Autor Wątek: Reflektory Caro minus  (Przeczytany 3350 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Reflektory Caro minus
« dnia: Wrzesień 18, 2017, 14:17:35 pm »

Offline luxpolo

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.9GLD 1992
Czy reflektory z caro+ lub innych późniejszych wersji pasują do caro- z 92roku ?

Pytam bo szukałem użwyanych (giełda na forum) reflektorów ale powoli tracę nadzieje i rozglądam się za nowymi...

Odp: Reflektory Caro minus
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 18, 2017, 14:27:51 pm »

Offline marian.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro+ GSi 2001r.
Wszystkie są takie same do Caro, 10-20 zł na szrocie. Zauważ tylko jak będziesz kupował czy nie są przybrudzone w środku, bo jak jeden wymieniałem to jest trochę ciemniejszy od drugiego  :P

Odp: Reflektory Caro minus
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 18, 2017, 14:29:29 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2231
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Pasują tzn włożysz i będzie działać. Różnica jest taka, że Ty masz ręczną regulację wysokości a MR 93 i nowsze Polonezy mają hydrauliczną ( która w 99% przypadków i tak nie działa ). Jak chcesz nowe, to są dostępne na allegro i te pod ręczną regulację są nawet tańsze :) Polecam nowe, żeby tylko był to wyrób oryginalny a nie, jak to piszą sprzedawcy ,,wyrób nie odbiegający jakością od oryginału" ;)

P.S. Widzę w podpisie, że masz 1.9 z 1992, zachęcam do zaprezentowania Poloneza w dziale ,,Nasze Auta" :)

Odp: Reflektory Caro minus
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 18, 2017, 14:45:56 pm »

Online Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Wszystkie są takie same do Caro, 10-20 zł na szrocie. Zauważ tylko jak będziesz kupował czy nie są przybrudzone w środku, bo jak jeden wymieniałem to jest trochę ciemniejszy od drugiego  :P

Wsadzasz pod kran z ciepłą wodą, dodajesz trochę mydła, płuczesz i jest tak samo przejrzysty i jasny jak nowy. Sprawdzone :P. Jedynie jak góra odbłyśnika wypalona, to trochę kiszka...
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Reflektory Caro minus
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 18, 2017, 14:49:03 pm »

Offline luxpolo

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.9GLD 1992
Właśnie w moich reflektorach rozwalona jest regulacja. Odbłyśniki sobie latają jak chcą i w jednym z nich jest urwana regulacja całkowicie, a muszę w nim przegląd zrobić i to jest jedna ze spraw, które są na liście priorytetów do zrobienia.

Patrząc na auta, które są przestawione na forum nie wiem czy powinienem pokazywać zdjęcia swojego nabytku :D  <co>

Ale myślę, że będę musiał w końcu pokazać bo egzemplarz wydaje się ciekawy. GLD + fotele pompowane , przebieg raczej nie za wysoki.
Stan licznika poniżej 100 tysięcy i patrząc na wnętrze moim okiem możliwe że prawdziwy...(plomba na liczniku jest)
Auto dużo stało zanim je kupiłem i trzeba to i owo uszczelniać (np. miska po wymianie oleju cieknie)

Pierwsze muszę zrobić te lampy + wycieki - byle udało się przejść przegląd bo teraz świeci po drzewach jedna lampa i kapie olej.
Wstyd jechać a co dopiero pokazywać w tak zacnym towarzystwie  <cwaniak2>:)

Odp: Reflektory Caro minus
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 18, 2017, 15:56:14 pm »

Offline motomaciey

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 28
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jestem hardocerem!
    • Polonez Cargo Ambulans 1994r.
    • EMS
U mnie mechanizmy regulacji też rozwalone i latające odbłyśniki ale ustawiłem i zamocowałem na trytytki. Diagnosta nie czepił się (akurat tego) ;)

Odp: Reflektory Caro minus
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 18, 2017, 16:28:24 pm »

Offline dzikson

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V | Żuk A11B 87' | VW Passat B3 1.6td 93' | Seat Ibiza Cupra 1.8t 03'
Wszystkie są takie same do Caro, 10-20 zł na szrocie.
"Panie tych aut już nie ma, nie znajdziesz pan tego na internaucie to już RARYTAS, poniżej 100zł/szt nie zejdę... Bieresz pan albo nie bo mam setki kupców na takie lampy" Ile ja się tego nasłuchałem na szrotach.. Szkoda gadać, już nawet nie chodzę, wole na allegro od handlarza kupić.. Z reguły wychodzi taniej nawet jak się dolicza koszty przesyłki :/
Dokąd mamy iść, my którzy przemierzamy pustkowia w poszukiwaniu lepszych siebie

Odp: Reflektory Caro minus
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 18, 2017, 17:22:07 pm »

Offline motomaciey

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 28
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jestem hardocerem!
    • Polonez Cargo Ambulans 1994r.
    • EMS
Czy wszystkie Caro miały szklane klosze czy wychodziły też plastiki?

Odp: Reflektory Caro minus
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 18, 2017, 18:41:57 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2606
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
wydaje mi się że wszystkie były szklane. jeśli odbłyśniki latają luźno to oberwały się  lub rozczepiły plastykowe elementy mocyjące odbłyśnik do obudowy reflektora. szkło pozwala wymienić rzeczone plastyki i daje się przykleić. trzeba je odciąć od obudowy.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: Reflektory Caro minus
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 18, 2017, 19:38:03 pm »

Offline luxpolo

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.9GLD 1992
U mnie problemem jest to że urwane jest nawet mocowanie tej śruby do regulacji. Dokładnie to urwane jest mocowanie  w odbłyśniku. Nie pozostaje mi nic innego jak zakup nowej lampy. Bardzo dziękuje wszystkim za odpowiedzi i pomoc.

Jeszcze będą dodatkowe pytania z mojej strony, ale to dopiero gdy będę mógł zrobić zdjęcia dla dobrego zobrazowania o co mi chodzi.
Tymczasem wracam do studiowania forum, bo w końcu po pół roku wertowania jako gość założyłem oficjalnie konto  <cwaniak2>

Odp: Reflektory Caro minus
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 18, 2017, 22:35:53 pm »

Online Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Jeżeli wiesz, że auto zostanie na dłużej i nie lubisz dziadować, to kup nowe oryginały, ciągle dostępne - warto. Świecą rewelacyjnie, mają bardzo fajną optykę, z markowymi żarówkami potrafią zawstydzić nowe auta  <ok> Ciągle zresztą są produkowane, więc kupno to nie jest jakiś wyczyn. Warto też pamiętać o tym, że nowy leżak magazynowy też warto przepłukać, ja kupiłem zapakowany reflektor z 1993 roku pod ręczną regulację - szkło od środka już było matowe przez kurz. Po wypłukaniu elegancka nówka  <ok>
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2017, 22:37:34 pm wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Reflektory Caro minus
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 18, 2017, 23:07:07 pm »

Offline Varisella

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 489
  • Płeć: Mężczyzna
  • POLONEZ
    • (f)FSO Prima 1.6 16V
"Główną przyczyną awarii Poloneza jest jego użytkownik"
~ mistrz zmiany FSO: Stanisław Majak.

Odp: Reflektory Caro minus
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 19, 2017, 10:09:35 am »

Offline luxpolo

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.9GLD 1992
Udało się kupić prawy reflektor za 90zł +wysyłka także faktycznie wyszło troszkę ponad 100zł  <lol2>

Zastanawiałem się zdecydowanie mniej niż "nosacz" ze zdjęcia jeden post wyżej.

Mimo wszystko stan auta ciągle za słaby żeby się pokazać :)


Odp: Reflektory Caro minus
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 15, 2020, 19:03:27 pm »

Offline michal_84

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 33
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus GLI 1997
Odkopię temat.

Pierwsze pytanie:
Czy ktoś coś wie na temat różnych oprawek żarówki światła pozycyjnego w przednich reflektorach? Są białe (nazywana stara) i czarne (nazywana nowa): str 18 w http://www.szp.com.pl/pliki/katalog.pdf (wiem, że ta firma już nie produkuje reflektorów do Poloneza) i są reflektory właśnie z starymi i nowymi oprawkami np:
str 15:
- reflektor lewy 9.30.012/062869: sterowanie hydrauliczne (nowa wersja oprawki)
- reflektor lewy 9.30.012/058368: sterowanie hydrauliczne (stara wersja oprawki)

Czy te oprawki są zamienne (w sensie np. demontujemy z reflektora oprawkę białą (starą) i montujemy czarną (nową))?

Drugie pytanie
W http://forum.fsoptk.pl/index.php?topic=21348.0 użytkownik pi3cka pisał że reflektory przednie poloneza plusa są mniejsze niż zwykłego poloneza. Czy to prawda, bo ogólnie (nawet w tym wątku) piszą że są takie same (oprócz rodzaju sterowania: ręczne/hydro)?





Odp: Reflektory Caro minus
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 15, 2020, 20:05:22 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Reflektory mają taką samą wielkość.

Ta różnica w oprawce, to głównie inna wtyczka. Stary typ to taka na "wsuwki" , a nowy to już taka współczesna "hermetyczna" z zatrzaskiem. Reszta jest raczej taka sama.

Odp: Reflektory Caro minus
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 16, 2020, 01:05:51 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
Jeszcze dodam że poza stanem odbłyśnika (im mniej używany, tym lepszy), i jakością wykonania (oryginalne bardzo dobre, zamienniki średnie-słabe), jest ważny stan połączeń zasilających. Niestety lata robią swoje, i do żarówek może nie dochodzić prawidłowe napięcie, przez co świecą tak że jest ciemno jak w dupie u murzyna.

Kolejne problemy to czystość reflektora od wewnątrz, i ważna sprawa: nową żarówkę przed włożeniem do reflektora należy "wypalić", podłączając do układu i włączając światła przed włożeniem żarówki do klosza, aż się zagrzeje, zacznie dymić i przestanie. Nawet żarówki dobrych firm często dymią gdy są nowe i brudzą od środka reflektor.

A najlepsze żarówki to podstawowe Philipsy i Osramy po 8zł. Też je lepiej wypalić na zewnątrz reflektora, ale w testach dają najwięcej światła z najlepszym odcięciem. Nawet więcej niż wzmocnione żarówki tych samych firm.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Reflektory Caro minus
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 17, 2020, 07:48:04 am »

Offline Paki68

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1.6 gsi
A najlepsze żarówki to podstawowe Philipsy i Osramy po 8zł. Też je lepiej wypalić na zewnątrz reflektora, ale w testach dają najwięcej światła z najlepszym odcięciem. Nawet więcej niż wzmocnione żarówki tych samych firm.
Z tym się nie zgodzę, W każdym aucie jakim montowałem wzmocnione żarówki(Philips racing vision i white vision ultra) To była ogromna różnica oczywiście na plus, Dużo lepiej oświetlona droga i żadna z tych żarówek nie oślepia

Odp: Reflektory Caro minus
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 17, 2020, 18:41:32 pm »

Offline michal_84

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 33
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus GLI 1997
Dzięki za odpowiedzi.

W międzyczasie napisałem jeszcze do Sungsan-ZEM i otrzymałem następującą odpowiedź:

"1. Reflektory niczym się nie różniły, czy oprawka (W5W) była biała czy czarna, ale złącza od strony wiązki w oprawkach były różne.
Otwór w korpusie reflektora pod oprawkę światła pozycyjnego był ten sam bez względu na oprawkę.
2. Reflektory CARO, CARO Plus, ATU, ATU Plus, TRUCK były takie same (poza oprawkami i regulacją położenia)."