Autor Wątek: Nakładki plastikowe progów Borewicz-Caro  (Przeczytany 1870 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nakładki plastikowe progów Borewicz-Caro
« dnia: Lipiec 05, 2017, 08:32:31 am »

Offline fripin

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 233
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.5 GLE
Hej,
czy te plastikowe nakładki na progi od Borewicza będą pasować do Caro minusa? Moje są w strasznym stanie i szukam jakiś w dobrym stanie. Znalazłem w dobrym stanie od Borewicza tylko nie wiem czy będą pasować.   <mysli>

Odp: Nakładki plastikowe progów Borewicz-Caro
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 05, 2017, 08:38:51 am »

Offline Zoltan#1930

  • Administrator
  • Wiadomości: 3185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sport&Classic Workshop
"Borewicz" a także przejsciówki i pierwsze caro nie mialy nakładek progowych.
Caro mialo dwa typy z przetłoczeniem i bez-takie jak w plusie.

Nie zmienia to faktu, że stasze wersje nieżle wyglądają z nakładkami plusowymi. wszystko pasuje, ew. brak dwóch otworów montażowych, ale bez nich da się zamontować.
Cytat: KGB
GAZ rzadzi ,GAZ radzi ,GAZ nigdy was nie zdradzi  :twisted:

Polski Fiat 1977r, Polonez 1600 L 1980r, Volvo 945 2300 GL 1992r, Mazda Bongo SD1D32 2200D->2000i 1994r, Iveco Daily Max 2800TD 1997r Chrysler Town&Country 3300 LX 2001r

Odp: Nakładki plastikowe progów Borewicz-Caro
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 05, 2017, 08:50:06 am »

Offline fripin

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 233
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.5 GLE
No właśnie właściciel tych progów (starszy pan) upiera się, że to był Polonez "ten taki z okrągłymi lampami" czyli Borewicz. U mnie w Caro z 94 są gładkie nakładki, tamte od rzekomo od borewicza są z przetłoczeniem. Przy czym te które mam są montowane na wkręty do rantu progu na wkręty (nie wiem czy to nie jakaś rzeźba poprzedniego wlaściciela) Zależy mi żeby on był w pełni oryginał taki jak wyjechał z fabryki czyli plusowe nakładki nie wchodzą w grę. Teraz się zastanawiam nad tymi "borewiczowymi" nakladkami czy to nie jest przypadkiem Caro a panu się coś pomieszało.

Odp: Nakładki plastikowe progów Borewicz-Caro
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 20, 2017, 10:26:09 am »

Offline fripin

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 233
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.5 GLE
Czy nakładki Caro/Atu minus różnią się od siebie czy to jedno i to samo? Dobrze mi się wydaje że są zamienne?

Odp: Nakładki plastikowe progów Borewicz-Caro
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 20, 2017, 11:06:43 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6584
  • Płeć: Mężczyzna
To samo.
Nakładki możesz wymieniać między wszystkimi modelami, różnią się tylko kształtem zewnętrznym.
Nakładki mają zatrzaski i takie duże śruby przykręcane w otworach końcówek progów.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Nakładki plastikowe progów Borewicz-Caro
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 20, 2017, 11:22:39 am »

Offline fripin

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 233
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.5 GLE
Końcówki progów u mnie już/jeszcze nie istnieją z przodu  <lol2> A w nakładkach śruby są zatopione w plastiku i dokręca się to nakrętką od środka tak? Jakiś sposób na odkręcenie zardzewiałej nakrętki na nich inny niż odrdzewiacz albo WD-40? Bo palnik to raczej nie bardzo...

Odp: Nakładki plastikowe progów Borewicz-Caro
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 20, 2017, 22:11:32 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6584
  • Płeć: Mężczyzna
Raczej odrdzewiacz. Mnie się nie udało w ogóle tego odkręcić i olałem temat. Trzymają się na zatrzaskach.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Nakładki plastikowe progów Borewicz-Caro
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 20, 2017, 23:04:55 pm »

Offline maciejowski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2979
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p '75 | 125p '78 | 125p '80 | 125p '90 | 126p '78 | caro '96 x2 |
jeszcze w żadnym polonezie, nie miałem tych nakładek trzymających się na śrubach przy końcach. albo trzymały się tylko na zatrzaskach, albo łapałem gipsiakami do nadkoli.
Cytat: KGB
wtedy moze okazac sie ,ze pelno Nm ,a jakoby zadnego nie bylo - jedna malutka przekladnia ,tak wiele ubylo ...