Autor Wątek: Nowe zasady przeglądu 2018  (Przeczytany 7323 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rexiu

• Nowicjusz
Odp: Nowe zasady przeglądu 2018
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 28, 2017, 00:10:57 am »
Dla symbolicznych mniejszych ilości spalania mamy w zamian multum drogich i kłopotliwych filtrów
To jest właśnie dowód na to że istnieje lobby i światem rządzi kasa. Pod pretekstem walki z ekologią, koncerny skróciły czas życia auta, zrobiły tak, by naprawy w pewnym momencie były nieopłacalne, a wszystko w oklaskach ekologów. Tylko nikt nie liczy ile będzie kosztować środowisko częstsze utylizowanie i produkcja auta. Zamiast promować czyste energie, LPG, Metan, prąd, to robi się fikcyjne wymogi, których i tak nikt nie może spełnić.

Wiadomo nie od dzisiaj. Jak ktoś chce to może zapoznać się z tym wątkiem:

http://forum.fsoptk.pl/index.php?topic=21721.0

Bardzo na temat.

P.S. Ja to się boję, że za ileś lat to w ogóle zabronią jeździć starymi autami. W ogóle, nie tylko zakaz wjazdu do większego miasta, ale w ogóle! I co wtedy? Bo planuję jeździć Polonezem do śmierci, a wiadomo co głupi rządzący za kilkanaście lat nam odwalą?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2017, 00:14:07 am wysłana przez Rexiu »

Offline Rexiu

• Nowicjusz
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 28, 2017, 01:35:35 am »
Po ile, q'rwa!? <wow> Jeszcze całkiem niedawno był na OLX nowy kat do poldka za 299 zł... ;-|

Polonezowy katalizator jest najprymitywniejszy i dlatego najtańszy względem nowoczesnych.

To właśnie dlatego auta nowsze palą o 1-2 litry mniej od starych.

Szkoda tylko, że coraz to nowsze auta są coraz cięższe i spalanie pozostaje na tym samym poziomie co kiedyś... .

P.S. Jaki jest czas na zmodyfikowanie wiadomości, bo nie mogłem po pewnym czasie... ?  <co>

Offline nicek27

• Sympatyk
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 28, 2017, 10:28:07 am »
Aktualnie gorszy od dizla jest bezpośredni wtrysk benzyny plus turbo. NOx jest na topie stąd też 2-3 katalizatory kilka sond lambda, ale i tak gówno z tego.
Nie będe wymieniał nazw firm, ale jest taka jedna znana i popularna marka, która nieoficjalnie powiedziała jaka to dobroć jest i że to co było planowane a co wyszło to 2 różne sprawy. To jest ślepy zaułek.
Inni znowu o dizlu powiedzieli, że aktualnie ludzkość nie ma takiej technologii co by norme Euro 6 spełnić.
Co też widać po tych śmiesznych skandalach z softami itd. Wczoraj coś tam w Porsche znaleźli.
Najśmieszniejsza, czy tam najgorsza jest ta cała propaganda. Zrobią niby oszczędny silnik, ale żeby to wysterować i pospełniać posrane normy to dojebią osprzętu, katalizatorów że koniec końców przez samą mase pali to więcej co auta sprzed 10 lat. 3cylindrowy nowy Mini turbo cośtam spalił przy tej samej prędkości na autostradzie więcej od M5 e34 <lol2>

Co do tematu - w tym Tico urwało koło z wachaczem taka była buda zgnita. Raczej do zobaczenia na corocznym przeglądzie.
Chodzi że ludzie sobie sprawy nie zdają i przegląd auta to takie za kaaare jest i jak jeszcze ktoś jeszcze nie podbije to dopiero skurwiel. Do kogo później pretensje mieć jak ktoś se przegląd załatwi na lewo a później ktoś do piachu idzie przez takie coś.
125p długi pick-up 1.6 GSI
E34 M5
125p 1.6 GSI na sprzedaż

Offline banned

• Sympatyk
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 28, 2017, 12:25:59 pm »
Szef zespołu Forda już 10 lat temu powiedział że trzeba wrócić do aut rodzinnych które ważą 900kg. I co? I nic, rynek moto dalej swoje.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
części nadwozia w kolorze 44E i rogal do Rovera

Offline Multec

• Sympatyk
    • Był Caro Plus VVC160 / E46 325Ci M Sport
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 28, 2017, 13:57:53 pm »

Offline KGB

• Sympatyk
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 28, 2017, 15:36:55 pm »
Co do tematu - w tym Tico urwało koło z wachaczem taka była buda zgnita. Raczej do zobaczenia na corocznym przeglądzie.
a ja wszystkim piewcom goownianej nowiny życzę, zeby sami zostali potraktowani według tego, co chca fundowac innym - wtedy bardzo szybko zmienia im sie front i najglosniej placza jakie to wszystko jest podle ;]

skad wiesz co sie zdarzylo przy tym Tico, wahacz sam nie odrywa sie od podluznicy,
moze na przegladzie wcale nie bylo problemu, tylko wlasciciel tydzien po nim przywalil kolem w jakas przeszkode i zamiast pojechac do warsztatu sprawdzic auto zmienil kolo i po sprawie - przeciez tydzien wczesniej przeszedl przeglad,wiec auto jest sprawne,
pol roku jezdzenia i rdzewienia pekniec, luzy podczas jazdy takie,ze auto trudno na drodze utrzymac i kolejna dziura dokonczyly dziela,

niektorych uszkodzen nie widac na pierwszy rzut oka i trzeba znac model auta na wylot, zeby widziec, ze cos jest nie tak ,a diagnosta nie ma obowiazku znac kazdy model auta od podszewki,
podwojne oplaty i zaostrzanie przepisow, ktore juz teraz sa miejcami absurdalne (np. wymaganie dzialania hamulca "recznego" ,skoro wiele aut takowego nie ma i automatycznienie sa zwolnione z tego obowiazku) nie  pomoze, jesli wlasciciel bedzie sie wykazywal chamstwem technicznym,
w Trucku mam peknieta podluznice i do rowu sie nie wybieram , na przeglad tez nie, ale nie sadze,by ktos zauwazyl to pekniecie na podluznicy,
po prostu nie oplaca mi sie robic przegladu, zbuntowalem sie rok temu,gdy stawki OC wystrzelily w niebo,
roznice w OC postanowilem oszczedzic na przegladzie, bo auto bardzo malo jezdzi, a 160pln po drodze nie chodzi,
zwyczajnie to sie nie oplaca, bo minal prawie rok i na razie zaplacilem jeden mandat 50pln za brak DR

i co,myslisz ze jadac Truckiem stwarzam zagrozenie dla ruchu ? bo smiem twierdzic, ze wiedzac w jakim stanie mam auto i nie przekraczajac 90km/h praktycznie nigdy to jestem bezpieczniejszym obiektem na drodze niz Ty zapieprzajac Kappa z przyczepka na haku  140km/h  jak sie kiedys chwaliles

http://www.youtube.com/watch?v=F04MXepYiBs
ale wiesz o tym,ze to sa bzdury wyssane z ryżego palucha ?
M3 E90 wazy 300kg wiecej niz Prius2 i juz samo to dyskwalifikuje rewelacje tego patalacha
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2017, 15:40:12 pm wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Offline utek

• utek#1915
  • Sympatyk
  • kujawiak
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 28, 2017, 16:13:50 pm »
Szef zespołu Forda już 10 lat temu powiedział że trzeba wrócić do aut rodzinnych które ważą 900kg. I co? I nic, rynek moto dalej swoje.

Na szczęście Fordy posiadają funkcję automatycznego obniżania masy i działają zgodnie z założoną ideą.

Offline banned

• Sympatyk
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 28, 2017, 19:47:33 pm »
M3 E90 wazy 300kg wiecej niz Prius2 i juz samo to dyskwalifikuje rewelacje tego patalacha

Prius jechał "as fast as possible", czyli "tak szybko jak tylko możliwe", a BMW tylko za nim podążało.

http://www.youtube.com/watch?v=F04MXepYiBs

Jedna uwaga: M3 było ekonomiczniejsze od Priusa, ale wtedy kiedy Prius jechał na maksa, a M3 nie szybciej niż Prius.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2017, 19:49:36 pm wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.

Offline banned

• Sympatyk
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 28, 2017, 22:03:03 pm »
A nawiasem mówiąc to BMW przy tym "spacerze" za Priusem wcale nie spaliło mało, bo wyszło im że przejechałoby tak 19 mil na galonie benzyny, a Firebird 2.5 o masie 1,5 tony z roku 82 przejeżdżał do 34 mil na galonie, a technicznie rzecz biorąc był to rzęch straszny  :P

Offline Zoltan#1930

• Administrator
  • Sport&Classic Workshop
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 29, 2017, 09:00:25 am »
Ja postuluję wprowadzenie norm spalin i spalania w samolotach!
Tam są dopiero przepały, tylko niestety mają silne lobby, w koncu nawet 'centalne' lotnisko chcą stawiać.
bilety samolotowe powinny być droższe 2x-są za tanie, czyli spokojnie można opodatkować paliwo i wpowadzać normy. z samochodami i tak już duzo nie poszaleją z normami.
Cytat: KGB
GAZ rzadzi ,GAZ radzi ,GAZ nigdy was nie zdradzi  :twisted:

Polski Fiat 1977r, Polonez 1600 L 1980r, Volvo 945 2300 GL 1992r, Mazda Bongo SD1D32 2200D->2000i 1994r, Iveco Daily Max 2800TD 1997r Chrysler Town&Country 3300 LX 2001r

Offline KGB

• Sympatyk
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 29, 2017, 13:40:08 pm »
Prius jechał "as fast as possible", czyli "tak szybko jak tylko możliwe", a BMW tylko za nim podążało.
a jakie to ma znaczenie ?
to nie pytanie retoryczne, tylko zaproszenie do dyskusji

Jedna uwaga: M3 było ekonomiczniejsze od Priusa, ale
a ukryta prawda, trudne sprawy czy rolnik szuka zony to seriale dokumentalne

niestety mają silne lobby, w koncu nawet 'centalne' lotnisko chcą stawiać.
to nie lotnicze lobby tylko mokry sen magistra historii, ktory chce sie zapisac jako wielki ... w tym przypadku wielki błazen,
lobby mi sie kojarzy z apolityczna grupa naciskow na politykow, a wiec nie widze tu zadnego lobby, bo naciski ida z obozu wladzy,
zauwaz, ze marzy im sie lotnisko "centralne" i dworzec "centralny" - kupa szmalu psu w dude, chca stworzyc sobie okazje, zeby ukrasc juz nie miliony, ale miliardy,
lasy pisowe przekaza teren, szyszko wytnie wszystkie drzewa, zeby ratowac je przed samolotami i pociagami, dziesiatki przyczajonych slugusow prezesa odkroja sobie po kawalku tortu przy budowie i kilka miliardow pęknie,
na szczescie :| taka rozwalili budzet, ze za szybko nie rusza, moze ktos przytuli kilka milionow za jakies plany na papierze

lobby lotnicze do dzisiaj nie zagospodarowalo innego "centralnego" lotniska, czyli tego w Radomiu, wiec kolejne miedzy dwoma im nie potrzebne
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Offline fripin

• Sympatyk
    • Polonez Caro 1.5 GLE
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 25, 2018, 09:48:26 am »
A ja mam głupie pytanie odnośnie przeglądu (może stanę się gwiazdą YT  :jezyk2:). Czy można przejść przegląd częściowo ogołoconym samochodem? Chodzi o to, że na wiosnę kończy mi się przegląd (i samochód w kilka miejsc jeszcze musi pojechać) i na wiosnę też samochód będzie rozbierany do remontu. I teraz chodzi mi o to czy jeśli wymontowałbym środek (zostałby fotel kierowcy z pasami bezpieczeństwa i wszystko to co jest niezbędne do jazdy i do sprawdzenia elektryki to czy można liczyć na pozytywny wynik przeglądu? Jeśli tak to samochód zaraz po przeglądzie pożegna się ze wszystkim oprócz zawieszenia i kół. Nie studiowałem jeszcze rozporządzenia odnośnie BT ale myślę, że kwestia wnętrza jest tam opisana, że nie może odpadać, ale wątpię, żeby było coś o braku wnętrza.

Offline mp79

• Autsajder
  • Sympatyk
    • truckło
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 25, 2018, 11:12:27 am »
Jeżeli jest fotel i pas bezpieczeństwa kierowcy oraz dostęp do wszystkich przełączników, to musiałby być skończonym ch..em, żeby do tego się przyczepić, choć i takich nie brakuje.
Mnie natomiast zastanawia inna kwestia - w razie uszkodzenia auta (nawet nie z własnej winy) kilka dni przed terminem badania, blacharz nie wyrabia się do terminu. Co wtedy? Też kara za badanie po terminie?

Offline fripin

• Sympatyk
    • Polonez Caro 1.5 GLE
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 25, 2018, 12:26:18 pm »
No właśnie interesuje mnie czy brak fotela i kanapy może być powodem do uwalenia przeglądu jeśli cała reszta jest w dobrym, sprawnym stanie. Teoretycznie, to podczas przeglądu powinien być pomiar hałasu, więc bez wnętrza i wygłuszenia buda będzie się zachowywać jak pudło rezonansowe. Ale w praktyce jeszcze nigdy nie widziałem sonometru w ręku diagnosty.

Może w tym wypadku jednak lepiej jechać do "klepacza" aby tylko podbił przegląd?  <mysli>

Offline Mariusz#

• Sympatyk
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 25, 2018, 12:28:41 pm »
Mnie natomiast zastanawia inna kwestia - w razie uszkodzenia auta (nawet nie z własnej winy) kilka dni przed terminem badania, blacharz nie wyrabia się do terminu. Co wtedy? Też kara za badanie po terminie?
właśnie to jest po to żebyś nie klepał. Tylko kupował nowe, lepsze, ekonomiczniejsze, ekologiczniejsze i jeszcze inne gówna na końcu i na początku z "e".
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Offline KGB

• Sympatyk
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 25, 2018, 12:29:55 pm »
a po co Ci przeglad na rozebrane auto ? poskladasz do kupy i zrobisz przeglad,
przeciez to goowno z podwojna oplata po terminie jeszcze nie przeszlo

Offline diodalodz

• Sympatyk
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 25, 2018, 12:53:14 pm »
auto nie może przejść przeglądu bez foteli, bo w dowodzie jest napisane, że przewozi 5 osób.  Chyba że zmienisz wpis w dowodzie na 1 to spoko.

Offline fripin

• Sympatyk
    • Polonez Caro 1.5 GLE
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 25, 2018, 13:21:42 pm »
a po co Ci przeglad na rozebrane auto ? poskladasz do kupy i zrobisz przeglad,
Po to, że zanim go rozbiorę zupełnie to będzie musiało jeszcze być przez chwilę zdolne do poruszania się po drodze. Nie mam zamiaru jeździć bez przeglądu. Poza tym napisane było:
na wiosnę kończy mi się przegląd (i samochód w kilka miejsc jeszcze musi pojechać) i na wiosnę też samochód będzie rozbierany do remontu
Czyżby to czytanie ze zrozumieniem, które tak namiętnie każdemu wytykasz zawiodło?  <lol2>

auto nie może przejść przeglądu bez foteli, bo w dowodzie jest napisane, że przewozi 5 osób.  Chyba że zmienisz wpis w dowodzie na 1 to spoko.
Czyli idąc tym tropem, mogę wywalić wszystko co się da, zostawić kierownicę, pedały, ręczny, drążek od skrzyni i komplet wiszących na kablach przełączników, a fotele zamontować tymczasowo... Pytanie czy ktoś czegoś takiego próbował i z jakim skutkiem?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2018, 13:24:42 pm wysłana przez fripin »

Offline KGB

• Sympatyk
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 25, 2018, 17:04:24 pm »
Czyżby to czytanie ze zrozumieniem, które tak namiętnie każdemu wytykasz zawiodło?  <lol2>
Tobie wytkne brak pisania ze zrozumieniem do kolekcji z brakiem rozumienia w czytaniu,
bo skoro przeglad jest do wiosny i auto rozebrane bedzie jak sie wiosna zacznie, to do czasu rozebrania bedzie mialo wazne badanie,

a diodalodz napisal tylko i az to, ze niekompletne auto przegladu nie przejdzie,
chyba ze masz znajomego diagnoste, ktory przymknie oko na wyprucie polowy wnetrza

Offline mp79

• Autsajder
  • Sympatyk
    • truckło
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 25, 2018, 17:53:35 pm »
Właśnie - jeszcze nie "przeszlo". Kwestia czasu. Bo chyba nie jesteś tak naiwny, by wierzyć, że "dobra zmiana" zrezygnuje z jakichkolwiek przychodów kosztem kierowców i posiadaczy aut.