Autor Wątek: Dziwne skoki temperatury  (Przeczytany 963 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mihals

• Sympatyk
    • Polonez ohv
Odp: Dziwne skoki temperatury
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 11, 2017, 21:34:35 pm »
Tylko ze zaslonienie kartone dopiero cos daje jak jedziesz w troche dluzsza droge,a jak jedziesz np do pracy te 15-20 min to praktycznie nic to nie daje

Offline Buźka

• Sympatyk
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.6 GSI '01
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 11, 2017, 21:54:45 pm »
Nie pisz głupot, bo jak zasłonisz CAŁĄ chłodnice, to nawet jeszcze idzie go przegrzać, a co dopiero.Jeśli nawet częściowe zasłonięcie chłodnicy nic nie daje, to musi być wyjątkowo uwalony termostat.Zasłonięcie chłodnicy skutkuje nie tylko mniejszym jej wychładzaniem, ale i samego silnika, co też gra jakąś rolę.Idealnym rozwiązaniem była by roleta odsuwana/zasuwana elektrycznie, za pomocą np. mechanizmu elektrycznych szyb (z czegokolwiek) bo podobne petenty ponoć stosują producenci w niektórych nowych furach.Niedawno był na kanale "miłośnicy czterech kółek" film o podobnej tematyce i tam się w komentarzach dochodzili na temat kartonów, żaluzji itd.

Offline mihals

• Sympatyk
    • Polonez ohv
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 11, 2017, 23:02:00 pm »
Nie pisze glupot tylko wlasne doswiadczenia,bez kartonu trzyma te 80 stopni,a z zaslonieta w 70% trzyma niecale 90 stopni,ale trzeba te 25 minut pojezdzic,zeby sie rozbujał o te 10 stopni wiecej.
Idealne rozwiązanie to nie sa rolety i inne dziwne kombinacje tylko normalny termostat,bo jakos nowe plusy potrafiły trzymac te 90 stopni niezależnie od pogody

Online daniel22

• Ranga: SUM
  • Sympatyk
    • matiz 0.8 friend, ale szyby w prądzie (drzwi od wersji joy)
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 11, 2017, 23:02:32 pm »
Trzeba znaleźć poprawnie działający termostat, a nie bawić się z kartonami... Wcześniej nie miałem takich problemów, po prostu coś się musiało zepsuć w MERZE w ciągu ostatniego roku. Termostaty do polonezów z nowej produkcji wyglądają trochę inaczej, wcześniej były całe jakby z mosiądzu i miały dodatkową uszczelkę na stopce, teraz są srebrno-złote (aluminium+mosiądz?), nie mają gumki na stopce, i widać, jak działają. Poza tym, szeroka chłodnica jest wydajniejsza i problem gotowy. Jasne, że zimą termostat może mieć ciężej, temperatura może trochę spadać, ale na litość, przy termostacie 87 stopni nie powinna spadać poniżej 85-83. różnica 12 stopni to raczej przegięcie.

Może kolega co zamówił ten termostat STAHLER da znać, jak się sprawuje i coś będzie wiadomo.
Użytkownik pontonów KONGER

Offline Buźka

• Sympatyk
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 11, 2017, 23:30:31 pm »
No cóż, jak termostat złom, to na krótkich trasach, niewiele się zrobi.U mnie plus też za idealnie nie trzyma temperatury, ale do termostatu mu nie zaglądałem.Może ten, który jest i tak będzie lepszy, niż nowy, skoro tak piszecie.Tam już wyłożyli laskę totalnie na to, czy jak? Ta stopka na dole, to zawsze miała gumkę, bo to ma uszczelniać, a nie służyć za dekorację.Skoro teraz nie dają, to ja nie wiem.

Online KGB

• Sympatyk
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 11, 2017, 23:50:02 pm »
dobry termostat i tak mozna wspomoc kartonem, polowa szerokiej chlodnicy bezsensownie sie mrozi w trasie

co do tego kondoma w merze to najlepiej to zdjac, bo widzialem ze od zasysania i temperatury sie odksztalca,
w tym miejscu nie trzeba jakiejs specjalnej szczelnosci i gorzej jest jak sie przedobrzy w druga strone, bo odkszatalcona guma bedzie zawsze ograniczala przelot i maly obieg bedzie kiepski
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Offline mihals

• Sympatyk
    • Polonez ohv
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 18, 2017, 23:48:46 pm »
Tak dla potomnych napisze,gdyby ktos w przyszlosci yen temat znalazł. Winny był termostat,ktory wytrzymał 10 miesiecy

Online daniel22

• Ranga: SUM
  • Sympatyk
    • matiz 0.8 friend, ale szyby w prądzie (drzwi od wersji joy)
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 18, 2017, 23:57:40 pm »
Tak dla potomnych napisze,gdyby ktos w przyszlosci yen temat znalazł. Winny był termostat,ktory wytrzymał 10 miesiecy

On nie tyle wytrzymał, tylko niestety tak normalnie działa, mój 87 stopni też założyłem na wiosnę i niby wszystko grało, do czasu, jak zaczęły się temperatury rzędu 10-15 stopni na plusie :P. Ale przynajmniej wiesz, że masz dobrą i wydajną chłodnicę.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2017, 00:02:02 am wysłana przez daniel22 »
Użytkownik pontonów KONGER

Offline Gomulsky

• Sympatyk
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 04, 2018, 13:46:17 pm »
To chyba będzie dobry temat ma poruszenie tego problemu.
Mianowicie chłodnica 2wu wiatrakowa, termostat MERA zdaje się 87*C i taka sytuacja, że pierwszy wentylator chłodnicy włącza się przy mniej więcej takim wskazaniu temperatury:

Co o tym sądzicie? Jeśli termostat nie trzymałby temperatury wentylator nie powinien się włączyć, a jednak to robi. Zatem dlaczego wskaźnik pokazuje temperaturę w okolicach 80*C?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2018, 14:15:05 pm wysłana przez Gomulsky »
Jeżdżę FSO:
Cytat: Varisella
BO MNIE KU*WA STAĆ.

Online KGB

• Sympatyk
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 04, 2018, 14:44:43 pm »
albo bimetal oszalal,albo wskanik temp. nie pokazuje prawdziwej temp.
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Offline pold1980

• Nowicjusz
    • Polonez plus
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 08, 2018, 14:14:51 pm »
Nie chce zakladac nowego watku, moze tu mi podpowiecie. Wyjalem ostatnio chlodnice do wyczyszczenia, odkrecilem 2 czujniki od wiatrakow, myslalem ze sa identyczne, ale jeden jest 92-87, a drugi 95-90, ktory powinien byc gdzie wkrecony? Czy ma to jakies znaczenie?

Offline Buźka

• Sympatyk
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 08, 2018, 16:21:06 pm »
Jeden wentylator włącza się  wcześniej, a drugi później, więc i czujniki mają różną temperaturę załączania.Ten z niższą temperaturą, powinien być chyba od strony wejścia do chłodnicy, a ten wyższą, przy wyjściu.

Offline pold1980

• Nowicjusz
    • Polonez plus
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 08, 2018, 18:11:53 pm »
Ok, zeby sie upewnic 92 od strony wejscia na dole, 95 od strony wyjscia na gorze z przelewem do zbiorniczka?

Offline Buźka

• Sympatyk
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 08, 2018, 18:24:20 pm »
Miałem na myśli wejście i wyjście z chłodnicy, czyli 92 tam, gdzie wyjście z termostatu i wężyk odpowietrzający.Steruje on wentylatorem z prawej strony chłodnicy, patrząc z pozycji kierowcy, a ten drugi czujnik "późniejszy" wentylatorem z lewej strony.Po prostu, gdy jeden nie daje rady zbić temperatury, czujnik przy wyjściu z chłodnicy, włącza ten drugi wentylator, na wejściu.Oczywiście, nie sprawdzałem u siebie, piszę z pamięci, ale tak powinno być ok.W roverze, czujnik jest na wyjściu z chłodnicy, a wentylator na wejściu, więc tu analogicznie, jak są dwa.