nie grzeje żadne sreberko nie odpada no po prostu polecam . Gdybym dalej jeździł na giełdy RTV jak dawniej po gry i filmy jak jeszcze człowiek nie miał neta to na dane na pewno bym zakupywał tylko te płytki . Mam kilka "nowszych" platinumków na DVD wypalonych i prócz drobnych rysek wszystkie dane z nich się odczytują .



Zdarzała się jeszcze rzadka seria która miała 800 MB mam na takiej wypalone Star Warsy Episod I . Nie wiem dlaczego ludzie ten film tak cisną . Do dziś robi na mnie wrażenie wyścig ślizgaczy z "Cebulbą" ;)




A co do dysków HDD to niestety nie jestem w stanie żadnego polecić  a przewinęło się tego trochę bo komputer w domu mam od urodzenia (a ojciec podobno miał od 93 roku ). Do dziś pamiętam jak po premierze  jako mały szczyl siedziałem przy komputrze grając w Herosy III i męczyłem kogo popadnie tylko żeby mi przeczytał co pisze na ekranie bo nie umiałem jeszcze czytać , tak samo Baldur's Gate co do dysków to zabiłem nie jednego WD , Seageta , Samsunga ,Toshibe , . Obecnie  kupiony fabrycznie nowy dysk WD  1 TB mam uszkodzony w 75 % a kupiłem go nowego 3 lata temu  . Stuka przy odpalaniu biosu jak postrzelony . Dobrze że dokupiłem sobie 200 GB dysk SSD na którym mam System i jeszcze 1 Partycję  .  Cóż SSD ma taką przewagę prócz prędkością nad HDD że nie ma ruchomych ramion w dysku przez co nie ma możliwości uszkodzenia talerza i ramienia . Rozbierałem nie 1 dysk jak się spieprzył to  sprawdzałem na żywo przez co tak stuka i jak wyglądają talerze po tym . Bardzo byłem zdziwiony jak rozkręciłem dysk i tak rozpieprzyła się prowadnica ramienia że dysk nie zdechł od  bad sectorów tylko po prostu ramie zarysowało talerze tak że były do wyrzucenia . A co do stukania dysków to nie zawsze jest wina padniętego mechanizmu w dysku . Czasem pada płytka z elektroniką przez co dostaje ramie złe komendy i słuchać owy stuk . Nie zawsze ale czasem da się uratować dysk wymieniając tylko płytkę która jest od dołu do niego przykręcona .

https://www.youtube.com/watch?v=STPhXJfmr94 Tutaj jest filmik na ten temat .
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2017, 02:06:40 am wysłana przez Macfly »
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: Archiwizacja cyfrowa danych
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 26, 2017, 08:30:48 am »

Offline dzikson

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V | Żuk A11B 87' | VW Passat B3 1.6td 93' | Seat Ibiza Cupra 1.8t 03'
Teraz nie ma niestety reguły - wszystkie firmy robią i dobre modele i kompletnie beznadziejne. Aktualnie szwankuje mi druga Toshiba z rzędu, a przedtem miałem problemy z Seagatem i WD. W dodatku w ramach cięcia kosztów popsute dyski są naprawianie i znowu sprzedawane jako nowe.
Jeżeli chodzi o te naprawiane to przy zakupie warto sprawdzić czy nie ma nigdzie małego napisu 'Refurbished' wtedy taki dysk to śmieć. Są one o wiele tańsze niż nowe i łatwo się można na to nadziac szukając 'okazji'.
Dokąd mamy iść, my którzy przemierzamy pustkowia w poszukiwaniu lepszych siebie

Odp: Archiwizacja cyfrowa danych
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 02, 2017, 19:53:46 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Z tego co mówi mój znajomy komputerowiec, to firmy potrafią sprzedawać naprawione jako w 100% nowe bez żadnej dodatkowej informacji.
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Archiwizacja cyfrowa danych
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 02, 2017, 21:05:41 pm »

Online Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Zastanawiam się jakim cudem jechałem 12 lat na tym samym dysku 80gb, a ostatnio wymieniłem go na 160 gb, znaleziony na śmietniku, i nic mi się nie psuje ani nie ginie z niego.  <mysli>
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Archiwizacja cyfrowa danych
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 03, 2017, 00:37:33 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Ba... Ja mam w posiadaniu działające 4,3 GB i nawet jeden 850 MB.
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Archiwizacja cyfrowa danych
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 03, 2017, 20:52:02 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3436
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Ja mam cały czas w posiadaniu i działaniu kompa z 2000roku, płyta asus p3bf, dysk 13 giga IBM, karta dźwiękowa creative, pentium pIII 450, win 98 i działa, bez łaski i działa.
 
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: Archiwizacja cyfrowa danych
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 03, 2017, 21:40:48 pm »

Online KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
w roku 2000 to pIII 450 byl juz drogim rzechem ,bo na rynku byly Atholny slotA ,a od czerwca socketA,
mam kilka 486 ,ale ich nie tykam,
rok temu wzielo mnie na testowanie socket7 i przerzucilem kilka procow : pentium 166mmx ,200,200mmx ,cyrix 6x86 ,K6 200 i K6-2 333 do 450 na roznych plytach z roznymi kartami np. VirgeDX, Viper330 (riva128), Savage3D, Savage4 ,Voodoo2,Voodoo3 ,Kyro I ; jak widac wiekszosc kultowych ;p
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Archiwizacja cyfrowa danych
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 10, 2017, 22:21:47 pm »

Online Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Ba... Ja mam w posiadaniu działające 4,3 GB i nawet jeden 850 MB.

Najstarszy działający dysk jaki mam, to 360mb z mojego pierwszego komputera - vectra VL2 ;).
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...