Autor Wątek: Pomoc w wycenie  (Przeczytany 3015 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pomoc w wycenie
« dnia: Wrzesień 10, 2017, 00:43:53 am »

Offline Sosenka88

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 9
  • Płeć: Mężczyzna
    • A4 b6
Witam.
Jestem świeży na forum więc na początku chciał bym się przywitać :)
Ojciec posiada od nowości poloneza atu 1999r 1.6 GSI cały czas na czarnych tablicach. Zakonserwowany po kupnie 2 razy książka serwisowa prowadzona do końca(wszystkie naprawy.)Kolor srebrny przebieg niecałe 20000 tysiecy zero rdzy całe auto w orginale. I teraz pytanie ile można by było za niego wziąść? Dla Taty ma wartość sentymentalną dlatego pytam Was.Podejrzewam że takich egzemplarzy w Polsce jest mało albo w ogóle. Pozdrawiam.

Odp: Pomoc w wycenie
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 10, 2017, 00:51:50 am »

Offline maciejowski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2979
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p '75 | 125p '78 | 125p '80 | 125p '90 | 126p '78 | caro '96 x2 |
wziąć! tak konkretnie to ok 500zł.
Cytat: KGB
wtedy moze okazac sie ,ze pelno Nm ,a jakoby zadnego nie bylo - jedna malutka przekladnia ,tak wiele ubylo ...

Odp: Pomoc w wycenie
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 10, 2017, 09:26:15 am »

Offline Oxej

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 131
  • Płeć: Mężczyzna
    • dużo, aktualnie Caro Plus
Ja uważam, że jak ma 20mln km nabite i wszystko jest odnotowane w książce, to kolesie od Guinnessa mogą być zainteresowani, pewnie zapłacą miliony. Czy wartość sentymentalna będzie wliczona w cenę pojazdu czy dodawana gratis?
Złombol '23, '24, team Carozela

Odp: Pomoc w wycenie
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 10, 2017, 10:10:31 am »

Offline Sosenka88

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 9
  • Płeć: Mężczyzna
    • A4 b6
Może napiszę słownie przebieg. Auto ma przejechanie nie całe dwieście tysięcy kilometrów.

Odp: Pomoc w wycenie
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 10, 2017, 10:27:56 am »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2232
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Jeśli ma LPG to możesz dostać 2.000zł z małym haczykiem ( jakieś 2100-2200 ) Jeśli nie ma LPG to 1300-1500zł

Odp: Pomoc w wycenie
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 10, 2017, 10:31:48 am »

Offline Sosenka88

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 9
  • Płeć: Mężczyzna
    • A4 b6
A co do wartości sentymetanlej to chyba jasne, jak byś miał takie auto w takim stanie to nie wiem czy byś chciał je sprzedać. Niestety Tata kupił inne auto i nie chce żeby polonez stał w garażu i był nie użytkowany. A opłacać auto które stoi w garażu to trochę słabo...

Odp: Pomoc w wycenie
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 10, 2017, 10:35:41 am »

Offline Sosenka88

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 9
  • Płeć: Mężczyzna
    • A4 b6
Auto na benzynie od samego początku nigdy nie mialo podtlenku lpg.

Odp: Pomoc w wycenie
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 10, 2017, 10:39:28 am »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3033
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Podejrzewam że takich egzemplarzy w Polsce jest mało albo w ogóle.

No i tu się mylisz, bo tego turla się jeszcze po prowincjach tysiące. Wystaw na aukcję, jak przesadzisz z ceną to nikt nawet nie zadzwoni, jak przesadzisz szczególnie okrutnie to beda dzwonic i sie nabijać. Ogólnie to taki plus to nic ciekawego w światku FSO.
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: Pomoc w wycenie
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 10, 2017, 10:43:49 am »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2232
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
W Przypadku Poloneza z silnikiem 1.5 / 1.6 brak gazu to wada bo akurat tym silnikom gaz nie szkodzi, a są na tyle paliwożerne, że brak LPG nieco utrudnia sprzedaż. Przebieg też nie jest jakiś niski, do tego buda atu więc mniej praktyczna. Nie widząc zdjęć mogę powiedzieć, że auto jest warte właśnie 1300-1500zł.

Odp: Pomoc w wycenie
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 10, 2017, 10:52:21 am »

Offline Sosenka88

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 9
  • Płeć: Mężczyzna
    • A4 b6
To jest polonez caro Plus to nie wiem czy to coś zmienia? Nie jestem znawca dlatego pytam Was

Odp: Pomoc w wycenie
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 10, 2017, 11:11:05 am »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3436
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Rzuć 1800zł.
200tyś km przebiegu sporo, znałem samochód co miał 250tyś km. , co z tego że był w blacharskim stanie idealnym ale mechanicznie trup.
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: Pomoc w wycenie
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 10, 2017, 11:12:14 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Za caro plus myślę, że można śpiewać raczej więcej niż za atu plus, chociaż jako nowe były droższe (podobnie jak z nubirami i lanosami - stosunek cenowy się odwrócił z biegiem lat). Tylko że jak raz piszesz, że to atu, a raz - że caro, to zaczynam myśleć, że tak naprawdę rozmawiamy o niczym, bo nie ma żadnego poloneza. Nie zdziwię się, jeśli po kilku wypowiedziach innych użytkowników następnym sprostowaniem będzie, iż co prawda jest to caro plus, ale w wersji kombi.

Odp: Pomoc w wycenie
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 10, 2017, 11:14:20 am »

Offline Sosenka88

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 9
  • Płeć: Mężczyzna
    • A4 b6
Zmyliłem was od poczatku auto Taty to Polonez Caro Plus rocznik 1999 przebieg to niecale Dwieście Tysięcy. Stan idealny zero rdzy jak i ognisk rdzy jedyny mankament to pękła deska rozdzielcza ale słyszałem że ten typ tak ma...

Odp: Pomoc w wycenie
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 10, 2017, 11:23:07 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5095
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Jeśli jest rzeczywiście ładny, to coś tam trzeba wziąć za niego, ale też bez szaleństw i z drugiej strony, to nie za "pińcet+" żeby jakiś seba nie kupił i nie dojeżdżał, bo znów będzie płacz, że piękne, zdrowiusieńkie caro było na złomie.O tym właśnie pisałem przy okazji tamtego tematu.Wszystkim szkoda, wszyscy by kupili, ale jak przychodzi co do czego, to zaraz głupie pier*olenie, że to, czy tamto, przebieg, bez gazu itd.Kolego, jeśli nie robisz sobie przysłowiowych jaj, to wrzuć tu porządne zdjęcia rzeczonego obiektu sprzedaży i wtedy będziemy rozmawiać.Może któryś z kolegów się dogada i go przygarnie.Ja, gdybym śmierdział kasą, to mówię jak na spowiedzi, oglądam i biorę, jak taki ładny.Niestety, nie stać mnie na utrzymywanie tylu aut, ale są tu tacy, których stać, wiec profilaktycznie piszę, oglądać i brać, jeśli jest taki super, bo znowu ładna sztuka trafi na szrot.Jeździcie co poniektórzy zgniłkami (w tym ja sam)a tu jest coś zdrowego, więc wybór jest oczywisty.Jeszcze chwila, jeszcze chwila i za takimi się będziecie zabijać.Na razie jeszcze takich troszkę jest, ale jeszcze chwila.Wtedy dopiero będzie płacz.

Odp: Pomoc w wycenie
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 10, 2017, 11:28:47 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6584
  • Płeć: Mężczyzna
Plusy są dostępne w większej liczbie, więc zgodnie z prawem popytu-podaży są tańsze.

200tys. to przebieg przy którym auto może być w bardzo dobrym jak i bardzo złym stanie technicznym, ale w każdym razie raczej mu bliżej do remontu niż dalej, więc wartość rynkowa to pewnie koło tych 1800zł.
Jeżeli auto jest w dobrym stanie, to bym go nie sprzedawał. Wartość użytkowa jest znacznie większa od rynkowej, a koszty eksploatacji bardzo znikome w porównaniu do nowych aut. Nawet jeżeli spalanie jest spore, to przy gazie nie ma tragedii, za to serwis i naprawy kosztują grosze w porównaniu z tym co trzeba wydatkować nawet przy zupełnie nowych autach.

Kupisz nowe auto w benzynie, koszty paliwa wyjdą te same co w Polonezie na gazie, a rocznie na serwis i naprawy wydasz 3-5 razy więcej.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2017, 11:35:46 am wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Pomoc w wycenie
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 10, 2017, 13:09:17 pm »

Offline Sosenka88

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 9
  • Płeć: Mężczyzna
    • A4 b6
Tak jak pisałem stan idealny tzn mechaniczny jak i wizualny( blacha i lakier) Niestety mieszkam w Krakowie a auto stoi w Częstochowie i nie mam jak teraz zrobić zdjęć. Narazie odpuszczam temat jak będę miał zdjęcia wtedy będziemy dyskutować o wartości. Pozdrawiam  :)

Odp: Pomoc w wycenie
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 10, 2017, 13:20:33 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Napisałem prywatna wiadomość.

Odp: Pomoc w wycenie
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 10, 2017, 14:13:36 pm »

Offline maciejowski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2979
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p '75 | 125p '78 | 125p '80 | 125p '90 | 126p '78 | caro '96 x2 |
ktoś tu chyba liczył na stado chętnych, z grubą gotówka w zębach. ale się przeliczył.  <lol2>
Cytat: KGB
wtedy moze okazac sie ,ze pelno Nm ,a jakoby zadnego nie bylo - jedna malutka przekladnia ,tak wiele ubylo ...

Odp: Pomoc w wycenie
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 10, 2017, 14:27:22 pm »

Offline Varisella

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 489
  • Płeć: Mężczyzna
  • POLONEZ
    • (f)FSO Prima 1.6 16V
Sentyment właściciela nie jest niestety chodliwym towarem na rynku wtórnym.
"Główną przyczyną awarii Poloneza jest jego użytkownik"
~ mistrz zmiany FSO: Stanisław Majak.

Odp: Pomoc w wycenie
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 10, 2017, 15:02:11 pm »

Offline Sosenka88

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 9
  • Płeć: Mężczyzna
    • A4 b6
Nikt tutaj nie liczy na grubą gotówkę i stado zapalonych kupców. Tak jak w temacie pytanie padło ile może być wart polonez w naprawde idealnym stane nic więcej.