Autor Wątek: Woda w Polonezie - pomocy  (Przeczytany 1948 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Woda w Polonezie - pomocy
« dnia: Sierpień 10, 2021, 20:46:50 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2228
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Mam już naprawdę serdecznie dość. Po raz kolejny rozbieram spód od strony pasażera żeby suszyć wygłuszenia. Właściwie od czasu jak tylko złożyłem auto po remoncie, jest cały czas ten sam problem. Woda pod nogami pasażera  ;-| Problem jest o tyle nietypowy, że nie występuje np podczas mycia auta lub podczas zwykłego deszczu. Występuje tylko po mocnej ulewie, lub myciu auta na karcherze. Kiedy myje go pod domem z węża zawsze jest sucho w środku i kiedy pada ,,zwykły" deszcz, też jest sucho.

Sprawdzałem przelotki w grodzi - wszystkie są i są na miejscu

Sprawdzałem węże odprowadzające wodę z podszybia, były w kształcie stożków, poobcinałem te stożki tak, że teraz mają prześwit 100% bo myślałem, że może nie nadążają z odprowadzaniem wody.

Dziś przed burzą Polonez był suchy w środku jak pieprz. Wystawiłem go z garażu, żeby umyć podłogę, Polonez stał przed garażem dziobem w dół. Wyjechałem z domu na 3 godziny, w międzyczasie była ulewa. Samochód tylko stał, nigdzie nie jeździł. Wracam - pod nogami pasażera kompletny gnój, znów do suszenia  ;-|

Tracę cierpliwość i pomysły. W sumie przed remontem buda w miejscu podłogi pasażera była ponadprzeciętnie przegniła, musiałem wstawiać cały płat podłogi. Zaczynam myśleć, że może po prostu ta buda jest jakaś krzywa / trafna / wadliwa i poprzedni właściciel też miał ten sam problem, tylko gość o tym albo nie wiedział, albo olał i dlatego auto akurat tam zgniło aż tak bardzo  <mysli>

Odp: Woda w Polonezie - pomocy
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 10, 2021, 21:31:35 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3428
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
A dołem podszybia nie ma nieszczelności? W sensie gdzie jest deska rozdzielcza lub tam gdzie zachodzi uszczelka?
Ewentualnie może leci przelotką od nagrzewnicy-tam gdzie przechodzą węże?
Górę wykluczam bo byś miał ślady na desce rozdzielczej  lub podsufitce. Cóż podłogę wykluczam i tzw buty bo przecież miałeś wszystko to robione na tip top, chyba że tak jak piszesz coś nie tak jest z budą ale wtedy by pękała szyba, drzwi by się opuszczały itp.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2021, 21:34:10 pm wysłana przez mruk1313 »
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: Woda w Polonezie - pomocy
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 10, 2021, 21:39:20 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1143
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Nogi pasazera powiadasz? Po tych ulewach, sztormach i nawałnicach otworz prawe drzwi i obejrzyj pionową uszczelke drzwi od wysokości lusterka bocznego, aż do samego dołu.

Odp: Woda w Polonezie - pomocy
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 10, 2021, 21:44:28 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 878
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Jeden niech ładuje wodą pod ciśnieniem z zewnątrz a drugi siedzi w środku i obserwuje z kąd zaczyna lecieć,najszybsza metoda  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: Woda w Polonezie - pomocy
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 10, 2021, 21:52:48 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2228
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
A dołem podszybia nie ma nieszczelności? W sensie gdzie jest deska rozdzielcza lub tam gdzie zachodzi uszczelka?
Ewentualnie może leci przelotką od nagrzewnicy-tam gdzie przechodzą węże?
Górę wykluczam bo byś miał ślady na desce rozdzielczej  lub podsufitce. Cóż podłogę wykluczam i tzw buty bo przecież miałeś wszystko to robione na tip top, chyba że tak jak piszesz coś nie tak jest z budą ale wtedy by pękała szyba, drzwi by się opuszczały itp.

Przelotką nie ma jak, cała gródź tam jest sucha, dołu podszybia nie sprawdzałem, musiałbym deskę zrzucić i w ogóle całe wnętrze rozbebeszyć więc traktuje to jako ostateczność

Nogi pasazera powiadasz? Po tych ulewach, sztormach i nawałnicach otworz prawe drzwi i obejrzyj pionową uszczelke drzwi od wysokości lusterka bocznego, aż do samego dołu.

Poszedłem od razu do garażu i obejrzałem. Na wysokości od lusterka do dołu, uszczelka jest mokra i zgąbczała. możliwe, że wystarczy po prostu wymienić uszczelkę drzwi ? wydawało mi się, że na optykę jest git sama uszczelka

Jeden niech ładuje wodą pod ciśnieniem z zewnątrz a drugi siedzi w środku i obserwuje z kąd zaczyna lecieć,najszybsza metoda  <spoko>

I chyba ku temu się będę skłaniał. Wyciągnąć fotel pasażera, wykładzinę i wsadzić kolegę i pojechać na karchera na myjnie i zobaczyć...

Odp: Woda w Polonezie - pomocy
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 10, 2021, 22:48:56 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
ta buda byla dziurawa jak sito, wiec przy spawaniu raczej nie zostawili otworow w podszybiu,
w PN nie ma wileu potencjalnych miejsc przecieku, oprocz przelotek przewodow zostaje chyba tylko wlot powietrza i wtedy woda moze sie wlewac przez uklad wentylacji od srodka kabiny,
jezeli woda wlewa sie od bokow kabiny to od strony podszybia zostaja wlasciwie tylko przelotki przewodow,
uszczelki drzwi to jest jakis trop i latwo to sprawdzic przyklejajac wzdloz papierowa tasme - jezeli bedzie mokra na duzej wysokosci, to musi miec kontakt z woda na duzej wysokosci drzwi, czyli uszczelka
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Woda w Polonezie - pomocy
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 10, 2021, 23:41:46 pm »

Offline xmaniekx

  • Macher
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 658
    • C+ pinto turbo
Uszczelki nowe z metra są na allegro. Jedyny minus jest taki, że nie pasują idealnie do kąta prostego w rogu drzwi.
Ja za namową kolegi restaurującego zabytki skorzystałem z kleju wulkanizującego firmy ataszek i mogę z ręką na sercu polecić:
https://ataszek.pl/869-klej-do-tasm-przenosnikowych-atk-901.html
Instrukcja użycia przychodzi z klejem, ja od siebie polecam odtłuszczać alkoholem izopropylowym po zmatowieniu.
Kleiłem na nadwoziu, poprzednio zabezpieczając ranty taśmą klejącą, a po wyschnięciu i zdjęciu uszczelki jeszcze raz od środka.
Najistotniejsze jest bardzo dokładne dopasowanie uszczelki, bo jeśli się zrobi po łebkach trzeba nakładać wiele warstw (klej ma konsystencję dosyć wodnistą i nie tworzy grubej powłoki za jednym pociągnięciem pędzla).

Odp: Woda w Polonezie - pomocy
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 11, 2021, 00:04:38 am »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1143
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Poszedłem od razu do garażu i obejrzałem. Na wysokości od lusterka do dołu, uszczelka jest mokra i zgąbczała. możliwe, że wystarczy po prostu wymienić uszczelkę drzwi ? wydawało mi się, że na optykę jest git sama uszczelka
W atu plusie tak miałem,różne uszczelki montowałem, az na sam koniec załozyłem z cinquecento (jest jak polonezowa tyle ze grubsza i bardziej mięsista) nic to nie dawało. Przyjrzyj się jak z lewej strony drzwi zachodzą na uszcelke w samym rogu, a jak z prawej.

Odp: Woda w Polonezie - pomocy
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 11, 2021, 08:41:56 am »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
Chyba jednak musisz zrzucić deskę.
Miałem kiedyś podobny problem - ciekło spod szyby po jej wymianie.
Odpływ był drożny, nowa uszczelka, przylgnia bez korozji - nadal ciekło.
Pomogło ponowne założenie szyby z uszczelnieniem jakimś dekarskim siuwaksem. Nie pamiętam już czy po obwodzie szyby czy ramy.
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: Woda w Polonezie - pomocy
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 11, 2021, 11:33:29 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Dlatego właśnie ja, podczas wymiany szyby, między uszczelkę a budę, na pionach i górnym poziomie dałem silikon, jakiego używam do uszczelniania szyb zespolonych. To już takie zboczenie po doświadczeniach z lublinem, w którym buda przeciekała od nowości i sam na mierzyłem przyczynę, którą okazała się być nieszczelność między na sucho wstawioną szybą czołową a szkieletem kabiny.
Teraz w Trupie w przedniej części podłogi też znajduję wodę i mam dylemat, ponieważ drzwi są po bardzo amatorskiej wymianie poszyć, której skutki prezentują się dość hadko.
Prawda jest taka, że dołu nie doszczelniałem, a podszybie jest wsadzone pod uszczelkę, więc może i w cholerę tamtędy woda napier....

Odp: Woda w Polonezie - pomocy
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 11, 2021, 15:04:22 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 512
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
U mnie lało się podobnie przez uszczelkę, o której mihals wspomina-oczywiście na pierwszy rzut oka wyglądała ok, ale jakoś kierowała wodę do środka  <lol>

Odp: Woda w Polonezie - pomocy
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 11, 2021, 18:55:02 pm »

Offline Lukatoni190

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro Plus
U mnie też leci tą uszczelką o której piszą koledzy. Najpierw była ori, teraz jest od Kangoo. Grubsza, bardziej mięsista ale i tak leci...

Odp: Woda w Polonezie - pomocy
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 17, 2021, 12:14:13 pm »

Offline OLO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1174
Mi w fiacie cieknie przez uszczelkę - woda przechodzi pod szybą. Po deszczu pojawia się wewnątrz.
Myślę że najlepsza będzie próba wody. Ktoś leje od dołu poszczególnymi strefami a Ty patrzysz skąd cieknie.
Były:
PNC 1.6 GLE 95
PNC 1.6 DOHC 91
PNC 1.5 GLE 93 EVO 1
PNC 1.5 GLE 94 EVO 2
PNC 1.6 GLI 95 EVO 3
PNC 1.5 GLE 94 EVO 4
PNC 1.4 GLI 96 EVO 5
PNC 1.9 D 96 EVO 6
PNC 1.6 GSI 99 EVO 7

Karetka 1.6 GLI 97 EVO 8
PN 1.5 SLE 90 EVO 9

Odp: Woda w Polonezie - pomocy
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 17, 2021, 20:09:47 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
U mnie dzisiaj przed południem trochę popadało i mogę podzielić się osobistymi spostrzeżeniami.
Otóż... Cieknie nie drzwiami i nie szybą, lecz... otworami w grodzi, którymi odbywa się łączność między kabiną a silnikiem. Mam aktualnie wymontowane koryto pod podszybiem (jakkolwiek ono się fachowo nazywa) - i być może właśnie tu jest cała przyczyna.

Odp: Woda w Polonezie - pomocy
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 17, 2021, 21:20:27 pm »

Offline Maćko

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1944
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + 1.8 LPGTi 23E
I ja po wczorajszej ulewie w Wawie (swoją drogą naprawdę konkretne oberwanie chmury, garaż podziemny w bloku nam zalało) dołączam do grona "zalanych". Woda pojawiła się z przodu na dywaniku pasażera. O dziwo, dywan podłogi z każdej strony suchy więc wygląda jakby gdzieś spod deski. Ostatnio grzebałem przy przelotce kabli puszczając dodatkowy przewód do ecu, więc możliwe że tą drogą coś wpadło.
Był: Caro '93
Jest: LPGTi - Atu Plus 1.8 VVC 160+KM 23E | Renault Laguna 3 GT 2.0 dCi 178KM

Odp: Woda w Polonezie - pomocy
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 17, 2021, 21:27:10 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1160
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
No to olkit i pomazać wszystko co się da od strony komory silnika, a i dobrze jest obejrzeć czy odpływy w łapaczu powietrza do środka są drożne odpływy, bo czasami liście ładnie to pozatykają.