Autor Wątek: Wyważanie wału Pn Plusz  (Przeczytany 1543 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wyważanie wału Pn Plusz
« dnia: Lipiec 25, 2017, 21:30:48 pm »

Offline pi3cka

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 58
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie szczęśliwy ten kto nie ukręcił śruby
Nie wiem jak jest w Morawskim bo nie zwróciłem na to uwagi.Korzystam z książki Kaima  Fso 125p gdyż jest tam obszerniejszy opis dla amatorów    <lol2>
Wspomina on o wyważaniu wału po wymianie krzyżaków. Ktoś coś na ten temat ?  Czy olać i sprawdzić czy będzie bić . I jak to dziadostwo połączyć od strony podpory ,ta śruba od wieloklinu mnie wykańcza  ]:->
Renault Megane  ph1 2.0 8v
Mercedes w168 A140
Volvo 940 Reeeeeeeedddddddd fk
Pn Plusz Wszechmogący  :D
 Ile jeszcze dobry Jezu

Odp: Wyważanie wału Pn Plusz
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 25, 2017, 23:41:13 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Skręć go tak samo jak był na aucie, jak krzyżaki są dobre to nie powinien potem bić.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Wyważanie wału Pn Plusz
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 25, 2017, 23:50:37 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2593
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
Twój opis wskazuje że zamierzasz wymienić podporę. po takiej operacji wał należy wyważyć. nie rozumiem nad czym się zastanawiasz. tym bardziej że w książce wyraźnie o tym napisali. 
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: Wyważanie wału Pn Plusz
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 26, 2017, 00:48:58 am »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2593
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
bo zmienia się kierunek działania sił. krzyżaki są wykonane z marnego materiału. nie pomogą smarowniczki jeśli materiał to stal na gwoździe.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: Wyważanie wału Pn Plusz
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 26, 2017, 07:02:00 am »

Offline jacek2

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 323
  • Płeć: Mężczyzna
    • borewicz 89
Wyważyć wał - łatwo powiedzieć...... a koszty? 
U mnie w okolicy krzyczą za tą usługę ok 500-600 zł. Trzeba też dostarczyć do wyważenia sprzęgło gumowo-metalowe (tą gumę ze skrzyni biegów).
Za takie koszty nie opłaca się wyważać wału. Jeśli umiejętnie się wymieni krzyżaki i podporę- bez ostrego używania czujniczka zwanego Frankiem, lub młotkiem, to wał powinien chodzić idealnie.....

Odp: Wyważanie wału Pn Plusz
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 26, 2017, 23:29:20 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 559
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
Jak się dobrze trafi to można taniej, mi się udało wyważyć za stówkę . Można spróbować wymienić bez wyważania, chociaż trzeba wziąć pod uwagę że już wcześniej może ktoś go źle złożył .

Odp: Wyważanie wału Pn Plusz
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 26, 2017, 23:35:00 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2593
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
której okolicy? cenę wymyśliłeś z kosmosu. nigdzie tyle nie żądają. ogólnie przyjęta cena za wyważenie wału napędowego poloneza to około 100 zł. podaj nazwę warsztatu w którym tyle zażądano.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: Wyważanie wału Pn Plusz
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 27, 2017, 19:45:51 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Pewnie tam gdzie Poloneza nigdy na warsztacie nie widziano.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Wyważanie wału Pn Plusz
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 27, 2017, 21:19:45 pm »

Offline hamish

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 76
  • Płeć: Mężczyzna
    • bosz -> rover minus -> gsi najlepsza buda
Ja jakoś nigdy po wymianie krzyżaków ani podpory wału wału nie wyważałem, ani ja, ani znajomy w 125pe i zawsze było wszystko w porządku.

Odp: Wyważanie wału Pn Plusz
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 28, 2017, 19:55:08 pm »

Offline pi3cka

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 58
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie szczęśliwy ten kto nie ukręcił śruby
Poskładane sztywno bez luzu i jest ok :D
Renault Megane  ph1 2.0 8v
Mercedes w168 A140
Volvo 940 Reeeeeeeedddddddd fk
Pn Plusz Wszechmogący  :D
 Ile jeszcze dobry Jezu