Autor Wątek: Świecąca cały czas kontrolka check engine  (Przeczytany 4005 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Świecąca cały czas kontrolka check engine
« dnia: Lipiec 14, 2017, 23:05:46 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Tak jak w temacie, w kombiaku (GSi) cały czas świeci się kontrolka check engine, a silnik chodzi kulawo zwłaszcza na wolnych i stałych obrotach, poszukiwanie rozwiązania problemu zacząłem od przewodów zapłonowych, bez skutku. Następne na warsztat poszły świece po wykręceniu czarne, każda z inną przerwą, przeczyściłem ustawiłem przerwę, trochę się polepszyło (mniej gubi zapłony), ale dalej jest średnio - check świeci. Potem przejrzałem prawie cały osprzęt silnika, prócz VSSa, na wszystko z wyjątkiem MAPa silnik wykazywał jakąś reakcję, zmieniłem, check dalej świeci. Spróbowałem zdiagnozować zwierając styki we wtyczce, nie wypluwa nic prócz kodu 12, po odpaleniu silnika kontrolka miga jak opętana, ale tak chyba miało być. Osobiście podejrzewałem sondę lambadę, ale po jej odłączeniu silnik zaczął chodzić jeszcze bardziej kulawo niż wcześniej. Przeglądałem forum, ale podobnego problemu nie znalazłem. Gazu nie ma. Filtr powietrza wymieniony, filtr paliwa chyba jeszcze oryginalny, ale raczej to nie jest aż tak istotny problem. Auto ma jakiś dziwny immobiliser, jednak jego rozbrojenie też nic nie daje. Więc pytanie do was, w czym może leżeć problem takiego stanu rzeczy?

Odp: Świecąca cały czas kontrolka check engine
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 15, 2017, 01:51:04 am »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2609
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
a może czujnik temperatury, w ciągu dwóch lat wymieniłem trzy. zdychają na potęgę. a CPWKA obejrzałeś, jak się rdza pojawi na czółku to też podobne objawy.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: Świecąca cały czas kontrolka check engine
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 18, 2017, 21:36:32 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
No i sprawa przybrała ciekawego obrotu, otóż silnik nie może się nagrzać i jestem więcej niż pewien, że ma to związek właśnie z tym świecącym się checkiem, bo termostat bankowo jest dobry. Co do CPWK przeczyszczony efekt podobny. Opór czujnika cieczy sprawdziłem w prawdzie na postoju (~20*C) wartość mniej więcej ta sama co innego czujnika (na pewno dobrego) nie wiem jak w wyższej temp. bo niestety miernik został w garażu, spróbuję pomierzyć to jutro. Spróbuję jeszcze podmienić lambdę, zobaczymy czy pomoże.

Odp: Świecąca cały czas kontrolka check engine
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 19, 2017, 10:25:56 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Rezystancja czujnika temperatury zmierzona, 220 ohm przy 90*C, niestety nigdzie nie mogę znaleźć wartości prawidłowej dla GSi.

Odp: Świecąca cały czas kontrolka check engine
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 19, 2017, 13:18:27 pm »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2283
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
jak się nie może nagrzać. Nie rozumie. czek się świeci bo jak chodzi kulawo to rejestruje spadek obrotów poniżej normy czyli chyba 850. przytrzymaj go na obrotach ok 2500 z 40 sek. i zobacz czy zgaśnie.
problem będzie w map-ie albo tps-ie. w ostateczności zobacz zęby na kole pasowym czy są wszystkie.
podczas jazdy sprawdź jeszcze  czy po wysprzęgleniu schodzi ładnie na 900 obr czy faluje . Jak faluje będzie winny czujnik prędkości przy skrzyni.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2017, 13:23:06 pm wysłana przez Mariusz# »
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Odp: Świecąca cały czas kontrolka check engine
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 19, 2017, 15:54:41 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Właśnie obroty trzyma dobre. Tylko dość dużo ma pustych przepałów, więc silnikiem mocno szarpie. Zęby na kole są wszystkie. Check pali się cały czas niezależnie od tego jak długo trzymam auto na danych obrotach. Co do falowania to w sumie sam nie wiem, trochę mu zejście z obrotów zajmuje, ale nie wiem czy vss objawiały się również na postoju, żeby powodować świecenie się checka.

Odp: Świecąca cały czas kontrolka check engine
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 20, 2017, 10:28:50 am »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2283
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
jeśli po przytrzymaniu na gazie świeci się cały czas to znaczy że błąd jest ciągły.
zostaje ci VVS czujnik w obudowie filtra powietrza , czujnik temp płynu. reszta nie ma znaczenia.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 20, 2017, 10:31:33 am wysłana przez Mariusz# »
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Odp: Świecąca cały czas kontrolka check engine
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 20, 2017, 10:47:27 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Czujnik temperatury powietrza zmieniłem na inny to samo, zastanawiam się nad czynnikiem temp płynu chłodzącego, mam sprawny podmienienie. Co do obrotów po wyciśnięciu sprzęgła w czasie jazdy to silnik wraca do 900 RPM. Trochę
trochę leniwie, ale wraca. A najbardziej zastanawia mnie fakt, że komp nie pamięta tego błędu, czyli wychodzi na to jakby błąd był, ale tylko podczas pracy.

Odp: Świecąca cały czas kontrolka check engine
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 20, 2017, 16:25:52 pm »

Offline Mardas#1946

  • Witajcie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 785
  • Płeć: Mężczyzna
    • ATU + GSI 1,6,2000 r. LPG-AL 700,70U,klimatyzacja Fab. kontrolka AFR
a co z węglowym pochłaniaczem oparów paliwa ,tam jest elektrozawór ,jeśli się przytnie ,to też się zaświeci check engine ,  i silnik będzie żle pracował ,ja tak kiedyś miałem ,ten układ odprowadzania oparów  paliwa spełnia ważną rolę w doborze składu mieszanki paliwowej i jak nie będzie sprawny ,to różne cuda mogą się tworzyć .
Mardas- Jimi wiecznie żywy !!!!!!!!!!!! ,a moje ATU nie do zdarcia !!!!!!


http://www.polskajazda.pl/Samochody/FSO/Polonez_ATU/108123

Odp: Świecąca cały czas kontrolka check engine
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 20, 2017, 22:10:36 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Wydaje mi, że to akurat jest ok, bo z tyłu słychać jakieś syczenie,które ustaje po dodaniu gazu.

Odp: Świecąca cały czas kontrolka check engine
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 21, 2017, 07:23:37 am »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2283
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
elektrozawór jest z przodu w nadkolu  pod lewym fartuchem idą do niego 2 przewody, zobacz może któryś faktycznie zaśniedział albo się ułamał i świeci czek. Tam jest zawsze syfiasto mimo nadkoli.
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Odp: Świecąca cały czas kontrolka check engine
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 21, 2017, 22:14:59 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
I stało się problem rozwiązany. Zgodnie z podejrzeniami Mardasa winny okalał się pochłaniacz, a dokładniej jego brak, widać nie zrozumieliśmy się poprzednim właścicielem, który mówił, że "odpiął pochłaniacz". Po podłączeniu tego, który został mi z atu check zgasł <lol> Swoją drogą ułańska fantazja mojego poprzednika przy odrobinie pecha mogła posłać mnie razem z autem do św. Piotra, ponieważ połączył węże będące wejściem i wyjściem pochłaniacza tulejką, bak był połączony bezpośrednio z kolektorem ssącym, więc jakikolwiek strzał w dolot mógł skończyć się wielkim "kabum" :|
Teraz już tylko gubi zapłony, ale pewnie wymiana świec i przewodów pomoże. Panowie, dzięki za pomoc :)

Odp: Świecąca cały czas kontrolka check engine
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 22, 2017, 00:14:57 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
ciekawe co mialoby wybuchnac w tym baku przy strzale w dolot
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Świecąca cały czas kontrolka check engine
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 22, 2017, 08:59:06 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
To on ciągle na bogato szedł. Bak wklęsły się nie zrobił...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: Świecąca cały czas kontrolka check engine
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 22, 2017, 09:14:05 am »

Offline Mardas#1946

  • Witajcie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 785
  • Płeć: Mężczyzna
    • ATU + GSI 1,6,2000 r. LPG-AL 700,70U,klimatyzacja Fab. kontrolka AFR
I stało się problem rozwiązany. Zgodnie z podejrzeniami Mardasa winny okalał się pochłaniacz, a dokładniej jego brak, widać nie zrozumieliśmy się poprzednim właścicielem, który mówił, że "odpiął pochłaniacz". Po podłączeniu tego, który został mi z atu check zgasł <lol> Swoją drogą ułańska fantazja mojego poprzednika przy odrobinie pecha mogła posłać mnie razem z autem do św. Piotra, ponieważ połączył węże będące wejściem i wyjściem pochłaniacza tulejką, bak był połączony bezpośrednio z kolektorem ssącym, więc jakikolwiek strzał w dolot mógł skończyć się wielkim "kabum" :|
Teraz już tylko gubi zapłony, ale pewnie wymiana świec i przewodów pomoże. Panowie, dzięki za pomoc :)

No tak , przynajmniej mógł zostawić elektrozawór podpięty to by się Chack Engine nie świeciła haha  <lol> oczywiście żart ! ale wybuch to raczej mało prawdopodobny  ?   :d
Mardas- Jimi wiecznie żywy !!!!!!!!!!!! ,a moje ATU nie do zdarcia !!!!!!


http://www.polskajazda.pl/Samochody/FSO/Polonez_ATU/108123

Odp: Świecąca cały czas kontrolka check engine
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 22, 2017, 10:08:34 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Ciężko mi powiedzieć na ile prawdopodobny a na ile nie, ale biorąc po uwagę, że zasadniczo to w baku cały czas są opary paliwa zmieszane z powietrzem przez nieszczelne pochłaniacze to taka "cofka" mogła się rzeczywiście skończyć źle. Z resztą w spawarkach acytylenowotlenowych też na logikę ciężko o wybuch, gdy płomień cofnie się do węży, a jednak takie rzeczy się zdarzają...

Odp: Świecąca cały czas kontrolka check engine
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 22, 2017, 17:50:55 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Nic by się nie stało - nawet jakbyś zapałkę zapaloną wrzucił do zbiornika paliwa przez jego wlew.
A co do pochłaniacza i checka - wywala się pochłaniacz - ale podpina się zaworek ;)

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Odp: Świecąca cały czas kontrolka check engine
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 22, 2017, 19:31:49 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Jakby były szczelne te "czarne skrzynki" w błotniku... A że w żadnym kombi/atu (jeśli są) to nie są szczelne to mogłoby się zrobić bum.
Nie wiem po co wywalać pochłaniacz skoro w niczym nie przeszkadza...

Odp: Świecąca cały czas kontrolka check engine
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 22, 2017, 22:33:19 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Cytuj (zaznaczone)
Jakby były szczelne te "czarne skrzynki" w błotniku... A że w żadnym kombi/atu (jeśli są) to nie są szczelne to mogłoby się zrobić bum.
Do eksplozji (czyli gwałtownego utleniania) jest wymagana odpowiednia ilość tlenu.
Nawet dla 1-2 litrów paliwa w zbiorniku jest to ilość która znacznie przewyższa pojemność typowego garażu....
Nie dojdzie do eksplozji zbiornika nawet jeżeli wrzucisz tam FLARĘ WYSTRZELONĄ Z RAKIETNICY.
W najczarniejszym scenariuszu będziesz miał "efekt palnika" jeżeli zbiornik jest "wystarczająco nieszczelny"
Ale do eksplozji nie dojdzie.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Odp: Świecąca cały czas kontrolka check engine
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 23, 2017, 00:09:40 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Eksplozja zazwyczaj wymaga też gwałtownej detonacji a strzał w dolot taką jest... Czy ja napisałem gdzieś, coś o garażu?! Auto stoi pod chmurką, więc powietrza w koło dostatek. Ale jestem ciekawy czy potwierdziłby byś swoją teorię na przykładzie swojego Mondeo, czy czym tam teraz się kulasz, jakbyś się podjął to nagraj filmik z chęcią zobaczę "efekt palnika".