Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018  (Przeczytany 260247 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1840 dnia: Październik 08, 2018, 20:57:16 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1678
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
Brat odwiedził hamownię. Wyniki nas mocno zaskoczyły :D
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1841 dnia: Październik 09, 2018, 00:24:17 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4661
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
W ten weekend sporo się działo, pomogłem znajomemu wytargać z wąskiego caro OHV-kę, która wypluła kompresję 13; 13; 13,5; 13,5 , dzisiaj natomiast chyba fabryczna pompa wody poddała się po przebiegu 97000km, bo niesamowicie hałasuje, więc niedługo wymiana.

Zważyliśmy też kolejny komplet tłoków "lucas", który kolega kupił do remontu swojego OHV - waga wskazała uwaga - identyczną wagę dla każdego tłoka z kompletu z dokładnością do 0,1g!!! Żadnej odchyłki od wagi. Czyli jak chce się, to się da... Gorzyce naprawdę dały d... z produkcją tłoków do FSO, skoro byle rzemieślnik tak dobrze wyważył tłoki do tego silnika  <blee>

No i spasowanie fabrycznie nowego kolektora do 115c z uszczelkami nas rozbawiło... Oczywiście przed montażem będą te nierówności usunięte, i zrobiony porting w docelowej głowicy. Pójdzie do kolejnego ciekawego auta - 125p z idealnym CB na gaźniku, poprawioną głowicą i gazem 2 generacji.



« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2018, 00:30:05 am wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1842 dnia: Październik 09, 2018, 01:05:01 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4661
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Sam teraz żałuję, że nie ruszyłem zamachu, bo jak rozmawiałem z ludźmi, to warto jednak. Kolektor z GSI będzie, bo musi być sonda do sterowania stagiem XL. Do tego trochę innych modów... może będą tu opisane, w każdym razie jeszcze trochę drogi przed nim do wyjechania na szosę :). W każdym razie w lekkim 125p na moście 4:1 będzie według mnie naprawdę ciekawie, i estetyczniej pod maską oraz milej dla ucha, niż z oklepanym k16.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1843 dnia: Październik 09, 2018, 08:03:48 am »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3033
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Wyniki nas mocno zaskoczyły :D


Whaaaat, na jakim parowniku takie cuda?
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1844 dnia: Październik 09, 2018, 19:12:52 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Zrobiłem hamulce i odpaliłem sprzęta, coby nagrzał się aż do załączenia się wiatraka. Niestety, włączyć się nie chciał. A gdy ze zbiorniczka zaczęło wybijać płyn, zgasiłem silnik. Niedawno podmieniłem czujnik w kolektorze na nubirowy.

...ale czy może to mieć jakiś związek, kiedy czujnik wiatraka jest w chłodnicy...
Tak nawiasem, ten nubirowy chyba odpowiada właśnie w nubirze za włączanie się wiatraków, a nie za wskazanie temperatury na "cyferblaciku", więc do funkcji, jaką mu tymczasowo wyznaczyłem w polonezie, może mniej niż średnio się nadawać, choć wygląda podobnie. Tym bardziej, że wskazanie w pewnym momencie spadło do zera, choć temperatura pod maską nie spadła, a wręcz wzrosła.
No i po lekkim nagrzaniu się zaczął już dymić na biało, więc podejrzewana przeze mnie awaria uszczelki pod czapą jest więcej niż pewna. Przy okazji będzie wypadało parę innych rzeczy w silniku porobić, tak że przygotujcie się na pytania. :d
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2018, 19:17:22 pm wysłana przez mp79 »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1845 dnia: Październik 09, 2018, 20:34:57 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
ten czujnik nie ma nic do sterowania wentylatorem, to jest czujnik temp. dla ECU
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1846 dnia: Październik 09, 2018, 22:03:55 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Nubirowy czujnik pasował, jakby był jego zamiennikiem, a podmiana została dokonana w celu sprawdzenia polonezowskiego czujnika (które ostatecznie dokonane jeszcze nie zostało).
Z oryginalnym czujnikiem bowiem Trupek w pewnym momencie zaczął gasnąć na ciepłym i robić problemy przy odpalaniu; dopóki jednak odpalał i pracował w pełnym zakresie temperatur, wentylator chłodnicy po nagrzaniu włączał się. Dość mało prawdopodobne, że czujnik w chłodnicy padł ot tak po wymianie czujnika w kolektorze.
Myślałem, że jak wykręcę i w jego miejsce wkręcę podobny, a sprzęta odpalę bez zbędnych utrudnień, to dobrze będzie.  ;-|

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1847 dnia: Październik 09, 2018, 23:19:52 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
nubirowy moze sobie dzialac, ale dziala pokazujac temp. dla ECU ,ale ECU w PN nie steruje wentylatorem - czego jeszcze nie rozumiesz ?
zajmij sie naprawa,a nie obliczaniem prawdopodobienstwa, bo slabo ci to wychodzi - zadales pytanie i otrzymales odpowiedz, wiec po co dalej filozofujesz,
wlasciwie to masz szczescie, ze odpowiedzialem, ale masz peszka, ze wlacznik bimetalowy w chlodnicy przestal dzialc - a moze nie przestal, moze przekaznik nie zalacza wentylatora, a moze wentylator szlag trafil , to jest do sprawdzenia, tylko trzeba chciec to zrobic, a kazde z tych 3 mozliwosci sprawdza sie po 1min,
no moze bezposrednie sprawdzenie wentylatora dluzej,bo trzeba dwa przewody skolowac
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1848 dnia: Październik 10, 2018, 08:59:28 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Żadnego pytania z mojej strony nie było, a jedynie informacja do ogółu, co dzisiaj zrobiłem ze swoim "autem". Znaczy wczoraj, bo dzisiaj jest już kolejny dzień.
Studiowanie schematów zostawiłem sobie na kiedy indziej.
Czujnika wentylatora chłodnicy nie jestem w stanie sprawdzić w minutę. Mogłem zrobić to wczoraj, kiedy był akurat wkręcony w gorącą chłodnicę.
Tak czy owak, dzięki za podjęcie tematu. Można tylko jeszcze do tego co napisałeś, dodać możliwość przepalenia się bezpiecznika.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1849 dnia: Październik 10, 2018, 10:27:44 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
A może po prostu UPG padło na tyle mocno, że zaczął pompować układ spalinami, tzn. że się zapowietrzył i dlatego nie włączył wentylatora? Albo to termostat się zaciął i zagotowało płyn w samym bloku.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1850 dnia: Październik 10, 2018, 10:52:27 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Czujnika wentylatora chłodnicy nie jestem w stanie sprawdzić w minutę.
wystarczy zdjac oba przewody z wlacznika i zewrzec je ze soba, zeby sprawdzic,czy wentylator sie wlacza
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1851 dnia: Październik 10, 2018, 18:45:43 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
A może po prostu UPG padło na tyle mocno, że zaczął pompować układ spalinami, tzn. że się zapowietrzył i dlatego nie włączył wentylatora?
Racazej nie, bo wtedy ze zbiorniczka miałbym fontannę, a tymczasem poziom się podniósł do max i delikatnie przelało.
Albo to termostat się zaciął i zagotowało płyn w samym bloku.
Jak wyżej, plus dodatkowo chłodnica by była zimna, a na pewno nie gorąca.

wystarczy zdjac oba przewody z wlacznika i zewrzec je ze soba, zeby sprawdzic,czy wentylator sie wlacza
Grzesznik ze mnie, że sam na to nie wpadłem...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1852 dnia: Październik 11, 2018, 00:18:55 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4661
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
No i zrobiłem kawał dobrej, ale nikomu niepotrzebnej roboty. Pompa w istocie trochę hałasowała zużytym łożyskiem, ale była sprawna. Po założeniu paska klinowego, znowu silnik zaczął metalicznie tłuc. Kolejne podejrzenie - alternator. Kręcę, kręcę, szukam i nic. No to znowu odpalam. Cisza. Zakładam pasek - klekocze. Pełen najczarniejszych myśli poruszałem kołem pasowym - luz na boki na dobre 4mm, niby przykręcone, ale lekko nacisnąłem klucz i się odkręciło. Przykręciłem, cisza absolutna, ale zdaje się, że klin dostał niezłe wciry i nie trzyma dobrze koła, bo mam wrażenie, że wóz jest bardziej mulasty, niż wcześniej, jakby zapłon się delikatnie opóźnił. Więc jutro znowu odkręcanie i sprawdzenie. Tylko cholera, jakim cudem się to odkręciło? Powinno wraz z pracą silnika się dokręcać.

Wał od GSi się swoją drogą różni jakoś mocowaniem na koło pasowe? Podobno wcięcia są krótsze.
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2018, 00:25:21 am wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1853 dnia: Październik 11, 2018, 16:59:30 pm »

Offline Bartek GSi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 739
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSI 1998r Zielono- Granatowy metalik 42U
"Założyłem" boczek drzwi z tyłu, ale nie tak jak chciałem. Odstaje ten górny plastik na wysokości trójkąta szybki, nie wiem co jego tam blokuje nie mogłem go docisnąć. Przy okazji połamały się 3 spinki od tapicerki.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1854 dnia: Październik 11, 2018, 18:06:59 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2232
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Kupiłem wczoraj dupowóz na zimę  <spoko>

Daewoo Tico w gazie  :d <rotfl2> OC do stycznia, przegląd do lipca, na gazie gaśnie na benzynie chodzi ok. Wersja biedak, podłogę jeszcze ma, progi o dziwo też chociaż już je bierze. Wszędzie masa zaprawek obcierek i tego typu spraw. Przebieg 297.000  :d dałem za niego 650zł, ma przeżyć do wiosny i na wiosnę się sprzedać ;)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1855 dnia: Październik 11, 2018, 22:06:58 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
ma przeżyć do wiosny i na wiosnę się sprzedać
Chyba na złom <lol2>

W temacie, przyszła mi paczuszka z olejami do mostu i skrzyni w Atu. Ktoś dał ciała i pomylił zamawiany przeze mnie towar... Tzn. przysłano mi olej 75W90 GL-4, mimo że zamawiałem GL-5   <blee> Bawić się w odsyłanie nie ma sensu bo pochłonie to tyle samo co kosztowały te oleje... Kombi jakoś na tym jeździ, więc pewnie Atu też da radę, zwłaszcza jak doda się jakiś ceramizer i MoS2.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1856 dnia: Październik 12, 2018, 01:14:23 am »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3764
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
GL-4 jest odpowiedni dla skrzyni. GL-5 w teorii powoduje korozję metalu, z którego wykonane są synchronizatory. A dolewanie MoS2 do skrzyni, w której tarcie pełni istotną rolę jest bez sensu.
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1857 dnia: Październik 12, 2018, 08:34:18 am »

Offline jacek2

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 323
  • Płeć: Mężczyzna
    • borewicz 89
Kupiłem wczoraj dupowóz na zimę  <spoko>

Daewoo Tico w gazie  :d <rotfl2>

Hehe to pewnie od Wieśka go kupiłeś. Tego z piosenki....hehe

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1858 dnia: Październik 12, 2018, 09:50:28 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Wiem, niemniej np. mój ojciec jeździ przez ładne kilka lat na oleju GL-5 w skrzyni i nic się nie dzieje.
W kombi mocno przesadziłem z dwusiarczkiem a skrzynia pracuje bez większych problemów (czasem jak się dobrze rozgrzeje to wrzucając 4 czuć zazębianie się kół, ale to tylko na tym biegu więc może to być kwestia samego zużycia skrzyni). Z resztą MoS2 daje jakieś efekty tylko do określonego stężenia, później można go walić wiadrami i tylko efekt placebo, będzie robił swoje :)
Pozostaje jeszcze pytanie, czy zalecenie fabryki dotyczące oleju GL-5 w skrzyni, czy wynika z samej jej konstrukcjii, czy jak zwykle podali coś na odpierdziel w imię zasady "lepszy olej na pewno nie zaszkodzi"?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1859 dnia: Październik 12, 2018, 10:43:56 am »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3033
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
A ja kupiłem wczoraj Volvo 940 2.3 LPT, taki dupowóz na zimę  <ok>
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .