Autor Wątek: Wycena Poloneza wg Allianz  (Przeczytany 5331 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Wycena Poloneza wg Allianz
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 17, 2017, 17:54:38 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Oni zgodnie z obowiązującym prawem mają wypłacić pełne odszkodowanie bez względu na to co z nim zrobi poszkodowany.Może na panienki wydać jego sprawa.Nie ma absolutnie żadnego obowiązku naprawić uszkodzonego samochodu.Niestety pełne odszkodowanie w tym chorym kraju dopiero po wyroku sądu

Odp: Wycena Poloneza wg Allianz
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 21, 2017, 20:32:53 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Czasami się zastanawiam w jakim wymiarze PZU egzystuje:
Ich mądrości:
"Ponadto informujemy iż naprawa układu klimatyzacji nie wpływa na podniesienie wartości pojazdy pojazdu jest to naprawa eksploatacyjna"-wymiana sprężarki,skraplacza i osuszacza na nowe.
"Posiadanie drugiego kompletu kół z oponami zimowymi nie wpływa na wartość rynkowa pojazdu w dn. zaistnienia szkody ."
Znaczy się że według PZU polonez z klimą po remoncie z większością nowych części jest tylko 90zł droższy od takiego bez klimatyzacji...

Odp: Wycena Poloneza wg Allianz
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 21, 2017, 22:32:23 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
jest (...) 90zł droższy od takiego bez klimatyzacji...

Mogliby się chociaż zdecydować, czy wpływa czy nie wpływa na cenę, bo sami sobie przeczą.
Powinni dostać wyrok za samą głupotę.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Wycena Poloneza wg Allianz
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 22, 2017, 19:52:14 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Powinno być jasne prawo:
Jeżeli została uszkodzona część która nowa kosztuje 200zł to tyle się wypłaca i już. A nie jakieś wartości , amortyzacje i dzikie węże...

To znaczy że jak mi ktoś wjedzie w tyłek i naprawa będzie kosztowała 5500zł a auto jest "wg ubezpieczyciela" 4000zł.. to mi się nic nie należy ?

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Odp: Wycena Poloneza wg Allianz
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 22, 2017, 21:32:55 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Powinno być jasne prawo:
Jeżeli została uszkodzona część która nowa kosztuje 200zł to tyle się wypłaca i już. A nie jakieś wartości , amortyzacje i dzikie węże...
to dopiero rodziloby niejasnosci i naduzycia _ jezeli zostala uszkodzona 10letnia czesc ,ktora nowa kosztuje 200pln to dlaczego masz dostac pieniadze na kupienie nowej czesci ?

jezeli naprawa auta o wartosci rynkowej 4000 kosztuje 5500 to ile chcialbys za nie dostac , 80000 bo tyle kosztuje nowe ?
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Wycena Poloneza wg Allianz
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 22, 2017, 23:01:54 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
jezeli naprawa auta o wartosci rynkowej 4000 kosztuje 5500 to ile chcialbys za nie dostac , 80000 bo tyle kosztuje nowe ?
Masz dostać tyle żeby sobie kupić drugie w takim samym stanie i wyposażeniem.A jest tak że płacisz za samochód 10tys bo takie sa ceny za dany model z takim wyposażeniem masz wypadek nie ze swojej winy szkoda całkowita bo naprawa 9 tys ubezpieczyciel wycenia samochód przed szkodą na 7 minus wrak wypłaca Ci 5 i co masz z tym zrobić?Takiego samego nie kupisz nawet jak sprzedasz wrak i bedziesz mial te całe 7 tys bo nie ma takich ofert na rynku a jak sa to gruzy i uważasz ze to jest ok?Wszystko sie rozchodzi o to że szkodę wycenia ten kto za nią płaci czyli czysta patologia

Odp: Wycena Poloneza wg Allianz
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 22, 2017, 23:50:30 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
nie nalezy popadac ze skrajnosci w skrajnosc, tylko i wylacznie takie jest moje przeslanie,
co to znaczy kupic cos takiego samego za okrelona sume w erze dowolnego krztaltowania cen przez handlarzyny ,kupujace od dziadka za 500+ ,wysmarowaniu 1kg wazeliny i wystawieniu za 13000 ?
wartosc jest wyznaczana na podstawie sredniej rynkowej ceny ,a wszelakie wydatki cukierkowe oczywiscie powinny byc uwzglednione, ale na podstawie faktur na zakup i czynnosci,

nie ma co sie jarac tym,ze malowane zderzaki sa liczone jako 14pln do wartosci pojazdu, bo po ile maja byc liczone ,skoro doplata 20lat temu wynoscila 500+ ? spadek wartosci pojazdu spowodowal,ze dzis sa liczone 14+ do wartosci,
to nie ma nic wspolnego z naprawa, bo w razie checi naprawy operacja malowania kosztuje 300 i tyle powinno byc wyplacone,
i generalnie teraz jest tak wyplacane ,a kiedys fiuty liczyly amortyzacje i wyplacali 50%, co bylo patologiczne,
dzisiaj juz chyba nawet nie próbują takich podchodow, generalnie to zdecydowanie sie poprawilo, jezeli pojazd jest leciwy i zderzak przydaloby sie wymienic, ale takiej koniecznosci nie ma to licza 50% za zderzak (ktory wczesniej mial uszkodzenia) i 100% za jego malowanie ,

oczywistym jest, ze ten kto kase wyplaca bedzie lawirowal tak, zeby wyplacic jej jak najmniej i w razie duzych oporow pozostaje droga sądowa,
 to naprawdę maly pikus w przypadku auta za kilka kafli (prawdziwych badz wirtualnych) ,sa znacznie powazniejsze sprawy, gdzie swoich praw trzeba dochodzic przed sadem i dlugi czas rozwiazania zabija caly sens dochodzenia swoich praw

i zeby nie bylo, ze problem mnie nie dotknal - sam zostalem oszukany przez hestie , wycenili mi naprawe PN na ktorym rozkwasila sie (doslownie) omegaB na 250pln ,bez wymiany zderzaka, tylko malowanie naprawcze 50%,
jakby dali 500+ to bym byl zadowolony, bo to uczciwa cena ,a i tak mialem wczesniej kupiony zderzak za 120pln,
chcialem nawet odpuscic ten zderzak i dac im nauczke,bo naprawa w warsztacie takim,ktory jest w stanie wydusic z nich kase to 1000-1200pln wtedy,
no i co ? no i goowno ,ASO mnie zlalo, bo dla nich to nie pieniadz zeby sie bic z ubezpieczycielem

dlatego mam porownanie jak bylo kiedys i jak jest dzisiaj - jest znacznie lepiej,
a jak ktos zalozyl sobie klime i wydal na nia 3000pln to niech idzie do sadu ,bo to sa sumy o ktore warto walczyc
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Wycena Poloneza wg Allianz
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 23, 2017, 00:14:14 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Liczyłem sobie dziś ubezpieczenia. Axa wyceniła mi auto na 700zł.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Wycena Poloneza wg Allianz
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 23, 2017, 08:41:03 am »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Całe wyposażenie dodatkowe mam nowe zamontowane 7 dni przed wypadkiem więc jak chciałbyś to liczyć?Oczywiście faktury im dostarczyłem i allianz podszedł do tego w miare normalnie nie mówiąc już o tym że koniecznie chcieli umowę kupna samochodu bo liczyli ze będzie z 1200 na niej a jak zobaczyli ile jest to przestało być to dla nich istotne.Na odszkodowaniu jestem 4000 w plecy bo raz że sam samochód kosztował tyle co całe odszkodowanie(samochód i wyposażenie) a dwa całe nowe wyposażenie zostało w wypadku zniszczone.W kwocie która otrzymujesz nie masz możliwości odkupić poloneza w takim stanie i z takim wyposażeniem jak miałeś.Ubezpieczyciel twierdzi ze to co oblicza to wartość rynkowa pojazdu ale nie przedstawia ani jednej oferty gdzie można za tyle kupić.Ceny kształtuje rynek którego nie interesują szacunki ubezpieczycieli idź z takim wyliczeniem do sprzedawcy to zabije Cie śmiechem.To tak jakbym potargał Ci 100zł a oddał 50 twierdząc ze w mojej ocenie Twoje 100 zł jest tyle warte i na tym polega właśnie to oszustwo.

Odp: Wycena Poloneza wg Allianz
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 23, 2017, 09:45:10 am »

Offline jacekmm34

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 256
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu Plus 1.6 16V VVC Klima., Fiat 125 1.6 GSI
Ja powiem tak, nie można się podawać dwa lata temu też mi wycenili moje atu szkodę całkowitą na 1200zł po odpowiednim odwołaniu dostałem na konto 3250zł.

Odp: Wycena Poloneza wg Allianz
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 23, 2017, 11:14:07 am »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
To było dwa lata temu teraz poszło tylko OC w górę odszkodowania maksymalnie zanizaja albo odmawiają całkowicie stosując argumenty z dupy wyjęte. Pzu przoduje w takich praktykach efekt dobrej zmiany.

Odp: Wycena Poloneza wg Allianz
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 23, 2017, 12:01:31 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
ko OC w górę odszkodowania maksymalnie zanizaja albo odmawiają całkowicie stosując argumenty z dupy wyjęte. Pzu przoduje w takich praktykach efekt dobrej zmiany.

A głównym argumentem było podwyższenie odszkodowań...
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Wycena Poloneza wg Allianz
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 23, 2017, 12:09:17 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez

Odp: Wycena Poloneza wg Allianz
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 23, 2017, 19:56:43 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Całe wyposażenie dodatkowe mam nowe zamontowane 7 dni przed wypadkiem więc jak chciałbyś to liczyć?
za 7dni amortyzacja powinna wyniesc jakies promile nieistotne w praktyce, ewentualnie przez pierwsze 24mies ,czyli okres gwarancyjny spadek wartosci nie nastepuje i powinienes dostac cala kwote zniszczonego sprzetu, jezeli masz dowod zakupu

Pzu przoduje w takich praktykach efekt dobrej zmiany.
i serio sie temu dziwiwsz, skoro znasz przyczyne, dokladnie jest to "dobra zmiana"
oni juz tak maja, jednym z dyrektorow w PZU jest od prawie dwoch lat Pati zero , cycata zonka ZZ (Zbigniew Zero), pewnie wszystkie stanowiska decyzyjne i nie sa obsadzone pisiorami, wiec gorzej tam juz byc nie moze
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Wycena Poloneza wg Allianz
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 23, 2017, 22:24:33 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Cytuj (zaznaczone)
jezeli zostala uszkodzona 10letnia czesc ,ktora nowa kosztuje 200pln to dlaczego masz dostac pieniadze na kupienie nowej czesci ?
Bo na tym polega usunięcie szkody !
I wcale nie chcę od nikogo żadnych pieniedzy.
Chcę tego aby naprawić szkodę - tzn doprowadzić samochód do stanu sprzed szkody.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2017, 22:26:45 pm wysłana przez Stingerek »

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Odp: Wycena Poloneza wg Allianz
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 02, 2017, 22:57:48 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
I co udało Ci sie uzyskać normalne odszkodowanie?