Autor Wątek: filtr przy zewnętrznej pompy  (Przeczytany 1098 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

filtr przy zewnętrznej pompy
« dnia: Maj 23, 2017, 15:09:07 pm »

Offline zayon

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 43
  • Płeć: Mężczyzna
Panowie, mam zbiornik paliwa bez żadnej siatki na zasysie.
Planuję dać tylko jeden ori filtr paliwa pomiędzy zbiornik i zewnętrzną pompę.
Wystarczy jeden w tym miejscu? Rozsądek podpowiada że tak, ale może ktoś wie coś więcej  <co>.

Odp: filtr przy zewnętrznej pompy
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 23, 2017, 15:34:51 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Zależy jak masz bak . Oryginał czy jakiś rzeźbiony pod motosport . W oryginalne możesz dać  pływak z GLE z siatką i do tego pompę elektryczną a przy silniku normalnie filtr paliwa . Jeśli masz pod motosport to bym dał 2 filtry 1 za pompą a 2 przed wtryskami/Gaźnikiem  . Zawsze jak chwyciło by syf to wcześniej i przewodów paliowych ci nie zatka a nawet jeśli coś przejdzie to nie wpadnie potem układu zasilania paliwem silnika ;)
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: filtr przy zewnętrznej pompie
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 23, 2017, 18:08:46 pm »

Offline zayon

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 43
  • Płeć: Mężczyzna
Bak mam nowy aluminiowy więc syf z baku typu farba czy rdza odpada. Pozostaje tylko syf z paliwa, które będę wlewał z kanistra przez sitko.
A czy dodatkowy filtr nie zmniejszy ciśnienia w układzie?
Myślałem jeszcze nad jakimś sportowym filtrem może mają większą przepuszczalność.

Odp: filtr przy zewnętrznej pompy
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 23, 2017, 20:22:29 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
Daj na smok w baku siatkę taką jak się montuje na wlocie pompy i tyle.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E