Autor Wątek: Blokada kierownicy nie działa jak należy  (Przeczytany 1270 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Blokada kierownicy nie działa jak należy
« dnia: Październik 07, 2017, 20:51:42 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Więc tak...

Wymieniłem kolumnę kierowniczą, bo potrzebowałem starego wieloklinu pod kierownicę borkową. Kolumna z wczesnego szerokiego caro, stacyjkę musiałem przełożyć moją, bo w tamtej brakowało kluczyka. Skręcam wszystko, kierunkowskaz ładnie odbija, wszystko się zgrywa, wszystko pasuje, tylko blokada kierownicy nie chce za chiny zadziałać dobrze. Próbowałem wielu ustawień - jakieś niewielkie pole manewru przód-tył dla stacyjki jest. Bolec od blokady chodzi bez oporów i nie widać, żeby się wyrobił. Jak wszystko mam rozkręcone, przykładam na luźno stacyjkę trzymając ręką w odpowiednim miejscu, ruszam kierownicą bez kluczyka - działa. Skręcam wszystko - czasem zaskoczy, ale mocniejsze pchnięcie ręką, podciągnięcie kierownicy do siebie - puszcza. Próbowałem luźniej skręcać stacyjkę, mocniej - nic z tego. Działa jedynie, jak ją luźno przyłożę do kolumny.

Spędziłem nad tym dwie godziny i na razie mam dość, ale chciałbym, żeby jednak blokada działała.  Szukać innej stacyjki? Coś źle skręcam? Na poprzedniej kolumnie wszystko działało.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Blokada kierownicy nie działa jak należy
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 07, 2017, 21:59:50 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Z Twojego opisu wnioskuję, iż kieszeń na zapadkę stacyjki jest za wąska, zapadka jest za szeroka albo coś jest przekoszone. Sprawdź, w którym miejscu obciera (np. na silikon lub farbę) i podpiłuj, gdzie trzeba. Najprawdopodobniej w kierunku, w którym układa się stacyjka podczas dokręcania śrub. Ostatecznie, między kolumnę a stacyjkę można podłożyć coś, np. kawałek fartucha gumowego, żeby po skręceniu na ciasno też chodziła dobrze - o ile faktycznie chodzi tylko o moment dokręcenia.

Odp: Blokada kierownicy nie działa jak należy
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 08, 2017, 14:56:11 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Być może. A może po prostu wymienię stacyjkę na zapasową.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Blokada kierownicy nie działa jak należy
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 08, 2017, 15:24:56 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Próbuj, chociaż moim zdaniem wina jest po stronie kolumny.