Autor Wątek: Ile oleju skrzyni biegów Polonez Caro Plus 1.6 gli  (Przeczytany 3803 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ile oleju skrzyni biegów Polonez Caro Plus 1.6 gli
« dnia: Wrzesień 11, 2017, 15:04:22 pm »

Offline Caroplus

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 5
    • 1.6gli
Dzisiaj wymieniałem olej w skrzyni biegów  . Starego oleju wylecialo tylko około 300ml .

Normalnie powinno być go około 1.2-1.5 .
Problem polega na tym , że wlałem do skrzyni 2 litry oleju ,a przez korek kontrolujący poziom  przelewowy nie wypływa. Nigdzie też nie wycieka .


Dodam , że ktoś już kiedyś próbował coś przy tej skrzyni robić , gdyż tak wyglądał korek  , który był wkręcony ( ja go nie zniszczyłem)



Więc czy powinienem dokupić oleju i lać  aż będzie wypływać czy zostawić tak jak jest?





Odp: Ile oleju skrzyni biegów Polonez Caro Plus 1.6 gli
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 11, 2017, 15:35:47 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3762
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Odpowiedź jest prosta. Nie ten "korek" odkręciłeś. To co odkręciłeś to tylko zaślepka, w dodatku aluminiowa, którą jak widać łatwo zniszczyć. Poniżej jej jest stalowy korek, zresztą gdybyś się przyjrzał dokładniej skrzyni to obok niego jest na obudowie napis POZIOM OLEJU. No chyba, że jest zaklejony syfem.
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: Ile oleju skrzyni biegów Polonez Caro Plus 1.6 gli
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 11, 2017, 15:40:48 pm »

Offline Caroplus

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 5
    • 1.6gli
Był odkręcony też ten pod wlewem.

Odp: Ile oleju skrzyni biegów Polonez Caro Plus 1.6 gli
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 11, 2017, 16:11:16 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
ja na slepo tez trafilem kluczem w ta zaslepke,ale gdy zrobilo sie miekko na kluczu,to od razu sie zorientowalem,
widac najpierw postanowiles go potraktowac przecinakiem zamiast zapytac,
odkrecajac prawidlowy korek nie wlejesz przez niego wiecej niz 1.5l oleju, bo zacznie sie on wylewac,

przy wymianie trzeba jeszcze spuscic olej z obudowy V biegu, gwint chyba M8 ,a leb sruby kwadratowy nie pamietam jaki rozmiar,
nalewa sie juz noramlnie przez glowny korek
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Ile oleju skrzyni biegów Polonez Caro Plus 1.6 gli
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 11, 2017, 16:41:21 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Zleźcie już z niego; przecież napisał, że tak już było.
Jakiś biedny człowiek odkręcał to młotkiem przez dłuto... Można i tak. Ja do  tej - jak piszecie - zaślepki użyłem klucza "domowej roboty":


Kombinacja, bo myślałem, że to jest właśnie wlew, i wlałem tamtędy olej, a ten właściwy wlew ukazał mi się dopiero po wymontowaniu skrzyni i zheblowaniu kulkucentrymetrowej warstwy brudu.