Autor Wątek: UWAGA -czy zna ktoś tego typa?  (Przeczytany 7473 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: UWAGA -czy zna ktoś tego typa?
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 13, 2020, 17:45:52 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Jakiś czas temu jego posty zniknęły i jego profil na fb chyba też.
Wie ktoś coś na temat tego człowieka? Tak z ciekawości pytam.

Tak jak tu było pisane - gość kupuje Polonezy i je tnie (niektórych sztuk trochę szkoda patrząc na to w jakim stanie są). Też od niego kupowałem kilka rzeczy i trochę loteria - raz dostałem fajną część, raz trochę strucla który co prawda nie był tragiczny ale trzeba było trochę czasu w odświeżenie włożyć. Generalnie najlepiej podjechać i handlować osobiście. :) A gość falami dalej wystawia na FB części, raczej nie zniknął.

Powiem wprost lepiej jak na tym forum, krótko zwięźle i na temat.
Jeśli ktoś wymaga od używanej rzeczy "wyglądu nowego" to juz Jego problem.

Nie. Kupujemy części używane, z 20-letnich (albo starszych) aut i każdy ma tego świadomość. Nikt nie wymaga od danej części żeby była to nówka ściągnięta z półki, ale jeśli dana część sprzedawana jest jako "do założenia na auto" a w rzeczywistości jest do renowacji (na przykład do ponownego malowania) to to nie problem kupującego a sprzedającego. Nikt nie będzie mieć pretensji jeśli dostanie dokładnie to, co w opisie. Jeśli ktoś sprzedaje mi używaną część a reklamuje ją "jak nowa" to ja oczekuje stanu "jak nowa" bo tak ktoś mi to sprzedał. Jeśli kupuje używkę opisaną jako używka, to wtedy spodziewam się, że coś nie będzie "jak nowe" ale będzie się dalej nadawać do użytku.
Sam fakt tego, że Polonez jest staruchem (ostatnie egzemplarze za rok będą pełnoletnie) nie oznacza, że automatycznie mamy obniżać standardy/zaginać rzeczywistość.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2020, 17:53:36 pm wysłana przez kuba92 »

Odp: UWAGA -czy zna ktoś tego typa?
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 14, 2020, 08:29:26 am »

Offline Paki68

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1.6 gsi
Znam Jarka i sam nie raz kupowałem od niego części i zawsze było wszystko w porządku do tego dobra cena. Polecam pojechać i samemu zobaczyć przed kupnem części. A jak coś nie podpasuje to ma tyle polonezów że zawsze się znajdzie co potrzeba :) Czasem się śmieję jadąc do niego po jakąś drobnostkę to potem wraca się z całym bagażnikiem części ;) co by nie mówić kto był u niego to wie że tam jest raj dla poloneziarzy   :-)

Odp: UWAGA -czy zna ktoś tego typa?
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 14, 2020, 09:32:10 am »

Offline MichalFSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 375
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro + 1.6GLI
Jarek gość w porządku, zawsze da się z nim dogadać. Kupowałem u niego wiele razy i mam do gościa zaufanie. Ani razu nie trafiłem na bubla. Panowie liczmy się z tym, że te części są używane i po drugie mają swoje lata a nie nad wszystkim da się zapanować. Podsumowując ma gość u mnie plus. Zawsze miło do niego zajechać.
Polonez lepszy niż myślisz!!!

Odp: UWAGA -czy zna ktoś tego typa?
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 14, 2020, 09:52:31 am »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1307
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Ja rozumiem że kupując części 20letnie to będą one wyglądały jak nowe Ale jak gość pisze że coś jest nieuszkodzone, pełnowartościowa to oczekuję że takie dostanę. Jak sprzedający nie jest pewny czy kupujący zaakceptuje uszkodzenia to powinien napisać że część jest sprawna ale np. urawane jest mocowanie, prostowanie tu i tam i wysłać szczegółowe zdjęcie pokazujące defekty.

Odp: UWAGA -czy zna ktoś tego typa?
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 14, 2020, 10:14:30 am »

Offline Paki68

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1.6 gsi
Myślę że to powinieneś załatwić z Jarkiem a nie rozpisywać się tu na forum. A widać że większość ludzi jest zadowolona z części które kupiła od niego. Jakoś to do mnie nie trafia że urwał się ci się kontakt po kupnie. Dzwoniąc do niego zawsze odbiera telefon, a na fejsie też odpisuje na każdą wiadomość w sprawie części

Odp: UWAGA -czy zna ktoś tego typa?
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 14, 2020, 10:35:39 am »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1307
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Szkoda że usunąłem rozmowę nim z massangera.
Wydaje mi się że gość może grupować klientów  na tych co odbierają osobiscie i na tych co kupują wysylkowo, i tak dobiera jakość towaru.
Ja nie jestem zadowolony z zakupów u niego i nie poloecam. Ale jak ktoś może jechać osobiscie to nie wątpię że jest zadowolony.

Odp: UWAGA -czy zna ktoś tego typa?
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 14, 2020, 12:07:32 pm »

Offline AUTOSAN

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 274
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Borewicz 1980
Myślę że to powinieneś załatwić z Jarkiem a nie rozpisywać się tu na forum.
A ja myślę, że do tego właśnie służy ten wątek

Odp: UWAGA -czy zna ktoś tego typa?
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 14, 2020, 12:20:20 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1307
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Dokladnie. Jakby ów Jarek nie miał nic za uszami to takie wątki byłyby mu i jego kolegom niestraszne. A nawet działy dla niego na plus.

Odp: UWAGA -czy zna ktoś tego typa?
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 14, 2020, 12:25:08 pm »

Offline MichalFSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 375
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro + 1.6GLI
Ten wątek to bicie piany na 3 strony z czego nic nie wynika...  Mamy tu na forum dział do oceny sprzedających... Kontaktujcie się z tą osobą personalnie i wylejcie w jego stronę swoje żale a nie wrzucać mu na forum gówno pod nogi. Ja kupiłem od niego sporo rzeczy i mam zamiar jeszcze kupić więc dla mnie te zarzuty są bez podstaw.
Polonez lepszy niż myślisz!!!

Odp: UWAGA -czy zna ktoś tego typa?
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 14, 2020, 12:30:37 pm »

Offline Paki68

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1.6 gsi
Dokładnie, zgadzam się z Michalfso też kupiłem sporo części i wszystkie było dobre. Z tego co kojarzę to on tu nie siedzi na forum, A wy wyjdźcie ze swojej piaskownicy i załatwcie sprawy jak trzeba(Skontaktować się ze sprzedającym czy podjechać do niego i wymienić uszkodzone części na dobre o ile była taka sytuacja)

Odp: UWAGA -czy zna ktoś tego typa?
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 14, 2020, 12:39:40 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1307
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Gdyby on odpisywał na wiadomości po transakcji to byłby dobrze. W moim przypadku zapadł się po ziemię.
Kiedyś napisałem pod jego postem na fb że sprzedał mi lipny towar to post od razu usunął. Gdyby był w porządku wobec wysylkowych kupujących to skontaktowalby się że mną żeby wyjaśnić sprawę.
Może jak znacie osobiscie to dajcie mu znać że chcialbym zwrócić te lipne części. :]
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2020, 12:43:26 pm wysłana przez Tales »

Odp: UWAGA -czy zna ktoś tego typa?
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 14, 2020, 12:44:12 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Brałem od niego bak, dopiero po pół roku leżenia w piwnicy zacząłem go czyścić i wyszły dziury. Żadnych problemów z wymianą na inny tak więc też polecam  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: UWAGA -czy zna ktoś tego typa?
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 14, 2020, 12:45:01 pm »

Offline MichalFSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 375
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro + 1.6GLI
Tales jasne masz racje zachowanie które opisujesz nie jest dopuszczalne i się zgadzam... Ale trochę już żyje na tym świecie i bez dowodów (czegokolwiek smsy, posty, itp itd) nie powinieneś pisać postów w tym temacie... Już tu byli tacy co mieli podgrzewaną przednią szybę, a ja mam czołg w garażu.
Polonez lepszy niż myślisz!!!

Odp: UWAGA -czy zna ktoś tego typa?
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 14, 2020, 13:04:40 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1307
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Tak jak pisałem wyżej. Dowodów nie mam bo usunąłem rozmowę z massangera bo sprawa miała miejsce z rok temu. A przypomniałem sobie o niej przeglądając forum i trafiając na ten wątek.
Moim celem nie było nikogo oczerniac ani pisać nieprawdziwych informacji. Może ów Jarek zmienił sposób obsługi klientów.
Zaciekawiło mnie też to dlaczego zniknęły jego posty z polonezowskich grup na fb. Chociaż piszecie że nadal wystawia ten rzeczy. Nie wiem czemu ich nie widzę.

Odp: UWAGA -czy zna ktoś tego typa?
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 14, 2020, 13:07:49 pm »

Offline Paki68

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1.6 gsi
Nie zniknęły, co chwile wystawia nowe części na fb. Jedynie z tego co widzę to omija te grupy fan club itp bo każdy wie że tam siedzi banda debili

Odp: UWAGA -czy zna ktoś tego typa?
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 14, 2020, 13:11:46 pm »

Offline lampart125p

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 349
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO 1500
Nie widzisz ich ty bo Cię zablokował. Mam go wsrod znajomych. Wystawia  czesto czesci do 125p /polonezow.  Niektóre na foto wyglądają jak świeżo  podmalowane , chciałem od niego brać  kilka rzeczy z blacharki  do 125p to odrazu mi mówił czy warto czy "tego nie sprzedam bo szrot " czasem całe ćwiartki auta sprzedaje . Ma gościu towaru sporo A ceny nie mega wysokie choć i nie niskie

Odp: UWAGA -czy zna ktoś tego typa?
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 14, 2020, 13:12:55 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1307
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Jestem w kilku grupach i nie widzę w ogóle jego postów. Możesz wysłać jakiś link?

Odp: UWAGA -czy zna ktoś tego typa?
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 14, 2020, 13:15:14 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
J/w jesteś pewnie zablokowany. Spróbuj w ogóle wejść na jego profil. Jak będzie błąd, to znaczy, że masz u niego bana.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: UWAGA -czy zna ktoś tego typa?
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 14, 2020, 13:15:37 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1307
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Nie widzisz ich ty bo Cię zablokował.
I sprawa jasna. To pewnie po tym jak publicznie napisałem co mi wysłał, gdy nie odpisywał na massangerze.

Odp: UWAGA -czy zna ktoś tego typa?
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 14, 2020, 13:18:49 pm »

Offline lampart125p

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 349
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO 1500
Wejdź na fb  w marketplace i wpisz jego imię nazwisko i się wszystko wyświetla