GŁÓWNE KATEGORIE FORUM > AUTA SYMPATYKÓW KLUBU

Platynowe wąskie Caro by Żyleta13

(1/17) > >>

Żyleta-13:
Cześć i czołem ;)
Oto moja maszyna:


Zacznę od historii nabycia tego auta :P
Na co dzień poruszałem się Fiatem 126p(aktualnie remontowany) wysłużone zawieszenie z przodu zmusiło mnie do zakupu czegoś jeżdżącego żeby mieć czym dojechać do pracy. Padło na Seicento od kumpla z pracy. Kiedy okazało się że Seicento jest jakie jest, postanowiłem spróbować je zamienić i udało się otrzymać w zamian Poloneza Caro MR'91 z 1993 roku nieodpalanego od pół roku(zapalił od strzała xd)

Auto w stanie znośnym(wszystkie drzwi pordzewiałe od dołu) z ciekawostką o której początkowo nie miałem pojęcia, na tylnej osi - tarcze hamulcowe. Sporo części też ma francuski napis "Fabrication en Pologne". Auto wyposażony w silnik 1.5 bez LPG, przebieg według licznika 74 tysiące.

Plany? Z mojego Malucha model FL zrobiłem Przejściówkę więc może i z Poloneza zrobię. Cóż w sumie to nie wiem jeszcze.
Na pewno kiedyś będę chciał zamontować piękną brązową deskę rozdzielczą z Borewicza może w komplecie z boczkami na drzwi i wykładziną. Myślę też o wstawieniu silnika 1.5 od Łady(Ukraińcy potrafią załatwić całkiem tanie części do Łady i innych wschodnich wozów)
Co z tego wyjdzie to się okaże :) Póki co auto picowane na bieżąco i jeżdżone na co dzień.

banned:
Póki oryginalny silnik nie wypluwa panewek, nie ma sensu rzeźbić w Ładzie.

dzikson:
no to ładnie, jakbyś potrzebował coś do łady albo jakiegoś moskwicza to pisz, mogę załatwić praktycznie wszystko :]

Żyleta-13:

--- Cytat: banned w Listopad 20, 2017, 13:29:44 pm ---Póki oryginalny silnik nie wypluwa panewek, nie ma sensu rzeźbić w Ładzie.

--- Koniec cytatu ---

Kto wie jaki ma faktycznie przebieg, jest już po przekładce bo fabrycznie było tu 1.6, a jest 1.5. Silnik jest dość niemrawy, ale jeszcze go nie regulowałem ani nic nie wymieniałem. Zobaczymy co z niego będzie ;)


--- Cytat: dzikson w Listopad 20, 2017, 14:18:18 pm ---no to ładnie, jakbyś potrzebował coś do łady albo jakiegoś moskwicza to pisz, mogę załatwić praktycznie wszystko :]

--- Koniec cytatu ---

Jasne jak dojdzie do tej przekładki to się na pewno odezwę, dzięki :)

Żyleta-13:
Caro jeździ bez większych problemów, no ewentualnie termostat się zawiesza i przy temperaturze -2 jest problem z gaśnięciem na pełnym ssaniu(zalewa) i czasem idzie na 3 gary. Po za tym nie narzekam i wszystko do ogarnięcia prze weekend. Eksperymentalnie nawet zamontuję gaźnik od Żuka A11B, bardzo ciekawi mnie efekt na tych dwóch rożnych gardzielach :)

Tymczasem stylizacja na starszy model(nie mogę się zdecydować czy Przejściówka czy Akwarium) po woli już idzie do przodu. Szczegóły - kanciate przełączniki do Łady.

Nówki z Ukrainy i o dziwo produkcji ZeM(albo podrobione logo, przykładowo gaźniki produkcji chińskiej do Rometa też noszą logo FSM choć nic z tym wspólnego nie mają)

Najbardziej podoba mi się przełącznik benzyna-gaz, będzie nie podpadający jeśli zamontuję gaz do auta :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej