Autor Wątek: Wygłuszenie silnika Poloneza Plus  (Przeczytany 1882 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wygłuszenie silnika Poloneza Plus
« dnia: Grudzień 10, 2017, 23:00:03 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 512
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Witam, w moim Pluszaku nie ma wygłuszenia grodzi silnika od strony komory.

Z tego co widzę po fotach z netach, jest jakieś srebrne (domyślam się, że to warstwa ochronna) nakrycie blachy.

Tu jawi się pytanie-jak takie fabryczne wygłuszenie wyglądało, albo jakiej grubości było?Czy to był filc osłonięty z jednej strony aluminium?

Odp: Wygłuszenie silnika Poloneza Plus
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 11, 2017, 00:13:38 am »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2593
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
to nie był typowy filc. raczej włóknina ze strzępków nitek, czymś spojona. nie zgniecione miało około 15 mm.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: Wygłuszenie silnika Poloneza Plus
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 11, 2017, 02:11:03 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Jeszcze dobre 10 lat temu, można było taki oryginalny materiał kupić normalnie w sklepie.Nawet kupowałem to jeszcze do żuka, żeby wygłuszyć pokrywę silnika od środka.To było stosowane już w latach 90-tych w większości polskich sprzętów, lublin, żuk, polonez itd.Takie właśnie różne włókna, na nich przyklejona warstwa bitumiczna, na oko 0,5 cm i na niej bezpośrednio folia aluminiowa i całość wytłoczona w takie kratki.Mam tego jeszcze kawałki z żuka i nawet trzeba by z ciekawości gdzieś opytać, czy to jest dostępne.Jak wtedy kupowałem, to tanie to nie było, ale takie, jak fabryka dawała.Parę lat temu, tak sobie przeglądałem strony i natknąłem się na ten "materiał" na jakieś stronie, oferującej tego typu rzeczy, tylko dla przemysłu ciepłowniczego itd. ale to był dokładnie ten sam materiał.Nie zapisałem sobie wtedy strony i już po śliwkach, ale było to.
Edit:Znalazłem zdjęcie poglądowe, jak to wyglądało np. w żuku.To jest ten sam materiał.Te "włókna" to tzw. poroso.Jak jest nowe, to jest zielonkawe, a jak się trochę zużyje, to już niekoniecznie.Kupiłem wtedy dosyć duży kawal tego, takie właśnie zielone włókna, na nich warstwa bitumiczna, jak na tych podłogowych w polonezie i na tym aluminium.Dokładnie to samo, co na grodzi od strony silnika.Całkiem możliwe, że jest to do dostania, ale trzeba szukać.Gdyby mieć z czego odwzorować kształty, to można by ładnie wyciąć, tylko bardziej w ciepłych porach roku, lub w ciepłym pomieszczeniu, bo w zimnie i na mrozie, to bardzo sztywnieje i się kruszy.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2017, 02:46:06 am wysłana przez Buźka »

Odp: Wygłuszenie silnika Poloneza Plus
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 11, 2017, 08:52:54 am »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 512
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Poroso to chyba jakiś rodzaj filcu albo nazwa handlowa.Trzeba będzie coś pokombinować, najwyżej samoróbkę zrobić, na szczęście jakieś 30km ode mnie jest sklep z wygłuszeniami, może coś doradzą, ale oczywiście nie teraz :)

No i pytanie, na ile to pozwoli wygłuszyć autko?Skoro nic nie ma, to pewnie sporo.Inna sprawa, że pod deską już zamontowałem wygłuszenie.

No nic, pomyślę wiosną.

Dzięki :)

Odp: Wygłuszenie silnika Poloneza Plus
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 11, 2017, 11:25:54 am »

Offline CHMURA

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 31
  • Płeć: Mężczyzna
    • XD
bitmat.pl
aczkolwiek temu autu nic juz nie pomoże. zadne wygłuszanie itp. O ile sam silnik do tych 4000rpm jest w miarę cichy o tyle wycie skrzyni, wału i mostu i opory powietrza niczym budka telefoniczna robią swoje. zainwestuj lepiej 1.2zł w stopery do uszu.

Odp: Wygłuszenie silnika Poloneza Plus
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 11, 2017, 18:01:51 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 512
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
U mnie akurat silnik jest głośny, dlatego obstawiam jako winowajcę brak tego wygłuszenia.

Skrzynia nie wyje u mnie w Poldku, w drugim aucie-owszem.

Wycie mostu w przedziale 90-110 jakoś mi nie przeszkadza.

Odp: Wygłuszenie silnika Poloneza Plus
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 12, 2017, 12:36:19 pm »

Offline CHMURA

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 31
  • Płeć: Mężczyzna
    • XD
Proponuję zajrzeć do panewek w takim razie