Autor Wątek: Nowe zasady przeglądu 2018  (Przeczytany 7261 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online KGB

• Sympatyk
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Odp: Nowe zasady przeglądu 2018
« Odpowiedź #220 dnia: Czerwiec 05, 2018, 23:30:34 pm »
Nie chodzi o założenie dla założenia, tylko o to, żeby były one wbite w dokumenty samochodu, jako pełnoprawna zmiana wyposażenia pojazdu. Bo zmieniając pojemność silnika to i hample można klepnąć przy okazji i nie płacić po 5 razy za to samo.
widziales kiedys dowod rejestracyjny ?
gdzie tam masz rubryke odnoszaca sie do hamulcow ? gdzie diagnosta mialby przyklepac adnotacje ? zapytaj go o to, ciekawe czy bedzie wiedzial ;]
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Offline Gomulsky

• Sympatyk
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
« Odpowiedź #221 dnia: Czerwiec 05, 2018, 23:38:02 pm »
A wiesz, że w każdym starostwie, samochód ma swoją "teczkę" ?? W której są przechowywane wszystkie informacje o tym konkretnym egzemplarzu, co i kiedy zostało w nim zamontowane/zdemontowane, kiedy zmienił właściciela itp. Możliwość adnotacji w dowodzie jest bardzo ograniczona ustawą, ale ta teczka przyjmie wszystko.
Jeżdżę FSO:
Cytat: Varisella
BO MNIE KU*WA STAĆ.

Online KGB

• Sympatyk
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
« Odpowiedź #222 dnia: Czerwiec 05, 2018, 23:52:35 pm »
wiem, ze sa teczki, zawsze sie dziwia przy wymianie DR, ze karty pojazdu nie wydano do dajhajsu po sprowadzeniu w roku 2003,
mowie, ze to w okolicach Gdańska bylo, to moze przepisy inne, na co otrzymuje odpowiedz : w calym kraju takie same przepisy sa,
moja odpowiedzia na to jest usmiech politowania nad urzedniczym losem <lol>
w teczkach sa papiery, ale od zmian wymaganych zatwierdzenia, czyli tych samych jak w DR np. montaz haka, montaz instalacji LPG ,zmiana przeznaczenia pojazdu,
jezeli pojdziesz do nich z kwitem o zmianie zaciskow hamulcowych, to sie jeszcze ktoras zachłyśnie kawa, po czym dostaniesz nakaz zgloszenia sie do IPN - bo nadgorliwosc jest gorsza od faszyzmu i wladza nie lubi konkurencji takze na tym polu
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Offline Gomulsky

• Sympatyk
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
« Odpowiedź #223 dnia: Czerwiec 06, 2018, 00:06:33 am »
Mam nadzieje, że zmiana silnika przyćmi ich na tyle, że hamulce przeoczą. Ale to się zobaczy już jak przyjdzie co do czego. Najwyżej założy się od Trucka i wtedy nawet w razie "halo" nikt nie powinien się dopatrzyć, że coś było zmieniane bo wyglądają praktycznie tak samo jak te ze standardowego poloneza na Lucasie.
Jeżdżę FSO:
Cytat: Varisella
BO MNIE KU*WA STAĆ.

Offline Brysiek#1957

• Klubowicz
  • Zostań ninja
    • Borek 87' X20SED, Atu+00'GSI
« Odpowiedź #224 dnia: Czerwiec 06, 2018, 00:37:14 am »
Ale wy jesteście obs.ani 😂 na skp jeżdżę średnio raz w tygodniu i jak chłopakom opowiedziałem o waszych problemach to teraz mam tydzień zakazu wjazdu bo zalali się kawą ze śmiechu ...
Pozdrawiam Dominik
www.facebook.com/brysiek.zakierownica/
www.youtube.com/user/brysiekFSO
Cytat: dr. Grejfrut
.... jedynie słuszne dogmatyczne gadki zachowaj na czas zatwardzenia...

Offline banned

• Sympatyk
« Odpowiedź #225 dnia: Czerwiec 06, 2018, 15:02:16 pm »
Ale wy jesteście obs.ani 😂 na skp jeżdżę średnio raz w tygodniu i jak chłopakom opowiedziałem o waszych problemach to teraz mam tydzień zakazu wjazdu bo zalali się kawą ze śmiechu ...

Zapominasz o jednej rzeczy.
Jak powiedział Alexis de Tocqueville, nie ma takiej rzeczy do której nie posunąłby się skądinąd łagodny i liberalny rząd, jeżeli tylko skończą mu się pieniądze.
My nie mamy łagodnego, liberalnego rządu, przynajmniej nie na dzisiejsze standardy.

Na tą chwilę pewnie masz rację, ale nie zdziwiłbym się gdyby np. za 5 lat wprowadzili podatek "od posiadania pojazdu mechanicznego" -żeby kosiarki-traktorki też otaksować :]
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
części nadwozia w kolorze 44E i rogal do Rovera

Offline mp79

• Autsajder
  • Sympatyk
    • truckło
« Odpowiedź #226 dnia: Czerwiec 06, 2018, 16:03:24 pm »
Nie zdziwiłbym się, ale na razie, ku mojemu zdumieniu, pod tym względem jest akurat poniekąd dokładnie na odwrót. Zauważ, że koparko-spycharki jeździły jeszcze kilka lat temu normalnie zarejestrowane (przynajmniej ostrówki na bazie ursusa) na ciągnikowych tablicach, a dzisiaj pojazd tego typu funkcjonuje jako maszyna budowlana i jeździ bez rejestracji, jak kombajn na przykład.