Autor Wątek: Wypadła rurka zasilania gaźnika  (Przeczytany 1803 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wypadła rurka zasilania gaźnika
« dnia: Listopad 25, 2017, 21:37:01 pm »

Offline leszczu

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO-Polonez 1.5
Przy próbie zmiany filtra paliwa rurka zasilania która powinna być na stale w gaźniku wyszła razem z gumowym przewodem. Jak ja teraz przymocować żeby było wszystko ok?


Odp: Wypadła rurka zasilania gaźnika
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 25, 2017, 22:15:02 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2593
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
na kawałku tektury, na płaskim podłożu przetocz rurkę zwykłym pilnikiem do metalu. tak żeby na jej powierzchni powstały ślady po zębach pilnika. to się nazywa radełkowanie. powstałe w ten sposób ślady będą miały średnicę większą od rurki. wbij rurkę w otwór gaźnika i zalej cyjanopanem. połączenie mocniejsze niż oryginalne.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: Wypadła rurka zasilania gaźnika
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 25, 2017, 22:57:41 pm »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
Do podobnych rzeczy (choć w innej branży), używam kleju typu "płynny metal"; skutecznie wypełni to radełkowanie.
Np. coś takiego: http://allegro.pl/plynny-ciekly-metal-wypelniacz-do-metalu-permatex-i6985131652.html
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: Wypadła rurka zasilania gaźnika
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 26, 2017, 02:56:36 am »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2593
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
nie każdy ma profesjonalne środki a cyjanopan w każdym sklepie i też da radę. w urządzeniach gdzie środki żrące lub ciśnienie większe to potrzebne są lepsze specyfiki.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: Wypadła rurka zasilania gaźnika
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 26, 2017, 09:39:36 am »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
Ja nie neguję cyjanopanu, używałem go kiedyś do wszystkiego, potem distalu, poxiliny, objawieniem dla mnie był klej do szyb - do innych zastosowań,, choć nie ma go w małych tubkach.
A ten "płynny metal" to żaden rallytasR. Kupisz go w wielu sklepach motoryzacyjnych i w każdym większym markecie budowlanym, to nie jest nic "profesjonalnego".
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.