Autor Wątek: Kierunkowskazy nie wracają  (Przeczytany 1760 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kierunkowskazy nie wracają
« dnia: Czerwiec 28, 2017, 10:27:43 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Jest taki problem z pałąkiem: ostatnio ściągając kierownicę i ustawiając na prosto zajrzałem na szybko do pałąka, szukając przyczyny nie odbijania kierunkowskazów. Myślałem, że "cycek" od kierownicy nie wchodził w swoje miejsce, ale trafiłem nim jak trzeba, a kierunkowskazy dalej nie odbijają. Więcej, jak są wyłączone i kręcę kierownicą w lewo, to coś szarpie wajchą, ale kierunkowskaz się sam nie włącza na szczęście. Klakson w caro wiadomo, jaki jest - im więcej razy się go ściąga, tym gorzej później się trzyma na miejscu i zaczyna wypadać, wolę więc spytać, zamiast znowu rozkręcać - nie wiem o czymś, czy coś może być złamane w mechaniźmie, że to nie chce zacząć poprawnie działać?  <mysli> Poprzedni właściciel jeździł z kierownicą skręconą o 90 stopni, może zepsuł pałąk przy tej okazji.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Kierunkowskazy nie wracają
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 28, 2017, 12:52:34 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
od skrconej kierownicy pająk sie nie zepsuje,
w ogole to jeden z trwalszych mechanizmow tego typu z jakimi mialem do czynienia ,ale wiadomo ze wszystko co platkikowe moze peknac,
wymien go na inny sprawny - z pozyskaniem takiego nie powinno byc najmniejszych problemow,
a srodek kierownicy zdejmuj naciskajac zapadki krotkim plaskim srubokretem zamiast wyszarpywac z kierownicy na dzikusa, to bedziesz mogl go zdejmowac i zakladac codziennie a bedzie trzymal sie jak nowy
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Kierunkowskazy nie wracają
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 28, 2017, 14:48:29 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Przy wbijaniu kierunków na chama można rozregulować pająk. Zwłaszcza w polskich cudach techniki jest "punkt krytyczny" położenia kierownicy, przy którym wbicie kierunku jest mocno utrudnione, a niektórzy kierowcy bez względu na wszystko go wbijają, ale nie spotkałem się, żeby coś pękło podczas tej operacji. Najgorsze, co mnie spotkało w razie nieoptymalnego ustawienia pierścienia odpowiedzialnego za powracanie manetek, to obsunięcie się go wskutek konieczności częstszego wrzucania "na chama" i konieczność ponownej regulacji.

Odp: Kierunkowskazy nie wracają
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 04, 2017, 15:08:18 pm »

Offline w0mbat

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 542
    • polonez 1500 88r.
Jeśli ten "cycek" będzie minimalnie za krótki kierunkowskazy nie będą odbijać.

Odp: Kierunkowskazy nie wracają
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 04, 2017, 15:29:33 pm »

Offline Fobik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 346
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1,8 16V 1990r.
Jeśli ten "cycek" będzie minimalnie za krótki kierunkowskazy nie będą odbijać.

Ja w sobotę dorobiłem z gwoździa ten cycek właśnie,  gdyż się wyrobił był za krótki i kierunki nie zawsze odbijały
Przejściówka

Odp: Kierunkowskazy nie wracają
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 04, 2017, 15:31:36 pm »

Offline Varisella

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 489
  • Płeć: Mężczyzna
  • POLONEZ
    • (f)FSO Prima 1.6 16V
Miałem podobną sytuację, ale nie w Polonezie. Okazał się wytarty wlaśnie ten bolec w kierownicy. Sciąłem go, w to miejsce wkręciłem srubkę o podobnym fi i problem znikł. W każdym razie proponuję przed ścięciem czegokolwiek zwyczajnie na zdjętej kierze włączyć kierunkowskaz i wkrętakiem spróbować go wyłączyć imitując skręt kierownicy. Wtedy zobaczysz czy winna jest kierownica czy sam pająk.
"Główną przyczyną awarii Poloneza jest jego użytkownik"
~ mistrz zmiany FSO: Stanisław Majak.

Odp: Kierunkowskazy nie wracają
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 04, 2017, 15:51:59 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Właśnie próbowałem tak zrobić, i niestety nic z tego, raz odbija, raz tylko szarpie, a czasem nawet pałąk potrafi włączyć wyłączony kierunkowskaz, co nie jest przyjemne. Cycek na kierownicy jest cały. Muszę zdemontować pałąk i zajrzeć, co się tam dzieje, lub pobawić się pod garażem. Najwyżej wymienię na inny, i pewnie to mnie czeka.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...