Autor Wątek: Nowe zasady przeglądu 2018  (Przeczytany 5784 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mp79

• Prezes
  • Sympatyk
    • truckło
Odp: Nowe zasady przeglądu 2018
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 25, 2018, 17:53:35 pm »
przeciez to goowno z podwojna oplata po terminie jeszcze nie przeszlo
Właśnie - jeszcze nie "przeszlo". Kwestia czasu. Bo chyba nie jesteś tak naiwny, by wierzyć, że "dobra zmiana" zrezygnuje z jakichkolwiek przychodów kosztem kierowców i posiadaczy aut.
Poloneziarz do dziewczyny:
- Słuchaj, czy ja jestem pierwszym chłopakiem, z którym chodzisz?
- Oczywiście, wszyscy poprzedni mieli samochody.
:d

Offline diodalodz

• Sympatyk
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 25, 2018, 18:58:10 pm »
Dobra zmiana ma pewną strategię działania.
Mówi, że od jutra podrożeje chleb o 10 zł, opozycja zaczyna kwiczeć, że to już koniec, po czym jest dementowanie informacji , że to w przyszłości .... i tylko takie rozważania. Podczas kwiku wpycha się ustawę na zupełnie inny temat, która jest jeszcze bardziej szkodliwa, ale ludzie i media są skupieni na sprawie nr 1.
To samo robiło PO, z tym że, PO jeszcze przy okazji robiło "prywatyzację" na całego. Jedno jest pewne, nikt tam nie pracuje dla naszego dobra, tylko po nasze dobro ! Różnica niewielka, ale matematycznie istotna.

Offline mp79

• Prezes
  • Sympatyk
    • truckło
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 25, 2018, 19:59:16 pm »
Cytat: Stanisław Jerzy Lec
Wszyscy chcą naszego dobra. Nie dajcie go sobie zabrać.

Offline fripin

• Sympatyk
    • Polonez Caro 1.5 GLE
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 25, 2018, 22:02:06 pm »
Tobie wytkne brak pisania ze zrozumieniem do kolekcji z brakiem rozumienia w czytaniu,
bo skoro przeglad jest do wiosny i auto rozebrane bedzie jak sie wiosna zacznie, to do czasu rozebrania bedzie mialo wazne badanie,
Jakoś reszta zrozumiała o co chodzi i nikt się nie czepia, ale Ty zawsze musisz znaleźć dziurę w całym... Szkoda gadać, bo offtop się robi niepotrzebny tylko...

Offline fripin

• Sympatyk
    • Polonez Caro 1.5 GLE
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 10, 2018, 14:19:22 pm »
Dla ludzi którzy by się borykali z takim samym problemem. Samochód bez boczków nie może przejść przeglądu, tym bardziej z rozebranym wnętrzem, o fotele nie pytałem, co do wystających kabli z deski nic nie mówił. W teorii przeglądu powinno nie być ale jednak jest. W takich przypadkach trzeba szukać klepacza. ;-)

Offline mateo#1939

• Klubowicz
    • C20XE
Cytat: Senn#1869
A to SS-man sie nam pojawil

Offline DF

• Sympatyk
  • Darek F
    • Ford Transit MkV 2.3 LPG
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 20, 2018, 22:14:36 pm »
Normalne w ustroju niewolniczym...
Masz być zdyscyplinowany niewolniku...
Tu nie chodzi o sam przegląd stanu technicznego. Masz być bezmyślnie posłuszny, zlękniony, nie zadawać pytań, wierzyć i donosić na niesubordynowanych.
Pora szukać wiedzy jakie są wymagania np w Białorusi i jak tam zarejestrować auto...
A może dalej jeździć bez przeglądu?
"Dla triumfu zła trzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili"

Precz z eurokomuną

Pozbywam się zapasów części do poloneza... więc proszę pytać...

Offline diodalodz

• Sympatyk
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 21, 2018, 01:42:02 am »
Będzie trzeba stawić opór tym przepisom i tyle. Zmobilizowanie YT + kilku osób na forum, do tego kilka przejazdów przez większe miasta i nikt nic nie wprowadzi.
A jak się nikomu nie będzie chciało ... to widać lubią mieć ciężej w życiu.

Offline KGB

• Sympatyk
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 21, 2018, 02:32:29 am »
pisuar nie odpuszcza i nie zapomina, tylko odklada na pozniej,zeby cichaczem przepchnac,
a juz myslalem,ze po fali krytyki odpuscili sobie te durnoty - wiadomo,ze podwyzka byla nieunikniona,ale te podwojne oplaty czy specjalne stacje w ktorych beda zatrudnieni sami pisiewicze mialy zniknac w odchlani,
a pamietacie podwyzki cena paliw 20-25gr/l  z lipca zeszlego roku ? niby odpuscili ,ale dzisiaj juz slyszalem ,ze bedzie podwyzka 10gr/l na firmy sprzedajace energie elektryczna,
czyli za benzyne zaplacimy dodatkowa oplate, ktora przeznaczona jest dla firmy obracajacej pradem (a naprawde wiadomo, gdzie to pojdzie) - logiczne co nie ?
tak jak te superSKP przed bramami ktorych ustawia sie psy i beda zabierac dowody za brak przegladu,
sama kara w postaci podwojnej oplaty za brak ciaglosci czegos, czego ciaglosc nie jest wymagana, jest absurdalna,
a dodatkowe utrudnienia w uzyskaniu przegladu to zwykle nękanie dla "przyjemnosci" - a kto moze z tego czerpac przyjemnosc? jedynie czlowiek chory psychicznie, czyli zwykly zjeb

ja juz zaczalem przystosowywac sie do zmian i od 2016 nie mam przegladu w trucku, bo mi sie to nie oplaca - na razie jestem do przodu, bo zamiast 160pln wydalem 50pln na mandat za niemanie DR przy kontroli,
jakos nie slyszalem,zeby cos w temacie mandatow mialoby sie zmienic
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Offline mp79

• Prezes
  • Sympatyk
    • truckło
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 21, 2018, 04:26:21 am »
Już dawno straszyli, że to wejdzie na przełomie maja i czerwca - chcą przepchnąć raptem półtora tygodnia wcześniej, niż się spodziewałem... Bardziej się zdziwię, jeśli opóźnią.

Będzie trzeba stawić opór tym przepisom i tyle. Zmobilizowanie YT + kilku osób na forum, do tego kilka przejazdów przez większe miasta i nikt nic nie wprowadzi.
A jak się nikomu nie będzie chciało ... to widać lubią mieć ciężej w życiu.
Kierowcy to nie górnicy, że mogą sobie zrobić gremialny spęd na zadymę w Warszawie, bo ich praca jest zbyt niezbędna, by można było zastąpić ją protestami. A że ktoś protestuje? "Pokrzyczą, pokrzyczą i przestaną. Obiecamy im, co chcą, a później zrobimy nocną zmianę i heja." Poza tym, tzw. spóźnialscy są osamotnieni z tym problemem, bo firmowe auta przeważnie jeżdżą cały czas i BT robione mają na bieżąco. Nie ma u nich tak, jak w przypadku polonezów, że samochód nieraz całymi latami pozostaje wyłączony z ruchu.
Nie wiem tylko, jak ci złodzieje planują rozwiązać kwestię uszkodzenia auta np. dzień przed terminem badania. Jak będę jechał zrobić badanie techniczne i wjedzie we mnie rozpędzona prezydencka limuzyna, to też zapłacę za spóźnienie, bo ośmieliłem się jechać tą samą drogą, co święta krowa z PiSs? Na to wygląda.

A wiecie, co jest najgorsze? Że żaden następny rząd nie zlikwiduje tego przepisu - takie rzeczy w Polsce uchwalane są już na zawsze.
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2018, 04:37:44 am wysłana przez mp79 »

Offline Grizli

• Sympatyk
    • Polonez
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 21, 2018, 09:25:05 am »
Jak będę jechał zrobić badanie techniczne i wjedzie we mnie rozpędzona prezydencka limuzyna, to też zapłacę za spóźnienie, bo ośmieliłem się jechać tą samą drogą, co święta krowa z PiSs?
W mój samochód uderzył związkowiec z Tauronu Krzysztof Ligodziński państwowego molocha a samochód ciężarowy ubezpieczony był w drugim państwowym molochu PZU(roczna stawka 199zł). Oczywiście gnojek nakłamał w oświadczeniu a PZU nawet nie wykonało oględzin samochodu sprawcy bo po co po czym stwierdziło że nic nie mogło się stać i nie zapłaciło za leczenie.Teraz sprawa trafiła do sądu i wyrok nie będzie po myśli PZU.Jak powiedział adwokat patrząc na uszkodzenia samochodu i obrażenia ciała tak durnej odmowy jeszcze nie widział a to dzięki podwyżkom OC i dobrej zmianie...
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2018, 09:29:56 am wysłana przez Grizli »

Offline Gomulsky

• Sympatyk
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 21, 2018, 10:16:24 am »
Panowie bez ekscytacji, tak się nieszczęśliwie składa, że ten termin rzekomego wejścia w życie dyrektywy 2014/45/UE praktycznie pokrywa się z wejściem w życie nowelizacji dyrektywy o broni i amunicji, która wprowadza sporo absurdalnych obostrzeń w stosunku do nabywania i posiadania broni.
Pisiory, jak tylko usłyszały, że będzie możliwość (a właściwie konieczność) zaostrzenia tego prawa mało się nie posikali ze szczęścia i już planują n.im. nakaz rejestrowania broni czarnoprochowej rozdzielnego ładowania, pod groźbą grzywny i konfiskaty tejże broni. Znając życie to pewnie jeszcze wrócą "niebieskie książeczki" dla posiadaczy wiatrówek... Także na moje oko znów pojawia się jakaś zasłona dymna celem przepchnięcia prawa dogodnego dla pisiorów, dającego monopol ich pachołkom, na posiadanie i handel bronią.
A z tych pojebanych zapowiedzi o OBT się wycofają (jeśli nie z całości to chociaż z części), a dlaczego? A dlatego, że przeglądając tą dyrektywę to polskie prawo spełnia ją już praktycznie w 100%.

Tak swoją drogą to rozwalił mnie jeden zapis z tej dyrektywy <lol>

Cytuj (zaznaczone)
4.   Niezależnie od daty przeprowadzenia ostatniego badania zdatności pojazdu do ruchu drogowego państwo członkowskie lub odnośny właściwy organ może zażądać, aby pojazd został poddany badaniu zdatności do ruchu drogowego przed upływem terminów, o których mowa w ust. 1 i 2, w następujących przypadkach:

-po wypadku mającym wpływ na główne elementy odpowiadające za bezpieczeństwo pojazdu, takie jak koła, zawieszenie, strefy zgniotu, układy poduszek powietrznych, układ kierowniczy lub hamulce,

-w przypadku dokonania zmian lub modyfikacji układów i elementów odpowiadających za bezpieczeństwo i ochronę środowiska,

-w przypadku zmiany posiadacza dowodu rejestracyjnego pojazdu,

-w przypadku gdy pojazd osiągnął przebieg 160 000 km,

-w przypadkach gdy bezpieczeństwo ruchu drogowego jest poważnie zagrożone.
a to była dopiero 9 strona.
Jeżdżę FSO:
Cytat: Varisella
BO MNIE KU*WA STAĆ.

Offline sta1416

• Sympatyk
    • FSO Polonez Caro 1.6GLI '95
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 21, 2018, 10:34:13 am »
-w przypadku gdy pojazd osiągnął przebieg 160 000 km,

A to spoko, mam licznik 5 cyfrowy do 99 999 i właśnie mi się obrócił do 22 000, przy okazji zminiłem dowód więc na szybko nie ma jak sprawdzić przebiegu.

Offline Buźka

• Sympatyk
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.6 GSI '01
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 21, 2018, 12:20:10 pm »
ja juz zaczalem przystosowywac sie do zmian i od 2016 nie mam przegladu w trucku, bo mi sie to nie oplaca - na razie jestem do przodu, bo zamiast 160pln wydalem 50pln na mandat za niemanie DR przy kontroli,
jakos nie slyszalem,zeby cos w temacie mandatow mialoby sie zmienic
Polecimy tu klasyką kabaretu
https://www.youtube.com/watch?v=wQtIdz2_jTg
A tak na poważnie, to nie ciesz się, bo i z tym zrobią porządek, z czasem.Czyżby słynny Zbigniew S. miał rację mówiąc, że tak nas pis będzie "kochał" jak jeszcze nikt nas nigdy nie "kochał"?  :-) Chyba czas zainwestować w dobry rower, zanim na rower przeglądów nie wprowadzili.

Offline diodalodz

• Sympatyk
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 21, 2018, 16:11:18 pm »
Tylko jak sami widzicie to nie tylko sprężyna PiS tylko naciski UE. I co smutne, czy jedni czy drudzy, to dla UE wszystko robią jak psy. A reszta uni sobie stawia drzewa z papieru i ma w 4 literach prawo, z Włochami i Grecją na czele.

Offline KGB

• Sympatyk
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 21, 2018, 18:30:49 pm »
nie no, wiedzialem, ze zaraz bedzie najazd na UE i w sumie zdziwilem sie,ze dopiero teraz - wygladalo na to,ze sie wszyscy ogarneli,ale to jednak pozory,
UE nie ma z tym nic wspolnego, to calosciowy wytwor pisuaru, ktory zaczerpneli zreszta od platfusow, jednak ci nie odwazyli sie wprowadzac tch poronionych zagrywek,
dodatkowo pisuar dolozyl jeszcze cos od siebie,
wszyscy wiemy, jak oni wdrazaja zalecenia UE w sprawach jednoznacznych, wiec jakiekolwiek mieszanie UE do tego co chca nam zgotowac to zwykle sqrwysynstwo pismaka,  ktory próbuje rozmydlic temat,
reszta wypocin doskonale to pokazuje, np. "tylko" 6% nazdorcow w starostwach ma uprawnienia diagnosty,
O'RLY ,tylko 6% ,czy moze az 6% !!
przeciez uprawnienia diagnosty moze wyrobic jedynie mechanik, a pracownik starostwa to urzednik - ten urzednik, zeby kontrolowac prace stacji diagnostycznej od strony formalnej nie musi w ogole wiedziec "gdzie w Maluchu jest silnik", najlepiej gdyby byl wyksztalcony pod katem administracji,
w kontrze jest zestawiony nadzor przez TDT, ale jakos nie pisza ilu pracownikow TDT ma uprawnienia diagnosty - wszyscy ? nie sadze,
a moze mniej niz 6%,
bo przeciez pracownikowi TDT nie sa potrzebne uprawnienia diagnosty, bo oni nie pracuja na stacji i przegladow nie wykonuja,
TDT jako instytucja dopuszcza zbiorniki LPG do użytku, ale ten sam pracownik TDT, ktory sprawdza butle, nie moze swoim podpisem zalegalizowac instalacji LPG w samochodzie np. swoim lub sasiada,
dlatego do TDT mozna przyjac samych pisiewiczow i bezpieczniej na pewno nie bedzie, ale za to ... ciekawiej ;]

Poza tym, tzw. spóźnialscy są osamotnieni z tym problemem, bo firmowe auta przeważnie jeżdżą cały czas i BT robione mają na bieżąco. Nie ma u nich tak, jak w przypadku polonezów, że samochód nieraz całymi latami pozostaje wyłączony z ruchu.
albo wrecz odwrotnie, nie maja badan wcale, bo nie ma czasu jechac na stacje, skoro auto ma byc na budowie,
przekonal sie o tym moj brat jezdzac sluzbowym LTkiem i o braku przegladu dowiedzial sie dopiero przy obcierce
A tak na poważnie, to nie ciesz się, bo i z tym zrobią porządek, z czasem.
jezeli jeszcze sie o tym nie przekonales, to mam niusa :
zycie jest gra na czas, wiec nie traktuj go zbyt powaznie, bo i tak nie wyjdziesz z niego zywy
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Offline diodalodz

• Sympatyk
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 21, 2018, 19:34:32 pm »
Porządku z przeglądami nie zrobi nikt, bo jest presja na bicie kwitów na złomy z komisów. Przecież te auta od niemców nie przeszły by przeglądu zerowego, ani też te odkupione z rynku krajowego.  w ŁDZ jest jeden komis co sprzedaje ruiny bez podłogi ... i wszystkie maja aktualne przeglądy i ciepły lakier na progach.

Offline konrad1981

• Sympatyk
    • Polonez 1983 2.0 DOHC
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 21, 2018, 19:46:59 pm »
Właściwie w czym jest problem ze zrobieniem przeglądu? Wasze fury go nie przejdą czy tak dla zasady jesteście na nie?

Offline Grizli

• Sympatyk
    • Polonez
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 21, 2018, 19:58:20 pm »
Właściwie w czym jest problem ze zrobieniem przeglądu? Wasze fury go nie przejdą czy tak dla zasady jesteście na nie?
Z tym że ja mam kilka polonezów których nie używam do codziennej jazdy do momentu rejestracji na zabytek bardzo rzadko nimi wyjeżdżam  więcej wkurwiać się po prostu nie zamierzam.Więc jak zechce nim wyjechać to pojadę na przegląd a z nowymi przepisami nie będę mógł tego zrobić tylko jechać do jednej z 16 stacji i czekać w kolejce bo to ma być kara.No proszę ja was jak czytam takie rzeczy to mam ochotę takiego debila zakuć w dyby i chłostać na środku rynku batem aż mu skóra zejdzie z pleców.

Offline konrad1981

• Sympatyk
    • Polonez 1983 2.0 DOHC
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 21, 2018, 20:04:29 pm »
Ale jeśli nie masz przeglądu to jak podjezdzasz na przegląd? Laweta chyba wychodzi drożej? Na żółte tablice zrób i po temacie.