Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018  (Przeczytany 73042 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline utek

• utek#1915
  • Sympatyk
  • kujawiak
Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #2160 dnia: Grudzień 28, 2018, 20:26:34 pm »
Jeżeli jesteśmy przy grach, to do NFS 3 HP dostępny był policyjny Caro plus, Atu plus i Lublin. Czy ktoś może posiada te dodatki?

Offline lukasz190

• OHV Power
  • Sympatyk
    • PN Caro MR'91
« Odpowiedź #2161 dnia: Grudzień 28, 2018, 21:56:18 pm »
Ha, ja też w tym miesiącu odpaliłem grę Poldzer, mimo słabej grafiki gra całkiem fajna.
Daniel 22 opuszczasz Katowice?

Offline Gomulsky

• Sympatyk
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
« Odpowiedź #2162 dnia: Grudzień 28, 2018, 22:20:52 pm »
Także tak. Założyłem alternator 65A do Atu, wyrzeźbiona łapa z poldorovera sprawdziła się w swojej roli. Ładowanie elegancko 14,2V.

Zlokalizowałem przyczynę zapoconej skrzyni biegów i przyczynę przenoszenia wibracji silnika na nadwozie - okazało się, że "sanki" wadziły o kołnierz miski olejowej.

Offline CieniaczRider

• Sympatyk
    • Polonez Caro Plus
« Odpowiedź #2163 dnia: Grudzień 29, 2018, 11:53:01 am »
Jaka sprawność amortyzatorów powinna wyjść na stacji?Wczoraj jak byłem na stacji, przód ma ok 50% z jednej i ok 60% z drugiej, natomiast tył po obu ok 50% z groszem.Mam zamontowaną butlę w miejscu koła (jeśli to ma jakieś znaczenie)

Ile powinno być?Kwalifikują się do wymiany?Bo podobno co auto to inaczej i może ktoś ma dane dla Poldka?

Offline daniel22

• Niewidzialna glaca łysego rynku
  • Sympatyk
    • matiz 0.8 friend, ale szyby w prądzie (drzwi od wersji joy)
« Odpowiedź #2164 dnia: Grudzień 29, 2018, 12:28:28 pm »
Ha, ja też w tym miesiącu odpaliłem grę Poldzer, mimo słabej grafiki gra całkiem fajna.
Daniel 22 opuszczasz Katowice?

I tak, i nie. Całe kilka kilometrów dalej będę mieszkał, ale fakt faktem już w innym mieście. W tzw. Rosji przy samej granicy z Katowicami  <lol2>

CieniaczRider, trucker po zamontowaniu w przejściówce nowych amortyzatorów KYB też miał sprawność ok. 50%.

Offline mp79

• Autsajder
  • Sympatyk
    • truckło
« Odpowiedź #2165 dnia: Grudzień 29, 2018, 14:57:18 pm »
Znalazłem dzisiaj w swoich "śmieciach" dwa nowe bezszkieletowe czterdziestopięciocentymetrowe pióra wycieraczek, więc po chwili zastanowienia założyłem je do Trupka. Przy okazji okazało się, iż silnik wycieraczek sprawny; programator również, a nawet pompka spryskiwacza podaje płyn na szybę. Myślałem (zwłaszcza po oglądnięciu dokumentu o pospawanym rdzą poznańskim borewiczu) że również w moim przez te wszystkie lata nieruszania i gnicia pod chmurką, wszelkie nieużywane sprzęty szlag trafił,a tutaj miłe zaskoczenie. Chociaż  jeden miły akcent na koniec roku, w obliczu tego, że kolejny minął, haracz na kolejny - wczoraj zapłacony; a Trupek nadal stoi. No, ale przynajmniej farba tegoroczna na budzie, rdzy na razie nie widać, więc jakiś postęp widać, bo były i lata, że tylko wrastał. Przetarłem też deskę z kilkuletniego kurzu, ale nie odpalałem. Po co psuć sobie nastrój. ;)

Offline KGB

• Sympatyk
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
« Odpowiedź #2166 dnia: Grudzień 29, 2018, 19:56:02 pm »
a moj spartakus dzisiaj odpalil od "szczała", a nawet parownika nie polewalem goraca woda
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Offline altowiolista

• Sympatyk
    • Atu i Caro-oba GSi, Borewicz 1,? '83, Caro+ GLI, Atu-
« Odpowiedź #2167 dnia: Grudzień 30, 2018, 19:03:39 pm »
Czerwony Caruś po wspawaniu tyłów tylnych błotników wyjechał z garażu pod chmurkę... Po 2 miesiącach  <uoee>
Atuś domaga się troski: woła piłującym bębnem, pierdzącym wydechem i piszczącym paskiem.
Altówka, Alaska, mój Anioł albo Atu. Jak by nie patrzeć - warto żyć! A teraz mam jeszcze Borewicza!!

Offline Macfly

• Sympatyk
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 GLI 16V 1997 Polski Fiat 125p 1980
« Odpowiedź #2168 dnia: Grudzień 31, 2018, 23:12:45 pm »
Zmieniłem kolektor  u siebie w aucie na taki z nawierconymi już wkrętkami do gazu.  Zostało dokupić gumowe wężyki żeby to poskładać .

Wy sobie ciśniecie w "Poldżery" A ja w  "Kołboje" :D Jak panowie od R* coś zrobią to nie ma uja we wsi że kaszana  ;)

"Anywhere, anytime
I would do anything for you
Anything for you
Yesterday got away
Melody stuck inside my head "

Offline banned

• Sympatyk
« Odpowiedź #2169 dnia: Styczeń 01, 2019, 20:42:59 pm »
Odebrałem Plusorovera po naprawie pasa przedniego. Odnoszę dziwne wrażenie jakby się teraz mniej przechylał i przód lepiej trzymał.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Offline Tomasz#1969

• Moderator
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & Volvo940
« Odpowiedź #2170 dnia: Styczeń 01, 2019, 21:42:45 pm »
Pomykam sobie Volvo a na polonezy nawet nie patrzę stoją zamknięte. No truck stacjonuje w gotowości - w sobotę obrobił przeprowadzkę i zarobił kolejną cegiełkę na fundusz remontowy  <ok>

Póki co, cieszę się za zakupu Volvo - jest podobne do Poloneza ale na tyle wygodniejsze że fajnie się to upala na codzień. Tak jak mówił Zoltan - spalanie jest wysokie...
OHV roxx

Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Offline Gomulsky

• Sympatyk
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
« Odpowiedź #2171 dnia: Styczeń 01, 2019, 23:37:53 pm »
Atu dostało jakiś problemów z zapalaniem... Tzn. silnik odpala, pracuje kilka sekund po czym gaśnie jakby brakowało mu paliwa. Ponowne odpalenie i to samo, dopiero za 3/4 razem jak już zaskoczy to pracuje. Zalewa się czy ki uj?

Wczoraj pytałem się o ubezpieczenie Atu. Na światło dzienne wyszedł niuans, który tłumaczyłby dlaczego to PZU zawsze miało najkorzystniejszą ofertę. Otóż w kalkulatorach firm ubezpieczeniowych nie istnieje coś takiego jak Polonez Atu rocznik 2000 o pojemności silnika 1398 cm3. Jest tylko 1598 cm3, natomiast PZU miało pojemność wpisaną "z ręki", więc liczyli dla tej prawidłowej <lol>

Offline zimnylech

• Sympatyk
    • Polonez Atu+ 00' Subru OUT H4
« Odpowiedź #2172 dnia: Styczeń 01, 2019, 23:53:11 pm »
Na sylwestra jeździłem po Wiśle i Szczyrku, wjechałem na górę Żar, standardowo parking na górze pusty, wjechałem w zaspy, odpaliłem fajerwerki i wyjechałem. Opony całoroczne dały rade. Subaru nauczyło mnie kilku rzeczy, na ferie w Wiśle będę mądrzejszy. Polonez w garażu, czasem tęsknie za ATS CUP, może na wiosnę się skusze?

Gomulsky Znam to z autopsji od 2012 roku, ba miałem galanta sedana ubezpieczonego przez 4 lata jako kombi, bo w innej konfiguracji nie istniał.

Offline mp79

• Autsajder
  • Sympatyk
    • truckło
« Odpowiedź #2173 dnia: Styczeń 02, 2019, 11:42:07 am »
truck stacjonuje w gotowości - w sobotę obrobił przeprowadzkę i zarobił kolejną cegiełkę
Czy mógłbyś pokazać to cacko? :)
Mój tylko w jednej przeprowadzce mi pomógł. Za drugim razem nie mogłem już na niego liczyć...

Offline deser

• Nowicjusz
    • Poldek
« Odpowiedź #2174 dnia: Styczeń 02, 2019, 12:43:51 pm »
Atu dostało jakiś problemów z zapalaniem... Tzn. silnik odpala, pracuje kilka sekund po czym gaśnie jakby brakowało mu paliwa. Ponowne odpalenie i to samo, dopiero za 3/4 razem jak już zaskoczy to pracuje. Zalewa się czy ki uj?

U mnie w Abiseksie padał moduł pod cewkami.

Offline Morfina

• Nowicjusz
    • Caro + V6
« Odpowiedź #2175 dnia: Styczeń 02, 2019, 15:11:24 pm »
Pomykam sobie Volvo a na polonezy nawet nie patrzę stoją zamknięte. No truck stacjonuje w gotowości - w sobotę obrobił przeprowadzkę i zarobił kolejną cegiełkę na fundusz remontowy  <ok>

Póki co, cieszę się za zakupu Volvo - jest podobne do Poloneza ale na tyle wygodniejsze że fajnie się to upala na codzień. Tak jak mówił Zoltan - spalanie jest wysokie...
Pokaż to volvo,jakoś ostatnio zaczęły mnie interesować strasznie te szwedzkie śmietniki  :d

Offline Tomekk

• Sympatyk
    • Polskie Fiaty i inne graty
« Odpowiedź #2176 dnia: Styczeń 02, 2019, 17:04:04 pm »

Pokaż to volvo,jakoś ostatnio zaczęły mnie interesować strasznie te szwedzkie śmietniki  :d

Gdybyś chciał ładne Volvo 360 to kolega ma na zbyciu taki egzemplarz w super stanie. Problemem może być tyko to że przez wielu nie jest on uważany za prawdziwe Volvo :)
Fiat 1500'66, Fiat 125: '66,'71,76, Fiat 132: '72,74,78, Fiat Fiat 131:'76,'78, Polonez '80,1500 '86,1500 '89,Polonez 1,6 GLE'94,94,95,Caro Plus:'99,Kombi: '99, ATU Plus 02, Plus 1,4 GTI, 1,8 GTI, Mercedes 500E'91, Fiat 126 Town '99, Audi S8 '16

Offline Morfina

• Nowicjusz
    • Caro + V6
« Odpowiedź #2177 dnia: Styczeń 02, 2019, 19:50:56 pm »
Od jakiegoś czasu upalam to:

Drugie takie "maleństwo" puki co mi nie potrzebne  <spoko>

Offline Franz Maurer

• Nowicjusz
    • Polonez Caro '95 1.6 GLI 16v, Polonez Atu '96 1.6 GLI
« Odpowiedź #2178 dnia: Styczeń 20, 2019, 16:35:30 pm »
A ja przepolerowałem na szybko końcówkę wydechu w Atu i znalazłem przyczynę szarpania i strzelania w wydech.

Offline Mariusz#

• Sympatyk
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
« Odpowiedź #2179 dnia: Styczeń 21, 2019, 08:01:46 am »
zmieniłem termostat, stary rozpadł się na pół.  niestety problemu długiej pracy wiatraka nie udało mi się wyeliminować mimo zmiany termowłącznika. Jedyne co to zredukowałem nim ciśnienie w układzie  zmieniając termowłacznik z 95-90 na 92-87. Sprawdziłem równiez testerem obecność spalin w układzie. Przy pracy silnika ponad 1min na 4 tys obr. oznak padniętej UPG i przedmuchu - brak . Przydała by się charakterystyka pracy dla tego wentylatora w  osi temperatura czas. Nigdzie nie ma.
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem