Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018  (Przeczytany 242525 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1600 dnia: Sierpień 20, 2018, 20:41:16 pm »

Offline marian.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro+ GSi 2001r.
No może rzeczywiście wszystkie są bezdętkowe, tylko na dwóch były opony z dętkami, muszę sprawdzić kiedyś.  <spoko>

Czy ta gumowa osłona kabli jest może taka sama jak w jakimś Fiacie albo innym Żuku? Jest to do dostania gdzieś?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2018, 20:55:04 pm wysłana przez marian. »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1601 dnia: Sierpień 20, 2018, 21:31:33 pm »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1602 dnia: Sierpień 20, 2018, 21:43:43 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Niestety kolego, autoreklama nie zadziała ponieważ te przelotki są przeznaczone do drzwi przednich do MR'91 od MR'93 w drzwiach przednich jest znacznie większa przelotka, a te można zastosować do drzwi tylnych, choć tam jeszcze nigdy nie spotkałem się z koniecznością ich wymiany.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1603 dnia: Sierpień 20, 2018, 22:11:16 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 559
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
Nie widziałem że nie pasują, nie wiem jaka to autoreklama ale dobrze wiedzieć .

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1604 dnia: Sierpień 20, 2018, 22:19:44 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1143
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
To sprzedaje  gość,co prowadzi sklep w warszawie ;)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1605 dnia: Sierpień 20, 2018, 23:41:32 pm »

Offline dzikson

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V | Żuk A11B 87' | VW Passat B3 1.6td 93' | Seat Ibiza Cupra 1.8t 03'
A nie dałoby rady z innego auta tego dopasować? Ew. coś porzeźbić bo mam z nimi taki problem, że kable się nie mieszczą przez nie :]
Dokąd mamy iść, my którzy przemierzamy pustkowia w poszukiwaniu lepszych siebie

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1606 dnia: Sierpień 21, 2018, 00:06:02 am »

Offline zefir1

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 81
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu Plus 1.6GSI
Dokładnie tak. Znam p.Rafała osobiście, bardzo wporządku gość. Przelotki pasują do tylnych drzwi, min Plusa.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1607 dnia: Sierpień 21, 2018, 07:47:46 am »

Offline martinez#1970

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 308
Te przelotki na kable z przodu pękają dosłownie po kilku miesiącach trzaskania drzwiami. Sprawdzone, u siebie wymieniałem je ze dwa razy. Proponuję odpuścić kupowanie oryginalnych gum i od razu zastąpić je grzybopatentem.

Powiem sarkastycznie, że gdybyśmy zbliżyli lupę na te okolice drzwi, zobaczymy fatalne combo niedociągnięć konstrukcji / braków jakościowych polskiego samochodu. NOWA osłonka gumowa pęka po kilku miesiącach zwyczajnej eksploatacji. Siedzący w niej NOWY włącznik krańcowy zarasta kalafiorem rdzy i nie załącza po 1 roku użytkowania. Obok NOWY ogranicznik drzwiowy, przestaje przytrzymywać drzwi po... tak szczerze to nie wiem po jakim czasie :P , obstawiam że również po roku codziennego jeżdżenia potrafiło się to-to wyślizgać.
Cytat: Macki
Nieuchronnie nadchodzą czasy, kiedy to Poldasy bardziej spawać niźli ciąć opłacać będzie się... :]

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1608 dnia: Sierpień 21, 2018, 10:36:57 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
nie zgodze sie co do przelotki i ogranicznika, bo niektore przelotki trzymaja od nowosci, a dokladniej to te, ktore wspolpracowaly z nierozwalonymi ogranicznikami - jezeli drzwi otwieraja sie zbyt mocno, to przelotke szlag trafia,
sam ogranicznik nie jest zbyt wytrzymaly, ale drzwi traktowane jak drzwi w aucie ,a nie stodole czy saloonie nie rozwalaja ogranicznika,
sam slizg sie zuzywa, ale wytrzymuje kilka lat codziennej eksploatacji, a nie tylko rok - gdy kupilem 3latka to musialem wymienic ograniczniki i zrobilem to jeden raz, a auto bylo uzytkowane codziennie intensywnie przez 6 lat ,a ograniczniki siedza w drzwiach do dzisiaj, czyli szesnansty rok

to, ze przelotki od feldmana szybko by sie rwaly, to wcale mnie nie dziwi po tym jak widzialem uszczelke do pompy paliwa kupiona u niego jako nowa
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1609 dnia: Sierpień 21, 2018, 11:57:54 am »

Offline bochen3

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 73
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fiat125p
Umyłem i odkurzyłem fiata po małej wycieczce. Zlot FSO nad Balatonem zaliczony.
1900 km zrobione bez żadnej awarii.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1610 dnia: Sierpień 21, 2018, 18:04:34 pm »

Offline zefir1

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 81
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu Plus 1.6GSI
Te przelotki na kable z przodu pękają dosłownie po kilku miesiącach trzaskania drzwiami. Sprawdzone, u siebie wymieniałem je ze dwa razy. Proponuję odpuścić kupowanie oryginalnych gum i od razu zastąpić je grzybopatentem.

Powiem sarkastycznie, że gdybyśmy zbliżyli lupę na te okolice drzwi, zobaczymy fatalne combo niedociągnięć konstrukcji / braków jakościowych polskiego samochodu. NOWA osłonka gumowa pęka po kilku miesiącach zwyczajnej eksploatacji. Siedzący w niej NOWY włącznik krańcowy zarasta kalafiorem rdzy i nie załącza po 1 roku użytkowania. Obok NOWY ogranicznik drzwiowy, przestaje przytrzymywać drzwi po... tak szczerze to nie wiem po jakim czasie :P , obstawiam że również po roku codziennego jeżdżenia potrafiło się to-to wyślizgać.
Bez jaj. Moje Atu jest z 2000r i wszystkie elementy trzymają się dzielnie, no po za blokiem silnika ;]
KGB:  zauważ tylko że Feldman sprzedaje oryginały z lat produkcji Poloneza, czyli te gumy mają NAJMNIEJ 16lat!!!

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1611 dnia: Sierpień 21, 2018, 21:35:05 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Trzeba też pamiętać o plastikowym krążku chroniącym przelotke przed metalowym rantem otworu w drzwiach, często to wypada, najlepiej lekko przykleić.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1612 dnia: Sierpień 21, 2018, 21:41:39 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
zauważ tylko że Feldman sprzedaje oryginały z lat produkcji Poloneza, czyli te gumy mają NAJMNIEJ 16lat!!!
orginaly na pewno, tylko kiedys na zapakowanej w folie uszczelce pod kołnierz pompy paliwa, kupowanej jako nowa, znalazlem rdze, a chyba kazdy wie co oznacza wprasowana rdza na gumowym elemencie bez czesci metalowych,
skrzynia biegow,ktora sprzedawal jako nowa z ciezki szmal, wygladala jak czyszczona papierem sciernym - ciekawe po co usuwac naturalna patyne z podzespolu, ktory sobie niby kilkanascie lat lezakowal w magazynie ;>
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1613 dnia: Sierpień 21, 2018, 22:43:09 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
NOWA osłonka gumowa pęka po kilku miesiącach zwyczajnej eksploatacji. Siedzący w niej NOWY włącznik krańcowy zarasta kalafiorem rdzy i nie załącza po 1 roku użytkowania. Obok NOWY ogranicznik drzwiowy, przestaje przytrzymywać drzwi po... tak szczerze to nie wiem po jakim czasie :P , obstawiam że również po roku codziennego jeżdżenia potrafiło się to-to wyślizgać.

To mój jest jakiś zdefektowany bo wszystko przy tych drzwiach działa.
Przelotka wprawdzie puściła przy samych drzwiach ale kable od głośników się tym nie przejmują.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1614 dnia: Sierpień 22, 2018, 21:13:16 pm »

Offline altowiolista

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 660
    • Atu i Caro-oba GSi, Borewicz 1,? '83, Caro+ GLI, Atu-
Po wymianie piątego bezpiecznika w żółtym kolorze, wreszcie udało mi się dostrzec korelację pomiędzy wrzuceniem wstecznego a przepaleniem bezpiecznika. Tak od 3 miesięcy bezpiecznik co jakiś czas się przepalał  <uoee>
Altówka, Alaska, mój Anioł albo Atu. Jak by nie patrzeć - warto żyć! A teraz mam jeszcze Borewicza!!

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1615 dnia: Sierpień 22, 2018, 21:26:00 pm »

Offline altowiolista

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 660
    • Atu i Caro-oba GSi, Borewicz 1,? '83, Caro+ GLI, Atu-
Gdyby po KAŻDYM wrzuceniu wstecznego bezpiecznik się przepalał, to byłoby wszystko jasne... . Też szukałem, ale na złość po wymianie wszystko na jakiś czas wracało do normy. Jak znaleźć usterkę, która zniknęła??  ;>
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2018, 21:28:17 pm wysłana przez altowiolista »
Altówka, Alaska, mój Anioł albo Atu. Jak by nie patrzeć - warto żyć! A teraz mam jeszcze Borewicza!!

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1616 dnia: Sierpień 22, 2018, 22:20:51 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
U mnie w nubirze II jedna dioda w skrzynce bezpieczników była odwrotnie wsadzona. Skutkiem tego było, iż co któryś tam raz, wraz z włączeniem świateł mijania, włączały się również przeciwmgielne tylne, które normalnie w ogóle miały nie dać się włączyć, dopóki wyłączone były przednie. Po odwróceniu diody było już tak, jak ma być. Może tutaj też będzie coś z tych rzeczy?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1617 dnia: Sierpień 22, 2018, 23:28:35 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Zauważyłem ostatnio, że podłoga mi się cholernie nagrzewa po wrzuceniu kolektora GSI w bandażach - szczególnie po ostrej jeździe, przy spokojnej nie ma aż takiej tragedii... Jak myślicie, pany - wywalić pierwszy tłumik w cholerę, czy zostawić? Za wywaleniem przemawia fakt, że po jego wyrzuceniu auto zacznie brzmieć w 100 procentach jak borewicz/125p i przestanie tak mi aż tak mocno nagrzewać blachy pod fotelem pasażera, przeciw - to praktycznie nowy układ wydechowy, szkoda ciąć i spawać...  <mysli> Co myślicie? Nie chcę, żeby przez głupi tłumik zaczęła mi gnić podłoga od przegrzania - gumowy dywanik, który przecież dzieli od podłogi jeszcze wytłumienie i wykładzina, był dość mocno gorący. Masakra.

W tym momencie mam taki wydech: kolektor GSI -> 1 tłumik caro -> 2 tłumik środkowy "borewicz" -> końcowy "borewicz".
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1618 dnia: Sierpień 22, 2018, 23:35:56 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Słuszna uwaga, no to może w 80 procentach.  :] Na pewno będzie delikatnie głośniej.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1619 dnia: Sierpień 23, 2018, 00:25:23 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Jak gumowy dywanik się nagrzał to antykorozję i tak już szlag jasny trafił
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E