Autor Wątek: Miernik ciśnienia oleju  (Przeczytany 1385 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Miernik ciśnienia oleju
« dnia: Grudzień 15, 2017, 02:59:00 am »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1307
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Jaki gwint ma czujnik cisnienia oleju w ohv? Ten pod kolektrem ssacym.
Chce kupic taki manometr: http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5556186553

Odp: Miernik ciśnienia oleju
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 15, 2017, 13:24:36 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Gwint będzie pasować, ale znacznie lepiej dołożyć parę złotych i kupić: http://allegro.pl/tester-miernik-probnik-cisnienia-oleju-0-10-bar-ge-i6867044997.html

Chodzi o to, że w tamtym mierniku nie masz szybkozłączek, i więcej się namęczysz .Mam taki sam jak wkleiłeś i o ile na początku byłem zadowolony, to po pewnym czasie mam dosyć kręcenia całym manometrem, obijania go o silnik i wykręcania przewodu - powodzenia z wkręceniem go pod kolektor ssący... On jest dobry, jak masz wyciągnięty silnik na stanowisku pomiarowym. Znacznie lepiej zrobić sobie prezent na święta i wziąć drugi zestaw, wkręcasz bez problemu sam adapter i dopiero podpinasz miernik.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Miernik ciśnienia oleju
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 15, 2017, 13:35:36 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1307
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Masz rację. W ogóle jest problem z tymi miernikami bo te markowe albo mają zakres do 35 bar albo kosztują dużo. Geko to chińszczyzna i to z gatunku typowej chinszczyzny. Wlasnie odsyłam im zestaw do wciskania tloczkow bo okazał sie tandeta jakich mało.

Odp: Miernik ciśnienia oleju
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 15, 2017, 14:01:58 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Masz rację. W ogóle jest problem z tymi miernikami bo te markowe albo mają zakres do 35 bar albo kosztują dużo. Geko to chińszczyzna i to z gatunku typowej chinszczyzny. Wlasnie odsyłam im zestaw do wciskania tloczkow bo okazał sie tandeta jakich mało.

Trudno do 100zł oczekiwać przyrządu pomiarowego, a nie lepszej zabawki, w każdym razie na pewno lepszy ten Geko niż to, co wkleiłeś. Faktycznie na allegro ciężko znaleźć coś sensownego, zestawy yato nie mają szybkozłączek, więc trochę słabo.

Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Miernik ciśnienia oleju
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 15, 2017, 14:15:15 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1307
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Yato jest do 35 bar wiec nie nadaje się za bardzo.

Odp: Miernik ciśnienia oleju
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 15, 2017, 14:23:42 pm »

Offline Marek94

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 157
  • Płeć: Mężczyzna
    • C+ i inne
Miałem zestaw do sprawdzania ciśnienia na cylindrach z neo i yato i to samo gówno w innym opakowaniu i to dosłownie mam też ten miernik za niecałe 50 i działa ale to wszytko i aż wszytko za te pieniądze można się pobawić a za konkretny czujnik trzeba załapać tyle co za ohv dlatego nie wiedzę sensu  :]