Autor Wątek: Wypadła rurka zasilania gaźnika  (Przeczytany 412 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline leszczu

• Nowicjusz
    • FSO-Polonez 1.5
Wypadła rurka zasilania gaźnika
« dnia: Listopad 25, 2017, 21:37:01 pm »
Przy próbie zmiany filtra paliwa rurka zasilania która powinna być na stale w gaźniku wyszła razem z gumowym przewodem. Jak ja teraz przymocować żeby było wszystko ok?

Offline wrb#1974

• Klubowicz
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
Odp: Wypadła rurka zasilania gaźnika
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 25, 2017, 22:15:02 pm »
na kawałku tektury, na płaskim podłożu przetocz rurkę zwykłym pilnikiem do metalu. tak żeby na jej powierzchni powstały ślady po zębach pilnika. to się nazywa radełkowanie. powstałe w ten sposób ślady będą miały średnicę większą od rurki. wbij rurkę w otwór gaźnika i zalej cyjanopanem. połączenie mocniejsze niż oryginalne.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Offline lesor#1973

• FSO:1993-1996 B-1078
  • Moderator
    • Borewicz_81 Caro_95 Jesion4 i inne graty
    • forum miłośników big-bike'a CB1300
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 25, 2017, 22:57:41 pm »
Do podobnych rzeczy (choć w innej branży), używam kleju typu "płynny metal"; skutecznie wypełni to radełkowanie.
Np. coś takiego: http://allegro.pl/plynny-ciekly-metal-wypelniacz-do-metalu-permatex-i6985131652.html

Offline wrb#1974

• Klubowicz
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 26, 2017, 02:56:36 am »
nie każdy ma profesjonalne środki a cyjanopan w każdym sklepie i też da radę. w urządzeniach gdzie środki żrące lub ciśnienie większe to potrzebne są lepsze specyfiki.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Offline lesor#1973

• FSO:1993-1996 B-1078
  • Moderator
    • Borewicz_81 Caro_95 Jesion4 i inne graty
    • forum miłośników big-bike'a CB1300
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 26, 2017, 09:39:36 am »
Ja nie neguję cyjanopanu, używałem go kiedyś do wszystkiego, potem distalu, poxiliny, objawieniem dla mnie był klej do szyb - do innych zastosowań,, choć nie ma go w małych tubkach.
A ten "płynny metal" to żaden rallytasR. Kupisz go w wielu sklepach motoryzacyjnych i w każdym większym markecie budowlanym, to nie jest nic "profesjonalnego".