Autor Wątek: [125p]Wybija płyn chłodniczy przez zbiorniczek wyrównawczy  (Przeczytany 2329 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

[125p]Wybija płyn chłodniczy przez zbiorniczek wyrównawczy
« dnia: Grudzień 27, 2017, 23:03:15 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4631
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Pacjent: 125p 1300 116C
Objaw: Po czyszczeniu układu chłodzenia wybija cały płyn chłodniczy przez zbiorniczek wyrównawczy. Podczas jazdy zauważyłem, że mimo nowego termostatu temperatura dziwnie nagle spadła podczas jazdy - otwieram maskę, cała komora silnika w płynie chłodniczym, zbiorniczek pełny i wybija płyn korkiem, natomiast chłodnica zimna - wygląda, jakby nie było płynu chłodzącego. Znajomy jechał za mną, auto nie dymiło na biało. Ostatnio założyłem nowy korek chłodnicy - podobno rzemieślnicze korki mogą być źle wykonane, nie posiadać odpowietrzników i to może powodować takie cuda - faktycznie tak jest? Stary korek był skorodowany i go wyrzuciłem, nie mam w tej chwili innego na podmianę. Ze szczegółów mosiężna rurka łącząca chłodnicę ze zbiorniczkiem nie jest idealnie szczelna i czasem pojawi się pod nią kilka kropki.

Mam nadzieję, że to jednak nie UPG?
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: [125p]Wybija płyn chłodniczy przez zbiorniczek wyrównawczy
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 28, 2017, 01:08:37 am »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2060
niewłaściwy korek . Te korki czasami wyglądają identycznie a mają za krótkie te części na sprężynie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2017, 01:11:56 am wysłana przez diodalodz »

Odp: [125p]Wybija płyn chłodniczy przez zbiorniczek wyrównawczy
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 28, 2017, 01:38:43 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
ktorym korkiem plyn wylecial ?
jezeli przez zbiorniczek to troche dziwne, ale skoro uklad byl czyszczony,to byl tez oprozniony z plynu ,a wiec nie wiadomo jak zostal zalany i odpowietrzony,
normalnie to nawet na ukladzie calkowicie otwartym (czyli ze zlym korkiem na chlodnicy) plyn ze zbiornczka nie wykipi,bo nie ma go az tyle,zeby sie przelac,
ale gdy uklad bedzie zpowietrzony i nastapi przegrzanie, to moze sie to roznie nabuzowac,
a skoro krocic do zbiorniczka przecieka, to uklad mogl sie zapowietrzyc przy stygnieciu
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: [125p]Wybija płyn chłodniczy przez zbiorniczek wyrównawczy
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 28, 2017, 09:05:05 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Zacznij od dobrego odpowietrzenia szczególnie jak masz lpg.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: [125p]Wybija płyn chłodniczy przez zbiorniczek wyrównawczy
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 28, 2017, 10:36:05 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4631
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Płyn wypluło korkiem zbiorniczka. O ile dobrze pamiętam, to układ w fiacie sam się odpowietrza, więc po prostu zalałem płyn do chłodnicy, a później poniżej MAX zbiorniczka. Zawsze tak robiłem, i nic się nie działo. Nie mam LPG.

W takim razie będę szukał fabrycznego korka, już drugie rzemiosło psuje się po krótkim czasie... No i kogoś, kto zlutuje chłodnicę.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2017, 10:39:27 am wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: [125p]Wybija płyn chłodniczy przez zbiorniczek wyrównawczy
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 29, 2017, 21:28:53 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1160
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
Może uszczelka pod głowicą poszła.


Odp: [125p]Wybija płyn chłodniczy przez zbiorniczek wyrównawczy
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 30, 2017, 01:04:04 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4631
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Też tak myślałem, ale na ten moment raczej korek + nieszczelny króciec do zbiorniczka. Nic, muszę znaleźć w Puławach speca od lutowania chłodnic i poszukać oryginalnego korka, bo z rzemiosłem już drugi raz mam cyrk. Poprzedni korek skorodował i rozpadł się.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...