Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018  (Przeczytany 242360 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #2120 dnia: Grudzień 29, 2018, 11:53:01 am »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 512
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Jaka sprawność amortyzatorów powinna wyjść na stacji?Wczoraj jak byłem na stacji, przód ma ok 50% z jednej i ok 60% z drugiej, natomiast tył po obu ok 50% z groszem.Mam zamontowaną butlę w miejscu koła (jeśli to ma jakieś znaczenie)

Ile powinno być?Kwalifikują się do wymiany?Bo podobno co auto to inaczej i może ktoś ma dane dla Poldka?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #2121 dnia: Grudzień 29, 2018, 12:28:28 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Ha, ja też w tym miesiącu odpaliłem grę Poldzer, mimo słabej grafiki gra całkiem fajna.
Daniel 22 opuszczasz Katowice?

I tak, i nie. Całe kilka kilometrów dalej będę mieszkał, ale fakt faktem już w innym mieście. W tzw. Rosji przy samej granicy z Katowicami  <lol2>

CieniaczRider, trucker po zamontowaniu w przejściówce nowych amortyzatorów KYB też miał sprawność ok. 50%.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #2122 dnia: Grudzień 29, 2018, 14:57:18 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Znalazłem dzisiaj w swoich "śmieciach" dwa nowe bezszkieletowe czterdziestopięciocentymetrowe pióra wycieraczek, więc po chwili zastanowienia założyłem je do Trupka. Przy okazji okazało się, iż silnik wycieraczek sprawny; programator również, a nawet pompka spryskiwacza podaje płyn na szybę. Myślałem (zwłaszcza po oglądnięciu dokumentu o pospawanym rdzą poznańskim borewiczu) że również w moim przez te wszystkie lata nieruszania i gnicia pod chmurką, wszelkie nieużywane sprzęty szlag trafił,a tutaj miłe zaskoczenie. Chociaż  jeden miły akcent na koniec roku, w obliczu tego, że kolejny minął, haracz na kolejny - wczoraj zapłacony; a Trupek nadal stoi. No, ale przynajmniej farba tegoroczna na budzie, rdzy na razie nie widać, więc jakiś postęp widać, bo były i lata, że tylko wrastał. Przetarłem też deskę z kilkuletniego kurzu, ale nie odpalałem. Po co psuć sobie nastrój. ;)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #2123 dnia: Grudzień 29, 2018, 19:56:02 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
a moj spartakus dzisiaj odpalil od "szczała", a nawet parownika nie polewalem goraca woda
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #2124 dnia: Grudzień 30, 2018, 19:03:39 pm »

Offline altowiolista

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 660
    • Atu i Caro-oba GSi, Borewicz 1,? '83, Caro+ GLI, Atu-
Czerwony Caruś po wspawaniu tyłów tylnych błotników wyjechał z garażu pod chmurkę... Po 2 miesiącach  <uoee>
Atuś domaga się troski: woła piłującym bębnem, pierdzącym wydechem i piszczącym paskiem.
Altówka, Alaska, mój Anioł albo Atu. Jak by nie patrzeć - warto żyć! A teraz mam jeszcze Borewicza!!

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #2125 dnia: Grudzień 31, 2018, 23:12:45 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Zmieniłem kolektor  u siebie w aucie na taki z nawierconymi już wkrętkami do gazu.  Zostało dokupić gumowe wężyki żeby to poskładać .



Wy sobie ciśniecie w "Poldżery" A ja w  "Kołboje" :D Jak panowie od R* coś zrobią to nie ma uja we wsi że kaszana  ;)

"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #2126 dnia: Styczeń 01, 2019, 20:42:59 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6570
  • Płeć: Mężczyzna
Odebrałem Plusorovera po naprawie pasa przedniego. Odnoszę dziwne wrażenie jakby się teraz mniej przechylał i przód lepiej trzymał.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #2127 dnia: Styczeń 01, 2019, 21:42:45 pm »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3011
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Pomykam sobie Volvo a na polonezy nawet nie patrzę stoją zamknięte. No truck stacjonuje w gotowości - w sobotę obrobił przeprowadzkę i zarobił kolejną cegiełkę na fundusz remontowy  <ok>


Póki co, cieszę się za zakupu Volvo - jest podobne do Poloneza ale na tyle wygodniejsze że fajnie się to upala na codzień. Tak jak mówił Zoltan - spalanie jest wysokie...
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #2128 dnia: Styczeń 01, 2019, 23:37:53 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Atu dostało jakiś problemów z zapalaniem... Tzn. silnik odpala, pracuje kilka sekund po czym gaśnie jakby brakowało mu paliwa. Ponowne odpalenie i to samo, dopiero za 3/4 razem jak już zaskoczy to pracuje. Zalewa się czy ki uj?

Wczoraj pytałem się o ubezpieczenie Atu. Na światło dzienne wyszedł niuans, który tłumaczyłby dlaczego to PZU zawsze miało najkorzystniejszą ofertę. Otóż w kalkulatorach firm ubezpieczeniowych nie istnieje coś takiego jak Polonez Atu rocznik 2000 o pojemności silnika 1398 cm3. Jest tylko 1598 cm3, natomiast PZU miało pojemność wpisaną "z ręki", więc liczyli dla tej prawidłowej <lol>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #2129 dnia: Styczeń 01, 2019, 23:53:11 pm »

Offline zimnylech

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 613
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu+ 00' Subru OUT H4
Na sylwestra jeździłem po Wiśle i Szczyrku, wjechałem na górę Żar, standardowo parking na górze pusty, wjechałem w zaspy, odpaliłem fajerwerki i wyjechałem. Opony całoroczne dały rade. Subaru nauczyło mnie kilku rzeczy, na ferie w Wiśle będę mądrzejszy. Polonez w garażu, czasem tęsknie za ATS CUP, może na wiosnę się skusze?

Gomulsky Znam to z autopsji od 2012 roku, ba miałem galanta sedana ubezpieczonego przez 4 lata jako kombi, bo w innej konfiguracji nie istniał.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #2130 dnia: Styczeń 02, 2019, 11:42:07 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
truck stacjonuje w gotowości - w sobotę obrobił przeprowadzkę i zarobił kolejną cegiełkę
Czy mógłbyś pokazać to cacko? :)
Mój tylko w jednej przeprowadzce mi pomógł. Za drugim razem nie mogłem już na niego liczyć...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #2131 dnia: Styczeń 02, 2019, 12:43:51 pm »

Offline deser

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 115
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldek
Atu dostało jakiś problemów z zapalaniem... Tzn. silnik odpala, pracuje kilka sekund po czym gaśnie jakby brakowało mu paliwa. Ponowne odpalenie i to samo, dopiero za 3/4 razem jak już zaskoczy to pracuje. Zalewa się czy ki uj?

U mnie w Abiseksie padał moduł pod cewkami.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #2132 dnia: Styczeń 02, 2019, 15:11:24 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 878
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Pomykam sobie Volvo a na polonezy nawet nie patrzę stoją zamknięte. No truck stacjonuje w gotowości - w sobotę obrobił przeprowadzkę i zarobił kolejną cegiełkę na fundusz remontowy  <ok>


Póki co, cieszę się za zakupu Volvo - jest podobne do Poloneza ale na tyle wygodniejsze że fajnie się to upala na codzień. Tak jak mówił Zoltan - spalanie jest wysokie...
Pokaż to volvo,jakoś ostatnio zaczęły mnie interesować strasznie te szwedzkie śmietniki  :d
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #2133 dnia: Styczeń 02, 2019, 17:04:04 pm »

Offline Tomekk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1303
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polskie Fiaty i inne graty
Pomykam sobie Volvo a na polonezy nawet nie patrzę stoją zamknięte. No truck stacjonuje w gotowości - w sobotę obrobił przeprowadzkę i zarobił kolejną cegiełkę na fundusz remontowy  <ok>


Póki co, cieszę się za zakupu Volvo - jest podobne do Poloneza ale na tyle wygodniejsze że fajnie się to upala na codzień. Tak jak mówił Zoltan - spalanie jest wysokie...
Pokaż to volvo,jakoś ostatnio zaczęły mnie interesować strasznie te szwedzkie śmietniki  :d

Gdybyś chciał ładne Volvo 360 to kolega ma na zbyciu taki egzemplarz w super stanie. Problemem może być tyko to że przez wielu nie jest on uważany za prawdziwe Volvo :)
Fiat 125p,'71,76, Fiat 132: '78, Fiat Fiat 131:'78, Polonez '80,1500 '86,1500 '89,Polonez 1,6 GLI '96, Fiat 126 Town '99, Audi S8 '16

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #2134 dnia: Styczeń 02, 2019, 19:50:56 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 878
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Od jakiegoś czasu upalam to:

Drugie takie "maleństwo" puki co mi nie potrzebne  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #2135 dnia: Styczeń 20, 2019, 16:35:30 pm »

Offline Franz Maurer

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 37
  • Płeć: Mężczyzna
    • Były: Polonez Caro 1.6 GLE, Polonez Caro 1.6 GLI 16v, Polonez Atu 1.6 GLI, Polonez Caro Plus 1.6 GSi Jest: Polonez Caro 1.9 GLD
A ja przepolerowałem na szybko końcówkę wydechu w Atu i znalazłem przyczynę szarpania i strzelania w wydech.
W życiu cenię sobie spokój. Dlatego wybrałem Poloneza z silnikiem OHV

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #2136 dnia: Styczeń 21, 2019, 08:01:46 am »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2277
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
zmieniłem termostat, stary rozpadł się na pół.  niestety problemu długiej pracy wiatraka nie udało mi się wyeliminować mimo zmiany termowłącznika. Jedyne co to zredukowałem nim ciśnienie w układzie  zmieniając termowłacznik z 95-90 na 92-87. Sprawdziłem równiez testerem obecność spalin w układzie. Przy pracy silnika ponad 1min na 4 tys obr. oznak padniętej UPG i przedmuchu - brak . Przydała by się charakterystyka pracy dla tego wentylatora w  osi temperatura czas. Nigdzie nie ma.
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #2137 dnia: Styczeń 21, 2019, 10:52:01 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6570
  • Płeć: Mężczyzna
Może po prostu walnięty jest sam wentylator lub obwód jego zasilania i kręci wolniej niż powinien, toteż potrzebuje więcej czasu na schłodzenie.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #2138 dnia: Styczeń 21, 2019, 11:28:16 am »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2277
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
zmierzę mu dzisiaj napięcie na wejściu
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #2139 dnia: Luty 16, 2019, 16:46:21 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 639
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Upss nie zauważyłem że napisałem post w temacie dot 2018 roku. Proszę moda o zamknięcie tego wątku, bo  już 2018 za nami i jak widać na załączonym przykładzie da się pomylić rok 2018 z 2019  ;p 
Poprzednia treść przeniesiona do wątku dot 2019 roku <rotfl2>
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2019, 16:58:41 pm wysłana przez lukasz190 »