Autor Wątek: Nowe zasady przeglądu 2018  (Przeczytany 7249 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rexiu

• Nowicjusz
Nowe zasady przeglądu 2018
« dnia: Lipiec 26, 2017, 02:34:24 am »
Zastanawiam się jak będzie wyglądał przegląd od maja/czerwca 2018 roku. Może ktoś coś wie? Może jest tu jakiś diagnosta, który zna jakieś przecieki i ma potwierdzone info? Bo nie wiem jak traktować doniesienia medialne, czy tak tylko straszą na wyrost, czy nie taki diabeł straszny jak go malują? Bo szczerze mówiąc jeśli tylko będą dokładniejsi i nie będą przepuszczać aut wadliwych to mi się to podoba, bo np. u mojego ojca w Polonezie nie ma świateł cofania, ręcznego, przednich mgielnym i to nie stanowi zbytnio problemu teraz, a nie powinni takiego auta przepuścić; po prostu trzeba będzie te drobne usterki naprawić i będzie dobrze?
Czy na siłę będą udupywać auta tak jak "na zachodzie"? Jeśli tak to kiepsko, bo zawsze będzie można się do czegoś przypierniczyć... . Niech pierwszy rzuci kamieniem który nie ma wyciętego katalizatora, ustawionych świateł mijania na tip top, amortyzatorów na 100%, sprawności hamulców na powyżej ileś tam %, itd. . Może chodzi tylko o to, aby zmusić kierowców kompletnych trupów do zainwestowania w naprawę? Bo co jak co, ale stan niektórych aut, to szkoda gadać - np. luzy na drążkach kierownicy i inne bardzo niebezpieczne defekty.
Najbardziej nie podoba mi się podwójne płacenie za przekroczenie terminu przeglądu - głupota, jak ktoś nie jeździ, bo robi remont generalny, albo co innego to co? Będą go trzepać w wojewódzkiej stacji kontroli pojazdów? I jeszcze ten zapis o dowóz na lawecie. Nosz kurde mać; czy tylko to taki wymóg formalny i będą mieli wywalone ci z wojewódzkiej, tak jak dzisiaj to jest? A może będzie taka akcja, że mi skonfiskują auto jak zobaczą, że jestem bez lawety? Szkoda gadać.
Zapraszam do dyskusji.  <co>

Offline Zoltan#1930

• Administrator
  • Sport&Classic Workshop
Odp: Nowe zasady przeglądu 2018
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 26, 2017, 07:14:25 am »
Zapraszam do dyskusji. 

A nad czym tu dyskutować? wejdzie jakaś ustawa i trzeba bedzie się stosować.
Cytat: KGB
GAZ rzadzi ,GAZ radzi ,GAZ nigdy was nie zdradzi  :twisted:

Polski Fiat 1977r, Polonez 1600 L 1980r, Volvo 945 2300 GL 1992r, Mazda Bongo SD1D32 2200D->2000i 1994r, Iveco Daily Max 2800TD 1997r Chrysler Town&Country 3300 LX 2001r

Offline zbychuk

• Nowicjusz
    • Polonez caro plus kombi 1.6 ; Audi A-6 S-line ; Opel Vivaro DTI i Yamaha virago 1100
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 26, 2017, 08:12:28 am »
   Mieszkam w UK, ostatnio robiłem przegląd swojego auta  ( anglika ). W jednym czasie robił też przegląd kolega skodą na polskich numerach. Tu nie ma wyższej opłaty za wcześniejszy brak przeglądu . Jest obowiązek przywiezienia auta bez przeglądu na lawecie . Ale nikt raczej tego nie przestrzega, a na stacji diagnostycznej nie wnikają w to . Jedynym problemem w skodzie były światła . Tu dają na lewo , w europie na prawo . parę  funtów rozwiązało problem skoda przeszła MOT . Mój poldek już kilka lat nie ma ważnego przegladu, w przyszłym roku wybieram się nim do Polski i zrobię tu przegląd . Zastanawiam się jak do takiego przeglądu ustosunkowują  się nasze stacje diagnostyczne i policja.

Offline nicek27

• Sympatyk
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 26, 2017, 10:39:05 am »
To ja moge rzucić ;p u mnie wszystko co ma mieć katalizator to go ma, światła sprawne i ustawione, hamulce i opony git. To z amortyzatorami to można sobie w buty włożyć. Miałem, że po montażu nowych DOBRYCH wyszło na stacji 63%. Raz w pełni wylane i usrane 55%.
Jeśli się coś w Polsce zaostrzy to ja jestem za. Jak się widzi jakie gówna po drodze jeżdżą. Ludzie sobie sprawy nie zdają. Akcja po sąsiedzku: w Tico wyrwało gościowi koło przednie. Z żoną i dzieckiem z zakupów zadowolony wracał. Szczęścia tyle tylko, że ściągnęło go do rowu a nie na ciężarówke z naprzeciwka. Czy to jest ku.madź normalne? Jeszcze na własne życzenie ludzie takie rzeczy robią czyli dawanie w łape.
Kryminał kur.a to jest.

:-)
125p długi pick-up 1.6 GSI
E34 M5
125p 1.6 GSI na sprzedaż

Offline Gomulsky

• Sympatyk
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 26, 2017, 11:01:15 am »
Żeby wam ta łapka w górę nie uschła jak się zamiast wyeliminować z dróg złom, wyeliminowane zostaną wszystkie "stare" samochody... I będziemy mieć sytuacje jak na Ukrainie, że nowszego nie kupisz bo nie stać, a tego na co stać nie sprowadzisz, bo rejestrować można nie starsze niż 8 lat,  tam przynajmniej tyle jest dobrze, że tymczasowo w ramach walki z korupcją zawiesili przeglądy, bo i tak wszystko przechodziło z wynikiem pozytywnym. A co do tych "trupów" to czy na prawdę myślicie, że przepisy wyeliminują je z dróg, prawnie może i tak, ale fizycznie na pewno nie :p
Jeżdżę FSO:
Cytat: Varisella
BO MNIE KU*WA STAĆ.

Offline diodalodz

• Sympatyk
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 26, 2017, 14:07:06 pm »
ico wyrwało gościowi koło przednie
Robiłem 2 takie auta, które miały w okresie miesiąca badania techniczne. Sworznie są takiej konstrukcji, że wyrobione nie dają znać o tym że coś jest nie tak. Klinują się kulki w otworze i tyle. Taki sam problem jest na przykład w Lexusie IS200, jeśli ktoś jest dociekliwy i usłyszy delikatne skrzypienie przy ruszaniu to jest znak, że zaraz będzie koniec.
A co do tych "trupów" to czy na prawdę myślicie, że przepisy wyeliminują je z dróg, prawnie może i tak, ale fizycznie na pewno nie :p
Często te trupy i tak nie mają przeglądu i poruszają się po drogach. Myślę, że nikt z własnej woli nie jeździ słabym autem, a jest to kwestia stanu finansów.

Z winy stanu technicznego jest mniej niż 1% wypadków, więc można sobie dać spokój z nagonką. Ja jedynie bym wyeliminował wszystkie diesle, bo w dużych miastach jest to prawdziwa plaga i roczniki ok 2005-2015 dymią na potęgę, aż ślady na asfalcie zostają.

Offline Dawid91

• Sympatyk
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari / Rover 25 1.6 16V
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 26, 2017, 14:54:41 pm »
Ja jedynie bym wyeliminował wszystkie diesle
Ręce precz od Diesli ! ;) Jeśli już, to wyeliminowałbym te, które mają powycinane filtry DPF, bo też mnie szlak trafia jak widzę kilku letnie auto które dymi jak lokomotywa. Mam nadzieję, że tego akurat zaczną pilnować i skończy się wycinanie DPF. ( jak ktoś nie ma możliwości eksploatować tego tak, żeby filtr się wypalił to niech kupi inne auto, adekwatne do swoich potrzeb )

Offline Michał M

• Sympatyk
    • Polonez Caro Plus 1.6 GLI & Polonez Atu Plus 1.6 GLI
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 26, 2017, 17:29:10 pm »
Ręce precz od Diesli !
Popieram.
Samo wycięcie filtra DPF nie spowoduje że samochód będzie mocno dymił. Sam jeżdżę dieslem bez dpf (fabrycznie) i delikatnie dymi jedynie przy pełnym gazie. Jeśli wtryski nie leją i turbo nie ciągnie oleju, to nie ma prawa mocno dymić.

Offline Dawid91

• Sympatyk
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari / Rover 25 1.6 16V
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 26, 2017, 17:38:31 pm »
Możliwe, mówiąc szczerze nie rozkminiałem nigdy wnikliwie technologii diesli nowszych niż 15 letnie  :P bo i nigdy nie planowałem takowego mieć ;) W każdym razie nieraz widzę auta ( głównie VW ) których wiek jest jednocyfrowy a nie da się za takim jechać bo z rury lecą kłęby czarnego dymu

Offline mp79

• Autsajder
  • Sympatyk
    • truckło
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 26, 2017, 17:39:19 pm »
W dostawczakach silniki na ON są raczej niezastąpione, a ciężarówek i autobusów też eliminować raczej nie będziemy, ale w osobówkach jestem dieslosceptykiem. Jak poprzedzający mnie pojazd okaże się klekotem, a ja nie włączę w porę obiegu zamkniętego, to często musi minąć dobra minuta, zanim moje płuca się przewietrzą z tego smrodu i ból głowy ustąpi. Może dla jeżdżącego wychodzi taniej, ale należy myśleć szerzej niż tylko o sobie, dlatego jakiegokolwiek diesla w charakterze pupowozu dla siebie, nie biorę pod uwagę.

Co do tematu wątku, pewne jest jedno - wzrośnie liczba aut jeżdżących bez ważnego przeglądu.

Offline zayon

• Nowicjusz
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 26, 2017, 21:03:48 pm »
Jeśli już, to wyeliminowałbym te, które mają powycinane filtry DPF, bo też mnie szlak trafia jak widzę kilku letnie auto które dymi jak lokomotywa.

Ale to dymią te, którym się właśnie załączyła procedura wypalania, czyli te w których dbający o środowisko filtr DPF ciągle jest <lol2>.
Dotyczy to zwłaszcza aut z pierwszymi filtrami czyli ok 10-cio letnimi.

Offline Rexiu

• Nowicjusz
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 27, 2017, 01:28:33 am »
Coście się tak uczepili co poniektórzy diesli? Trochę dymu nikomu jeszcze nie zaszkodziło. Pedanci się znaleźli. Chowajcie się w sterylnych warunkach tak dalej, to przyszłe pokolenia będą umierały na katar jak Indianie. Jeśli was tak boli wszelki dym to czemu nie zrobicie ruchu społecznego, który będzie domagał się delegalizacji papierosów? Ile przez to świństwo umiera ludzi? Ale nie, przecież na tym się nie zarobi siana, a przecież straci nie kupując fajek, a na wciskaniu dpf-a na siłę już tak, bo on kosztuje krocie, i często się psuje/zużywa i trzeba kupić nowy, żeby być "eko". Jak widać propaganda w dzisiejszych czasach ma się jeszcze lepiej niż za komuny. Takie "eko" chyba dla waszego portfela, a czysty zysk dla bogoli, dla których ekologia to dochodowy interes.
A co poniektórzy to są dziwni; chcieliby mieszkać w dużym mieście i nie mieć wcale styczności z "brudami" gdzie skupisko ludzi jest ogromne i każdy te brudy produkuje. Duże miasta niestety mają wady jak i zalety, i również małe miasta/wsie takie mają. Nie ma nigdzie samych zalet.

Offline diodalodz

• Sympatyk
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 27, 2017, 01:56:07 am »
zemu nie zrobicie ruchu społecznego, który będzie domagał się delegalizacji papierosów?
Bo nie przeszkadza mi jak ktoś pali, bo truje siebie. Jeśli mnie nie zmusza do wdychania, to mi to nie przeszkadza.
Natomiast np na ulicach Łodzi, jak się trafi na kombo fiat + VW + jakaś ciężarówka 10 letnia, to czasami można ciąć nożem.  Cząstki emitowane przez silniki diesla są bardzo szkodliwe dla zdrowia i przyrody, dlatego warto zmusić właścicieli o dbanie o stan silnika - oszczędzają na paliwie to mają.

A życie jest takie, że tworzymy restrykcyjne przepisy, naklejki na szybach, wlepki w dowodach, karty pojazdów, coroczne przeglądy, legalizacje butli i rezultat jest taki, że albo ktoś jeździ bez przeglądu, albo bez przerejestrowania, albo z niesprawnym autem. Aparat państwowy nie jest w stanie nic zrobić dobrze i taka jest prawda.
W USA nikogo nie obchodzi w jakim stanie masz auto, jeśli tylko spełnia normy emisji spalin to wszystkim reszta lata i powiewa.
Polecam zobaczyć : https://www.youtube.com/watch?v=y-ejbWGOLoU

Offline Rexiu

• Nowicjusz
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 27, 2017, 03:07:47 am »
Obejrzałem; no i gdzie ten pomiar spalin??? Podpinanie się do komputera to test spalin? A jak czujniki i komp auta przekłamują? Na zasadzie np. afery VW? Powinno być niezależne urządzenie wtykane w rurę i szlus.
A poza tym fajne podejście; miej urwane koło, kogo to obchodzi... . To nie jest żadna wolność tylko głupota. U nas przynajmniej teoretycznie te przeglądy zmuszają do utrzymania auta w przyzwoitym stanie, co każdy właściciel powinien robić dla własnego dobra bez tego przymusu. Nie mówię, że nasze przeglądy są idealne, bo czasami za mocno buciorami w nasze życie wchodzą, np. pęknięta szyba przednia, nie powinna nikogo obchodzić, bo parę kresek sprawia, że nic nie widzisz? Ale generalnie jest lepiej od tych hamburgerowych przeglądów.
A tak ogóle dym diesli mi nie przeszkadza, a przeszkadza mi dym papierosowy i pierdzące krowy. Wiesz o ile by było czyściejsze powietrze gdyby zakazać papierochów i hodowli krów? Co z tego, że krowa nie pierdzi metanem w twoim mieście Łodzi, ani palacze nie dmuchają ci prosto w buzię, jak te szkodliwe związki kotłują się w atmosferze i w końcu tak czy siak je zaciągniesz do płuc? Już pisałem, propaganda niektórym przeżarła mózgi... . Ale żeby nie było, że mi kopcące stare trupy nie przeszkadzają, chodzi mi tylko o to, aby nie było przerostu formy nad treścią. Dla przykładu zadbany/sprawny Polonez Diesel to w zasadzie w ogóle nie kopci... ale nie, jakby był teraz produkowany to by miał dpf, żeby te wasze jakieś niewidzialne zabójcze cząsteczki eliminował. Szkoda tylko, że ludzie tak nie są konsekwentni we wszystkim. Dla przykładu sztuczne żarcie was/nas teraz więcej truje niż te kopcące ropniaki. Jeszcze by można było wymieniać przykładów i wymieniać, w których to ludzie od pupy strony się do nich zabierają, ale co tam. Ja się nie znam. Jestem głupi... . Zabrońmy diesli w osobówkach w ogóle, kasacja wszystkich aut, ludzie od razu będą zdrowsi jak ręką odjął. Szkoda gadać.

Offline diodalodz

• Sympatyk
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 27, 2017, 11:45:43 am »
Ale żeby nie było, że mi kopcące stare trupy nie przeszkadzają
Kopcą auta które mają poniżej 10 lat a nie polonez z 1995 roku.
To efekty zajechanych turbin, zajechanych wtrysków i robienia CZIP TUNINGÓW + wycianie DFP bo można drogo sprzedać.
Podobny problem jest w silnikach benzynowych po 2010 gdzie wycięcie katalizatora jest zabójcze dla ludzi i zwierząt, ponieważ są to katalizatory przystosowane do pracy z ubogimi mieszankami. To właśnie dlatego auta nowsze palą o 1-2 litry mniej od starych. Wszystko zrobione kosztem trujących spalin dopalanych w katalizatorze. A mechanicy tną katalizatory i mówią klientowi, że teraz +10KM i lecą na skup po 500 zł ;)

Offline mp79

• Autsajder
  • Sympatyk
    • truckło
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 27, 2017, 18:03:06 pm »
Po ile, q'rwa!? <wow> Jeszcze całkiem niedawno był na OLX nowy kat do poldka za 299 zł... ;-|
Dzisiaj jechałem za jakimś względnie nowym BMW i myślałem, że się udławię, jak zakopcił. Jak ktoś chce strugać twardziela, może się tym choćby inhalować, ale zmuszanie do tego innych zalatuje z lekka faszyzmem.

Offline maciejowski

• Sympatyk
    • 125p '75 | 125p '78 | 125p '80 | 125p '90 | 126p '78 | caro '96 |
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 27, 2017, 19:18:24 pm »
za kata od poloneza dostaniesz max 150, ale np z e34 525 500-600zł, chociaż dzisiaj jeden na fb się chwalił, że 780 dostał.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2017, 19:33:21 pm wysłana przez maciejowski »
Cytat: KGB
wtedy moze okazac sie ,ze pelno Nm ,a jakoby zadnego nie bylo - jedna malutka przekladnia ,tak wiele ubylo ...

Offline banned

• Sympatyk
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 27, 2017, 19:43:08 pm »
Spaliny... Jak znajomy wyjechał mi z placu nowiusieńkim autem z benzyną 1.6 to się nie dało oddychać, nie mówiąc już o tym co robią diesle z lejącymi wtryskami i padniętymi turbinami.
Sam się zastanawiam nad powrotem w Polonezie do wydechu skierowanego w dół, bo nie da się do tyłu auta podejść żeby zawrotów głowy nie dostać. Samochód bezpieczny dla istot żywych kończy się na pojemności 1.1 litra.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
części nadwozia w kolorze 44E i rogal do Rovera

Offline Rexiu

• Nowicjusz
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 27, 2017, 21:26:02 pm »
Czyli wychodzi na to, że nowe auta są o kant dupy potłuc. Dla symbolicznych mniejszych ilości spalania mamy w zamian multum drogich i kłopotliwych filtrów bez których auto z ubogą mieszanką dusi człowieka. I po co tak? W imię czego? Dla ekologii? Dla kasy i tylko tyle, bo ekologia to dochodowy interes. Komu przeszkadzały wolnossaki diesle bez turbin? Producentom, no bo przecież milion km to za dużo, wysilmy go, będzie miał kupę koni i momentu z małej pojemności, gawiedź będzie się podniecać, że diesle to już nie spokojny dupowóz, ale że się rozleci kilka razy szybciej, albo się wyda ciężkie $ na naprawę, to co tam, e tam. Przecież teraz nie na modzie mieć auta dłużej niż kilka lat. Co za wstyd. Kupi się nowe albo inne. A morał z tego taki że oczywiście zamiast coś polepszyć to się pogorszy i taki zadbany/sprawny Polonez GLD który nie kopci nie wjedzie do centrum miasta, bo nie, bo stary, a taki nowy samochód z dpf-em wjedzie, a że procedura wypalania wytworzy tyle syfu co normalnie Poldek to każdy ma to gdzieś; albo, że nowy kopci jak oszalały, bo uszkodzony to też nikogo nie będzie obchodzić, ważne że jest to nowe auto.

Offline diodalodz

• Sympatyk
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 27, 2017, 22:40:50 pm »
Dla symbolicznych mniejszych ilości spalania mamy w zamian multum drogich i kłopotliwych filtrów
To jest właśnie dowód na to że istnieje lobby i światem rządzi kasa. Pod pretekstem walki z ekologią, koncerny skróciły czas życia auta, zrobiły tak, by naprawy w pewnym momencie były nieopłacalne, a wszystko w oklaskach ekologów. Tylko nikt nie liczy ile będzie kosztować środowisko częstsze utylizowanie i produkcja auta. Zamiast promować czyste energie, LPG, Metan, prąd, to robi się fikcyjne wymogi, których i tak nikt nie może spełnić.