Autor Wątek: Niskie napięcie w lampach tylnych  (Przeczytany 1450 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Niskie napięcie w lampach tylnych
« dnia: Lipiec 09, 2017, 22:31:00 pm »

Offline Fobik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 346
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1,8 16V 1990r.
Kolejna sprawa, w tylnych lampach jest niskie napięcie. Postojowe 12,6 światła stopu 12,3 i w reszcie podobnie, oczywiście na odpalonym aucie.  Masy oczyszczone, styki w kostkach również Altek z Opla 100A ładuje 14,2-14,5V czyli luxusik. Na kostkach w przednich lampach napięcie wynosi 13,2V. Jak poprawić to napięcie z tyłu  <mysli>. Kostka wiązki łącząca tył z przodem znajduje się koło lewego siedzenia?  Przejściówka 1990r na roverze.
Przejściówka

Odp: Niskie napięcie w lampach tylnych
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 09, 2017, 22:33:48 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Warto przeczyścić kostki łączące lampy, jak najbardziej, ale... w jakim celu chcesz podnosić napięcie na tylnych lampach?  ;-| Żeby częściej wymieniać żarówki? 
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Niskie napięcie w lampach tylnych
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 09, 2017, 22:38:59 pm »

Offline maciejowski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2979
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p '75 | 125p '78 | 125p '80 | 125p '90 | 126p '78 | caro '96 x2 |
kostka łącząca wiązkę tylną z przednią, jest przy lewym słupku a, mniej więcej na wysokości belki pod deską.
z obserwacji wnoszę, że często problemem są utlenione kable we wsuwkach, albo w ogóle utlenione kable na całej długości. choć to dotyczy głównie masowych.
Cytat: KGB
wtedy moze okazac sie ,ze pelno Nm ,a jakoby zadnego nie bylo - jedna malutka przekladnia ,tak wiele ubylo ...

Odp: Niskie napięcie w lampach tylnych
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 09, 2017, 22:42:25 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Samo czyszczenie może nie wystarczyć, warto wymienić konektory i zarobić je na czystym kablu, w starych instalacjach kable w miejscu zaciśnięcia konektora często zachodzą czarną śniedzią.

Odp: Niskie napięcie w lampach tylnych
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 09, 2017, 22:48:36 pm »

Offline Fobik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 346
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1,8 16V 1990r.
Warto przeczyścić kostki łączące lampy, jak najbardziej, ale... w jakim celu chcesz podnosić napięcie na tylnych lampach?  ;-| Żeby częściej wymieniać żarówki? 
Poprostu lubię mieć dobre oświetlenie z tyłu, a szlak mnie trafia widząc takie napięcie i żarówki nie świecące swoją pełną mocą (porownalem z oplem astrą gdzie napięcie z tyłu w pozycji wynosi 14,2V Częsta wymiana żarówek nie stanowiła by dla mnie problemu. Muszę sprawdzić tą kostkę łącząca
Przejściówka

Odp: Niskie napięcie w lampach tylnych
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 10, 2017, 20:24:39 pm »

Offline krisstof34

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 104
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.6 GLI
ja poprawiałem masy tzn poprowadziłem mase prosto z minusa aku do żarówek w reflektorach i 0,5 v mi przybyło.
z tyłu jak montowałem hak to połączyłem masy z tyłu masz po obu stronach w bagażniku tzw .masa wiązki i połączyłem te punkty przewodem 1.5 mm i wystarczyło mam teraz w przyczepie nawet jakieś 13,2 v i wswzystko świeci super

Odp: Niskie napięcie w lampach tylnych
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 11, 2017, 19:29:51 pm »

Offline w0mbat

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 542
    • polonez 1500 88r.
Możesz też przejrzeć bezpieczniki. Ja raz miałem tak że nie stykał za dobrze i jedna lampa mi świeciła normalnie a na drugiej 6V

Odp: Niskie napięcie w lampach tylnych
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 12, 2017, 12:12:28 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Weź miernik.. i sprawdź czy faktycznie masz takie napięcie....
Napięcie to różnica potencjałów.
Między masą a plusem w tym przypadku.
Złap masę bezpośrednio z akumualtora i wtedy zobaczysz czy to wina słabej masy.
A jak nie.. to szukaj po kolei w każdej kostce.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...