Autor Wątek: Różnicwe w alternatorach  (Przeczytany 1267 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Różnicwe w alternatorach
« dnia: Lipiec 29, 2017, 14:38:34 pm »

Offline w0mbat

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 542
    • polonez 1500 88r.
Koleżanki i koledzy, zastanawia mnie, czy alternator bez regulatora napięcia jest taki sam konstrukcyjnie w środku co alternator z regulatorem.
  vs
Mam kilka alternatorów z regulatorem, a potrzebuję bez, i chciałbym właśnie wymontować go i przełożyć szczotkotrzymacz. Czy taka operacja zda egzamin? Teoretycznie powinna bo regulator nie jest w żaden sposób zintegrowany z alternatorem. Testował ktoś już to kiedyś i podzielił by się doświadczeniami?

Odp: Różnicwe w alternatorach
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 29, 2017, 17:11:10 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2080
jeśli szczotkotrzymacz będzie pasować do alternatora to pozostaje ci jedynie przerobić przewód D+ bo w nowszym typie wystaje, a w starszym masz gniazdo w tylnej obudowie alternatora. Szczotkotrzymacz w nowszym ma na stałe na jednej szczoce D+ a sterowany jest masą, w starszym typie, odziedziczonym po 125p jedna szczotka jest na stałe na masie a sterowane jest plusem (złącze 67).

Odp: Różnicwe w alternatorach
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 29, 2017, 20:14:04 pm »

Offline radosław91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 551
  • Płeć: Mężczyzna
  • Aktualnie posiadany: PN caro+ '99 1.6 GLi
Te alternatory róznią się od siebie. Stojan ma większą średnicę wewnętrzną, wirnik też jest większy i są inne uzwojenia. Przerabiałem kiedyś coś takiego i ten z prawej (od caro) z regulatorem na obudowie, nie będzie działać ze szczotkotrzymaczem i regulatorem starego typu. Daj sobie spokój, podłącz przewód od kontrolki ładowania do wolnego styku na szczotkotrzymaczu i wszystko będzie działać.
Powered by Lpg.