Autor Wątek: Termostat GSi  (Przeczytany 9902 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Termostat GSi
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 16, 2017, 22:41:10 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1145
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Wszystkie katalogi i rynek termostatow podaja 82 stopnie,inne temperatury (oprocz 85 stopni plusowych) to odpowiedz rzemieslnikow na niedogrzewajacy sie silnik.

Odp: Termostat GSi
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 16, 2017, 23:02:13 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5091
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Powinienem mieć jeszcze gdzieś pudełko po termostacie z Mery, tzw. "zimowym" jak mówił sprzedawca i tam chyba było coś więcej, niż 85*. Jutro popatrzę.Ten termostat siedzi mi chyba w starym silniku 1.6 gaźnikowym, który miałem chwilowo w caro, jak mi w roverze głowicę wyżarło.Kupowałem go już parę lat temu i właśnie na zimę, no i miał być mocniejszy, ale już za chiny nie pamiętam, jaką trzymał na nim temperaturę.A w plusie, to też nawet nie wiem, co mi siedzi.Już mi się miesza wszystko, ale chyba nic w nim nie zmieniałem.

Odp: Termostat GSi
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 16, 2017, 23:23:35 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1145
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Mera ma 82,85 bądź 87 stopni.

Odp: Termostat GSi
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 16, 2017, 23:40:51 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
patrze,ze mam jeszcze TERMOT  85*C z XXI wieku,
wszystkie metal-incar 87*C ,
to jakiej firmy sa te oryginalne 82*C ?
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Termostat GSi
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 17, 2017, 00:42:26 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5091
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Poszedłem po to pudełko.Jednak mera 87*C

Tyle tylko, że kupiony raczej chyba z 5 lat temu, jak nie więcej, kiedy wkładałem 1,6 zamiast rovera.Rozkręcę jutro obudowę termostatu w tamtym silniku i on powinien tam siedzieć.Mam jeszcze taki termostat, który siedział w tym pudełku, ale zupełnie nie pamiętam skąd

Dla niedowidzących, Termot 88*C  :-)
Raczej nie był z żuka, bo tam był chyba 74* i to zepsuty, a wsadziłem bodajże 82* z poloneza, chyba właśnie ze starego GLE.Uprzedzając fakty, on zdaje się miał tą gumkę na stopce, ale chyba założyłem ją na ten termostat do żuka, bo one się lubiły psuć, twardniały itd.na bank w starym 1.6 mam tego mera 87* , natomiast w GSI, to zupełnie nie wiem, co.Jak miałem wyciągnięty silnik, to jakoś nie pomyślałem, żeby sprawdzić, co tam siedzi.Wiosną i w lecie, trzyma idealne 90*, a nawet ciut przechodzi, na grubość wskazówki i włącza się wentylator.Teraz już gorzej się grzeje, bo nagrzewnica schładza.Temperatura wzrasta do jakichś 80* i dopiero jak się jeszcze coś przejedzie, to dojdzie do 90,A teraz przecież mamy w sumie ciepło.Podejrzewam, że pewnie siedzi tam nie więcej, niż 85* Nie chce mi się, ale jak by tak spuścić troszeczkę płynu i zajrzeć, to bym się upewnił.Na szczęście, to nie rover, że termostat jest na dole.Gdyby był ten z mniejszą temperatura to może bym wsadził tego Termota 88*?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2017, 00:44:36 am wysłana przez Buźka »

Odp: Termostat GSi
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 17, 2017, 01:18:32 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
na TERMOCIE nie bylo kondoma, widzialem je tylko na MERZE
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Termostat GSi
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 17, 2017, 11:38:50 am »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1145
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Po 3,5 roku z wiecznie niedogrzanym silnikiem i udało mi się wreszcie rozwiązać problem,wczoraj kupiłem i zamontowałem termostat termot (obecny stahler) na 88 stopni,temperature trzyma perfekcyjnie,silnik szybko się nagrzewa.Przy jeździe w trasie i temperaturze -3 stopni bez żadnych kartonów wskazówka temperatury utrzymuje się tak

A tak wygląda




Odp: Termostat GSi
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 17, 2017, 11:44:49 am »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1166
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
Tak właśnie pokazuje i u mnie po zamontowaniu termostatu na 88 stopni, czyli tak powinno być chyba, ale dalej będę kombinował.

Odp: Termostat GSi
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 17, 2017, 12:11:51 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1145
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Wg mnie niema już po co kombinować

Odp: Termostat GSi
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 17, 2017, 12:40:08 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5091
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Popieram.Zimą ma prawo troszkę gorzej się nagrzewać, ale skoro trzyma 90* to nie ma co kombinować.Jak słabo grzeje, to sprawdzić nagrzewnicę.Ja wyjąłem ten termostat ze starego silnika i jest Mera 87*, czyli ten z opakowania, ale co ciekawe, ma malutki otworek w grzybku.Wszystkie Mery tak miały? Może spróbuję założyć tego Termota 88* który mi leży i zobaczymy, co pokaże.

Odp: Termostat GSi
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 17, 2017, 13:00:29 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4661
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
To chyba wreszcie problem będzie rozwiązany ;). Trzeba będzie napisać do termotu, żeby wypuścili jeszcze jakąś serię termostatów do polonezów (z tego co widzę to na tą chwilę jednak ich nie robią już, jeżeli w ogóle jeszcze produkują termostaty samochodowe), chętni pewnie się znajdą.

Dziwne, że na rynku utrzymał się szmelc verneta i mery, a za naprawdę dobrymi termostatami trzeba się nachodzić... do tego MERY wcale tanie już nie są.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2017, 13:02:27 pm wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Termostat GSi
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 17, 2017, 14:05:18 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1166
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
Ciekawe jaka jest pojemność chłodnic , np Poloneza a Golfa III, oba silniki 1.6, może w tym jest problem niedogrzewania się do 90 stopni.

Odp: Termostat GSi
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 17, 2017, 15:25:42 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4661
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Ale 88 stopni to już wystarczająca temperatura, można jeszcze dodatkowo zastosować osłonę miski z plusa, żeby się olej nie wychładzał podczas jazdy. Przy 88 stopniach temperatury płynu, olej będzie miał 100-105 stopni (wiadomo, zawsze temperatura oleju jest wyższa od temperatury cieczy podczas jazdy), także idealnie. Jak masz 88 stopni na zegarach, to według mnie nie ma sensu dalej modzić, te dwa stopnie więcej na zegarach nie zrobią Ci aż takiej kolosalnej różnicy.



Tabelka dotyczy syntetyków.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2017, 15:32:32 pm wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Termostat GSi
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 17, 2017, 16:08:57 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1145
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Daniel,ale obecny termot jest inny od dawnego,dawniej miałeś caly termostat mosieznego koloru a teraz jest w kolorze polerowanego aluminum

Odp: Termostat GSi
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 17, 2017, 17:36:14 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4661
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Przecież mareks#1181 kupił termostat z nowszej linii (te z aukcji) i twierdzi, że dobrze trzyma temperaturę :). Myślę, że bardziej chodzi o jego konstrukcję, jest trochę inaczej zbudowany, niż pozostałe termostaty.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Termostat GSi
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 17, 2017, 18:27:08 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
ma malutki otworek w grzybku.
otworki sluza do odpowietrzania ukladu zanim termostat sie otworzy
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Termostat GSi
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 18, 2017, 13:44:18 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4661
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Wysłałem zapytanie do termotu - dostałem odpowiedź, że termostaty do poloneza na wszystkie temperatury są na bieżąco produkowane pod marką Stahler i można je dostać w:

-Moto Profilu
-Moto-hurcie z Ropczyc
-W sieci hurtowni Gordon.

Lub u użytkownika Moto-gum_sklep na allegro:

https://allegro.pl/uzytkownik/Moto-gum_sklep?string=polonez&order=m&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-aut-1-4-1003

Także nie jest tak źle, jak myślałem, chociaż ich marketing klęczy, skoro trzeba tak szukać, a innymi markami są wypchane półki w każdym sklepie :P.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Termostat GSi
« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 18, 2017, 13:50:23 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
no fajnie,ale ten termostat z aukcji wyraznie ma inna budowe niz starsze TERMOTy,
na takie rzeczy linii produkcyjnej sie nie zmienia, wiec produkuje to inny zaklad niz kiedys
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Termostat GSi
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 18, 2017, 18:36:20 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4661
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Może i tak, ale dzisiaj zamontowałem ten ze współczesnej produkcji, cały srebrny w nowym opakowaniu, udało mi się dorwać jedną sztukę w lokalnej hurtowni, również na 88 stopni. Pojeździłem trochę na próbę i trzyma idealnie cały czas, jak na zdjęciu michals-a. Ogrzewanie na full, droga szybkiego ruchu, 90km/h na piątce, guma z chłodnicy zdjęta i non stop wskazówka lekko przed 90, czyli jakieś 87-88 stopni. Według mnie super. Więc jednak nie "ten typ tak ma", jak już sądziłem, nie potrzeba żadnych rolet/osłon/kartonów, tylko termostat termot/stahler i mamy dogrzany silnik.  <ok>
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Termostat GSi
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 18, 2017, 19:51:40 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
to dobrze, ze jest dostepny taki, ktory dziala i jego cena jest znosna
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.